• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BL

6000lm na žárovku stačí, není potřeba zbytečně dráždit.
Kde H11 halogen Osramky mají údajně 1350lm ... trošku rozdíl :)
 
Poslední úprava:
Zdravím BL-kaře, pořídil jsem BL-ko hatch. rv 2010. Ledkuji interiér a rz. Zatím super změna. Chtěl jsem se zkušenějších zeptat na osvětlení kasliku u spolujezdce. V manuálu jsem o něm nic nenašel, ale z horní plochy kasliku je plastové neprůhledné sklíčko cca 5x4cm a nejde mi demontovat. Je to vůbec osvetleni a jak se do něj případně dostanu? Děkuji za radu
 
Perfektní ;)
Dostaneš se na něj z vrchu (je potřeba rozdělat půlku auta, aby ses dostal k demontáži plastové lišty před spolujezdcem). Ze strany plexi z kastlíku to bez destrukce nejde ;)
 
Do takové akce se pouštět raději nebudu. Nemuselo by to dopadnout dobře ? Je jen škoda, že v mém případě nesvítí vůbec. Jelikož není prakticky viditelné tak asi plexi zařve a vymyslím tam něco jiného ? Když se zadaří, dám sem nějaké foto.
 
Děkuji správci a členovi natural, za pomoc s osvětlením vozu, výborná komunikace, skvělá domluva a naprosto profi přístup a ochota. V dnešní době ještě zabaleno do velmi slušného a optimistického chování, což působilo jako zázrak. Vysvětlení a montáž led žárovek na jedničku, jedinné co mne mrzí je kolik peněz jsem vyhodil kvůli své naivitě za předražené nevýkonné ledky. Doporučuji se rovnou obrátit na odborníka. Jinak rozdíl ve svícení za tmy sakra moc viditelný, dálková světla šajní neuvěřitelně, že mám před autem 8 hodin ráno.
 
Chlapi mám dotaz. Sestřina BL se chová trochu divoce. jde o stropní světlo u zpětného zrcátka - na stisk krycího "skla" se LEDka na řidičově straně rozsvítí, ale při otevření jakýchkoliv dveří se rozsvítí jen spolujezdcova a ta v zadní části auta. Čím to může být? Nenapadá vás něco?
 
Tak se po včerejším setkání s Naturalem taky přidávám mezi jeho spokojený zákazníky :). Nakonec jsem si nechal udělat všechno (kromě přihrádky, to je prý hrozná práce, jak se píše i v tomto vlákně). Vezmu to postupně:
Osvětlení interiéru: nesvítí to o moc víc než origo, ale auto to omladilo - celkově se to mnohem víc hodí i k modrým LEDkám, který mám jako ambientní osvětlení ve stropě, na nohy a ve dveřích. Do tohoto počítám tři LEDky ve strope a pak dvě ve stínítkách.
Osvětlení kufru: Z tohoto jsem nadšenej asi nejvíc - je to podle mě "must have", konečně je v kufru vidět. Žárovička, co je tam origo, je úplná bludička oproti tomuto.
Parkovačky: barevný sladění s xenony - přikládám fotky, myslím, že to mluví za vše (a v reálu je to ještě patrnější)
Osvětlení RZ: Když už mám všecko, vzal jsem si i tohle - taky mi přijde, že studená bílá modernější a prostě hezčí.
Zpátečka: Svítí fakt tak 10x víc, ještě jsem ji neotestoval ve tmě při couvání, ale bude to jistě nesrovnatelný.

Takže rozhodně doporučuju, za tu cenu se to podle mě fakt vyplatí a celkově to bylo přijemný odpolede. Odjížděl jsem nejen s LEDkama ale i se spoustou nových informací, povídal bych si tam klidně i dýl než ty tři hodiny nebo kolik jsme tam byli. Dík!
20240210_145636.jpg20240210_151114.jpg20240210_151119.jpg
 
Back
Top