• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání, pazvuky, rezonance - palubní deska, plato, sloupky

Já jsem na tom úplně stejně, koupeno v únoru 2020, takže výroba asi koncem r.2019, a zatím se ozývají jen oboje přední dveře při teplotách kolem nuly, stačí lehce zatlačit na okno nebo o kousíček stáhnout okno a je to pryč. Čím jsi ošetřil to těsnění ?
Je to nějaký sajrajt od Forsch,ale asi by stačil i nějaký přípravek na ošetření těsnění.

IMG20201207110130.jpg IMG20201207110815.jpg
 
bud uz po 3 reklamovat klepani okna u ridicovych dveri, minule vymenili komplet zamek s tim ze:
- po oprave cca 2 mesice bez klepani
- pote pri nizsich rannich teplotach - ~17C klepani
- klepani prestane pritlacenim okna loktem smerem ven a nebo stahnutim okynka -> je to jen kratkodobe reseni, ktere se opet po chvili projevi
- klepani se projevuje vzdy po ranu s nizsimi teplotami, kdy je auto nezahrate, pri vyssich teplotach je klepani take slyset, ale ne tak vyrazne

jsem s nimi domluveny ze jim necham auto pres noc a sami se pote projedou, at neni zahrate, tvrdi ze maji senzory,... ale pokazde mam pocit ze po nich chci neco co vlastne neexistuje

dalsi vec co budu resit je strhnuti folie u stahovani oken - viz foto

krome toho klepani se u me nic dalsiho neprojevuje, ikdyz ted v mrazech je neco slyset od prihradky u spolujezdce, ale to se pokusim vypodlozit

kupovat / nekupovat auto behem uvedeni do prodeje - delam v automotive 17 let, vim jak se validuje, jak se chystaji novinarska auta, upravy forem,... sel jsem do toho rizika (8/2019) a stava se ze i po dobu vyroby se nepodari zavadu plne odstranit (vliv montaze,...)

pro me zatim mazda az na ty chyby spokojenost, co jsem ten zazil na premiove znacce (DAI) tak tem by se obloukem vyhnul.

Capture.JPG
 
Pripájam link, ako prebieha jazda u mňa:


robí to na nerovnostiach + v režime na 2 valce. Jeden krát sa to už v Mazde pokúsili odstrániť - neúspešne. Neviem, na čo mi je nejaké Bose, keď mám takýto orchester :D ... Po roku som z toho neskutočne frustrovaný, na ten zvuk som už fixovaný...väčšinou nepomôže ani hudba na 25+. Mám podozrenie, že príčinou je plast pred infoteimentom (jeho pritlačenie niekedy pomôže..). Aby mi nebolo ľúto, tak mi do toho sem-tam zaklepú aj dvere.... Keď do toho pridám chvejúce sa zrkadielko a hluk-prefukovanie pri spolujazdcovi, tak začínam ľutovať, že som nezobral Kiu Proceed, ktorú som mal v užšom výbere...
 
Pripájam link, ako to prebieha jazda u mňa:


robí to na nerovnostiach + v režime na 2 valce. Jeden krát sa to už v Mazde pokúsili odstrániť - neúspešne. Neviem, na čo mi je nejaké Bose, keď mám takýto orchester :D ... Po roku som z toho neskutočne frustrovaný, na ten zvuk som už fixovaný...väčšinou nepomôže ani hudba na 25+. Mám podozrenie, že príčinou je plast pred infoteimentom (jeho pritlačenie niekedy pomôže..). Aby mi nebolo ľúto, tak mi do toho sem-tam zaklepú aj dvere.... Keď do toho pridám chvejúce sa zrkadielko a hluk-prefukovanie pri spolujazdcovi, tak začínam ľutovať, že som nezobral Kiu Proceed, ktorú som mal v užšom výbere...
Tak z toho bych se "zvencnul". Kolik máš najeto? Rok?
 
15 000 km a môj kúsok zišiel z pása 8.10.2019
A vyposlouchal jsi, odkud to jde? Není to rezonance z přihrádky spolujezdce? Zkus ji vyndat a poslouchat. Pak případně displej samotný. Vyřešení displeje i prostoru za prihradkou je jednoduchá věc na vyřešení.
 
A vyposlouchal jsi, odkud to jde? Není to rezonance z přihrádky spolujezdce? Zkus ji vyndat a poslouchat. Pak případně displej samotný. Vyřešení displeje i prostoru za prihradkou je jednoduchá věc na vyřešení.
Ako som spomínal vyššie, u mňa to robí plast pred infoteimentom...
 
nie, plast medzi infoteimentom a mäkčeným pohľadovým plastom vpredu
Myslím že tyhle problémy by vyřešilo to, odcvaknout krytku reproduktoru, povolit dva šrouby, co drží infotainment, ten jen vysunout nahoru, odpojit a vytlumit. Taky jsem to dělal a je to fakt jednoduché.
 
Myslím že tyhle problémy by vyřešilo to, odcvaknout krytku reproduktoru, povolit dva šrouby, co drží infotainment, ten jen vysunout nahoru, odpojit a vytlumit. Taky jsem to dělal a je to fakt jednoduché.
predpokladám, že toto mi robili v mazde, infotainment bol vonku... upozornil som ich, že už iný ľudia mali takýto problém, a že to takto vyriešili..ten zvuk z videa, mal si ho taký istý?
 
predpokladám, že toto mi robili v mazde, infotainment bol vonku... upozornil som ich, že už iný ľudia mali takýto problém, a že to takto vyriešili..ten zvuk z videa, mal si ho taký istý?
Určitě ne tak frekventovany, ale řešil jsem to cca ve 3-4 tis samodomo. Teď je klid. Moc jiných možnosti tam v tom okruhu není.
 
predpokladám, že toto mi robili v mazde, infotainment bol vonku... upozornil som ich, že už iný ľudia mali takýto problém, a že to takto vyriešili..ten zvuk z videa, mal si ho taký istý?
A co když lehce přitlačíš na horní hranu displeje infotainmentu (na jeho pravé straně jakoby blíž spolujezdci), přestane to? To dělá mě, asi ne úplně tak moc, ale už jsem si zvykl. Už jsem byl na konzultaci u Balvína a displej umí pěkně vyřešit. Na tohle musí mít každý dealer návod, protože to dělá skoro každá nová trojka, nebo spíš úplně každá.
 
A vyposlouchal jsi, odkud to jde? Není to rezonance z přihrádky spolujezdce? Zkus ji vyndat a poslouchat. Pak případně displej samotný. Vyřešení displeje i prostoru za prihradkou je jednoduchá věc na vyřešení.
Co se týče té přihrádky, máš nějaký tip na konkrétní části (plasty), které dělají neplechu?
Pripájam link, ako prebieha jazda u mňa:


robí to na nerovnostiach + v režime na 2 valce. Jeden krát sa to už v Mazde pokúsili odstrániť - neúspešne. Neviem, na čo mi je nejaké Bose, keď mám takýto orchester :D ... Po roku som z toho neskutočne frustrovaný, na ten zvuk som už fixovaný...väčšinou nepomôže ani hudba na 25+. Mám podozrenie, že príčinou je plast pred infoteimentom (jeho pritlačenie niekedy pomôže..). Aby mi nebolo ľúto, tak mi do toho sem-tam zaklepú aj dvere.... Keď do toho pridám chvejúce sa zrkadielko a hluk-prefukovanie pri spolujazdcovi, tak začínam ľutovať, že som nezobral Kiu Proceed, ktorú som mal v užšom výbere...
Tohle je síla teda... zkus to ještě rozebrat a podlepit úplně vše. Kdoví, jak to v Mazdě udělali. Proceed jsem měl taky v užším výběru, ale co vím, tak ten má ještě více problémů než BP.
 
Co se týče té přihrádky, máš nějaký tip na konkrétní části (plasty), které dělají neplechu?

Tohle je síla teda... zkus to ještě rozebrat a podlepit úplně vše. Kdoví, jak to v Mazdě udělali. Proceed jsem měl taky v užším výběru, ale co vím, tak ten má ještě více problémů než BP.
Někdo měl problémy s uchycením airbagu ke konzoli za palubkou - jsou tam dva přístupné šrouby na dotažení, pak nalevo od přihrádky je taková vzduchová trubka, tak tu zkontrolovat. Já ji "na prase vytlumil", aby se ničeho nedotýkala, klasickýma kuchyňskýma houbičkama, který jsem zbavil tý dráťenky a přichytil fofrpáskou tak, aby se i ona nedotýkala.
 
Ahoj, ty samé zvuk od displaye jsem měl a opravili mi to v servisu na první dobrou (Carstar Praha) řekli mi, že tam byla uvolněná nějaká jednotka, která rezonovala, dotáhli ji a teď to už nedělá. M3 2019 18tis
 
Ahoj, ty samé zvuk od displaye jsem měl a opravili mi to v servisu na první dobrou (Carstar Praha) řekli mi, že tam byla uvolněná nějaká jednotka, která rezonovala, dotáhli ji a teď to už nedělá. M3 2019 18tis
Potvrzuji, tohle je ten display. Ještě mi chybí schránka a pás a už to snad bude i tiché auto.
 
Taky vám tak povrzává madlo u řidiče a speciálně plast okolo ovládání oken?
môžem potvrdiť, vrždí u mňa ten plast lesklý čierny najmä na konci tam ako si nastavuješ spätné zrkadlá....dnes vyskúšam na spolujazdcovej strane
Povedlo se vám to nějak vyřešit? Před měsícem jsem z madla u řidiče vytáhl celou tu konzoli, kterou se ovládají okna a zrcátka. Všechno jsem podlepil a dnes jedu po dálnici bez rádia a od madla řidiče se ozývá hrozná rezonance. Pomohl, když jsem na to přitlačil levým kolenem, ale to není řešení ? Díky za každé rady!!
 
Je to nějaký sajrajt od Forsch,ale asi by stačil i nějaký přípravek na ošetření těsnění.

Zobrazit přílohu 31793 Zobrazit přílohu 31794
Tak jsem to máznul silikonovým tukem a je ticho, díky za tip. Nejdřív se mi zdálo, že to je klepání oken, ale když jsem si ten zvuk nahrál do mobilu, tak to znělo jinak, trochu jako vrzání (sklo o gumu ?) Takže lehce máznout nebo stříknout silikonovým olejem/tukem, setřít a je po problému. Aktuálně mám v autě ticho.
 
U mě to dělal tenhle gumový roh.Je to takový ten jemně vrzavý zvuk v úrovni hlavy.Roh jsem podstříkl právě tím Forschem a mám klid.?

IMG20210118164140.jpg
 
Back
Top