• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Výběr barvy

Která barva se vám na nové CX-5 KF líbí?


  • Celkem voličů
    97
Omlouvám se, jestli to tu už někde bylo řešeno - nenašel jsem.
Můj dotaz: Máte někdo zkušenost s korekcemi laku (korekční tužka, štěteček) na 46V Soul Red Crystal Metallic? Potřebuji "zakápnout" vyseknutá místa v laku a origoš prostě nejde sehnat - Mazda to nedodává a když si to (nebo něco co nejbíže podobného) chci nechat namíchat tak se všichni jen děsí. Že je to složité, chápu, ale je to opravdu neřešitelné?
 
Díky - zkusím na ty opravy 41V Soul Red a uvidím..ta 46V je šílenost a ještě něco tak nekvalitního ža mi to kazí celkový dojem z Mazdy..
 
Já to viděl, ale když Ti to nedodá ani Mazda a ani firmy, které se tu na míchání barev specializují, objednej si to z USA nebo Taiwanu:)))
 
Hlavne nič nezatieraj a reklamuj!!! Je nás veľa čo máme ten problém a zdá sa, že to Mazda bude riešiť. Týka sa to tej našej peknej červenej...
 
Hlavne nič nezatieraj a reklamuj!! Je nás veľa čo máme ten problém a zdá sa, že to Mazda bude riešiť. Týka sa to tej našej peknej červenej...
No - já počkat problém nemám - stejně se mi to loupe den ode dne víc a víc a nemám to čím zatřít/zaretušovat, ale zajímalo by mne jaké máš informace, protože já už to reklamovat zkoušel a zatím to šlo vše na mechanické opotřebení a nemáte nárok.
 
Zavolaj si do servisu, pofotia si všetky bodky, zmerajú hrúbku laku na niekoľkých miestach a pošlú to ďalej.
 
Zavolaj si do servisu, pofotia si všetky bodky, zmerajú hrúbku laku na niekoľkých miestach a pošlú to ďalej.

Už jsem s nimi dohodnut.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Spíše by mne zajímalo jaké další informace máš o tom Ty - proč si myslíš, že to nebude ztráta času.
 
Poslední úprava moderátorem:
Aj v zahraničí hlásia majitelia Soul Red Crystal problémy. V tomto fóre/vlákne sú minimálne traja ktorým Mazda uznala výrobnú vadu a idú prestriekať postihnuté diely, prakticky celé auto. Mazda to zatiaľ nepotvrdila ako globálny problém, zatiaľ posudzujú každý prípad osobitne, ale zdá sa že majú s touto farbou problém. Nikto zatiaľ nevie či to už fixli a neskôr vyrobené autá sú už ok alebo sa to môže prejaviť aj na nových kusoch...

Takže treba reklamovať.
 
No..tak jak tak je to na....(ako vravíte Vy - kokot).
Buď mi uznají záruku a budou mi přestříkávat části auta...nebo mi ji neuznají a budou mi přestříkávat části auta (z havarijního pojištění+spoluúčast).
Další varianta je opravná tužka a zaťukávat a zaťukávat..
Tak nevím, ale z počátečního nadšení z Red Soul Crystal je poměrně velice rychlé "vystřízlivění"...toto se Mazdě tedy opravdu nepovedlo. Budiž mi útěchou, že mi z Polského skladu poslali dárkovou krabičku s hrnkem, klíčenkou a pouzdrem na kreditku, která po otevření mele ty jejich nesmysly o Jimba itai...

(Co se týče toho fixli/nefixkli tak o tom nic nevím - mám auto od května)..
 
No..tak jak tak je to na....(ako vravíte Vy - kokot).
Buď mi uznají záruku a budou mi přestříkávat části auta...nebo mi ji neuznají a budou mi přestříkávat části auta (z havarijního pojištění+spoluúčast).
Další varianta je opravná tužka a zaťukávat a zaťukávat..
Tak nevím, ale z počátečního nadšení z Red Soul Crystal je poměrně velice rychlé "vystřízlivění"...toto se Mazdě tedy opravdu nepovedlo. Budiž mi útěchou, že mi z Polského skladu poslali dárkovou krabičku s hrnkem, klíčenkou a pouzdrem na kreditku, která po otevření mele ty jejich nesmysly o Jimba itai...

(Co se týče toho fixli/nefixkli tak o tom nic nevím - mám auto od května)..
Úplně stejný "vystřízlivění" jsem měl už v roce 2014 z obyčejný Soul "hněd" 41V a když si vzpomenu na svojí stařičkou 323BJ z 2003 nebo ještě starší 626GE z 1994 kde i po deseti letech byl lak v mnohonásobně hezčim stavu než po 1 roce se 41V, tak lituju že jsem si za něj vůbec připlácet a nekoupil auto v tý nejzákladnější barvě. I když vzpomenu na naše služebáky GG,BL (i když tam už drobný náznaky kvality na ho... byly),BA atd... tak to bylo nebe a dudy oproti tomuhle. Čistě kvůli nevýdržnosti toho fabrikovýho nástřiku kterej poškrábe i letící list ze stromu (o kamínkách ani nebudu mluvit) už jsem si nechal přestříkat: kapotu, oba přední blatníky, přední nárazník. A ještě budu nechat dělat střechu a stropní rámy. Je ale pravdou že po tom co mi to lakýra přestříkal a tím pádem je tam mnohonásobně silnější vrstva barvy i laku, tak už jsem na těhle dílech nezaznamenal žádný další "průstřel" od kamínků. Jestli si ještě někdy vydělám na novej povoz, tak už nikdy nebudu platit za prémiovou EKO cenama a výhrama ověnčenou barvu (u jakýkoliv automobilky)
 
Poslední úprava:
Shrnul bych to jednoduše. Pokud chcete krásný lak i po letech, tak investujte do ochranné fólie. Nebo druhá možnost, voskujte a starejte se. Případně třetí možnost, keramická ochrana.

Všechna řešení mají své výhody a nevýhody. Vodou ředitelné barvy dnes musí používat každý výrobce a snad jen Rolls-Royce má natolik odolný lak, aby přežil i úder od kamínku. :)
 
Víš co by ti na totok řekl Bohumil Stejskal ,, Já žádnů čepičku nechcu, to já si radši připlatím Irénko ,, :D
 
Takže si vše pofotili a poslali to na Mazdu...ta jim dala instrukce, že mají vyhotovit protokol s měřením hloubky laku...to provedli a verdikt je takový, že reklamaci neuznávají ale v rámci goodwill mi přestříkají kapotu.
Dělali už to někomu? Máte už někdo nějaký feedback k tomuto tématu?
 
Takže si vše pofotili a poslali to na Mazdu...ta jim dala instrukce, že mají vyhotovit protokol s měřením hloubky laku...to provedli a verdikt je takový, že reklamaci neuznávají ale v rámci goodwill mi přestříkají kapotu.
Dělali už to někomu? Máte už někdo nějaký feedback k tomuto tématu?
Mňa taký istý postup čaká o dva týždne. Aspoň podľa toho čo mi hovoril technik zo servisu.
 
Back
Top