• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna autobaterie

PierreT

nový člen
3
Zdravím, chci se zeptat, odešla mi autobaterie a tak ji musím vyměnit. Čěkají mě nějaké "problémy" s registrací, nebo nějakým načtením nové baterie přes diagnostiku, nebo je to jen jednoduchá výměna? Předem díky.
Auto: MAzda 3 HB (BM), 2015, 2.0 L 120hp
baterie: Banner EFB 565 15 ASIA
 
Zdravim, menil jsem u 2.0 benzin...je to tu nekde popsane..menil jsem tak, ze novou jsem pripojil pres startovaci kabely ke kontaktum tak, abys je mohl z te stare sundat. Starou pak vyndas a druhymi startovacimi kabely propojis starou baterii s kontakty. Z te nove je sundas, umistis ji a usadis a pak kontakty, ktere jsou stale pod proudem z te stare, primontujes na novou.Pak ji pripojis, kabely sundas a fertig.Vyhnes se one registraci.

Ted koukám, ze mas taky 2.0, 2015, mam stejnou...daval jsem Exide...

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Díky moc za odpověď. Nepotěšil jsi mě, není to úplně jednoduchý. :)
No, co se dá dělat, zkusím to tak taky.
Mimochodem, jde z toho auta vyndat dobře, nebo to bude porod (ještě zkomplikovanej překážejícíma startovacíma kabelama)?
 
Vydrz ještě, jestli na to nepospichas, urcite ti tu jeste nekdo poradi, anebo hledej ve forech...
Zni to slozite, ale neni...a jestli mas baterku stejne velkou, tak v poho, ja daval trochu delsi, ale vesla se..
A vyndat jde bez problemu, jen je zabalena do obalu proti mrazu, nebo co to je, no uvidis...
Neboj se toho...temi kabely zabranis tomu, aby bylo auto bez proudu, jinak bude asi treba registrace..a to tu je taky nekde popsane, nebo zkus googlit..

Ty kabely jsou dost dlouhe, takze to neprekazi, ale musis byt opatrny, aby ti nevyskocily ty kabely z tech kontaktu..jinak to fakt neni slozite...

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Díky za rady.
Baterie vyměněna, podařilo se mi to bez ztráty napájení, takže asi v poho. Díky.
 

Podobná vlákna

Back
Top