• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda5 CW

Natural

správce
Člen týmu
5 205
Jak jste si jistě mohli všimnout na srazech, tak každý nový člen jde poznat podle toho, že nemá oLEDkovanou Mazdu :rolleyes:
Ze srazů většinou všichni už odjíždějí komplet LED osvětlení ;)

Tady takový malý seznam patic, které se v 5ce objevují:

Patice T10: osvětlení RZ 2x, stropní osvětlení 2x, parkovačky 2x
Patice T20: zpátečka 1x
Sufit 31mm: stropní osvětlení + kufr
Xenonová verze:
D2S - potkávací světlomety
HB3 - dálkové světlomety
H11 - mlhové světlomety

Kdo by měl jakýkoli postřeh nebo dotaz, směle do toho :)
Jinak se těším na další LEDkování na srazech :hungry:

Nějaké foto LED dálkových světlometů (první foto porovnání potkávací/dálkové) a osvětlení interiéru:
Panorama.jpg 20191119_184835.jpg 20191119_184443.jpg 20191119_184639.jpg 20191119_184647.jpg
 
Jak jste si jistě mohli všimnout na srazech, tak každý nový člen jde poznat podle toho, že nemá oLEDkovanou Mazdu :rolleyes:
Ze srazů většinou všichni už odjíždějí komplet LED osvětlení ;)

Tady takový malý seznam patic, které se v 5ce objevují:

Patice T10: osvětlení RZ 2x, stropní osvětlení 2x, parkovačky 2x
Patice T20: zpátečka 1x
Sufit 31mm: stropní osvětlení + kufr
Xenonová verze:
D2S - potkávací světlomety
HB3 - dálkové světlomety
H11 - mlhové světlomety

Kdo by měl jakýkoli postřeh nebo dotaz, směle do toho :)
Jinak se těším na další LEDkování na srazech :hungry:

Nějaké foto LED dálkových světlometů (první foto porovnání potkávací/dálkové) a osvětlení interiéru:
Zobrazit přílohu 25057 Zobrazit přílohu 25056 Zobrazit přílohu 25053 Zobrazit přílohu 25054 Zobrazit přílohu 25055
Zdravím, už jsem v Ledkování taky pokročil děkuji za seznam dost mi to usnadnil. Už mám interiér, zpátečku, dálkáče. Jako další mám připravené mlhovky, tak se jdu zeptat, musím kvůli výměně sundat nárazník nebo se na žárovky dá dostat i jinak a pohodlněji? Předem děkuji.
 
Skvělé, to rád slyším ;)
Není potřeba sundávat nárazník, vyměnit jdou spodem :cool:
 
Ano, je na všech autech. Stačí povolit 3-4 šrouby a rukou se k žárovce dostaneš ;)
 
Ano, je na všech autech. Stačí povolit 3-4 šrouby a rukou se k žárovce dostaneš ;)
Stále jsem se k tomu nedostal, :D :D :D napadá mě ještě další věc nemáš nějaký tip na výměnu blinkrových oranžových žárovek vypadají strašně.
 
Neviem aka je patica v Mazde ale rodicom do Suzuki som daval Osram Chrome, vizualne omnoho lepsie. Samozrejme LED nenahradi ale je to o dost lepsie.
 
Přidávám zatím textový report ohledně výměny žárovek za LED u Mazdy 5 CW.

Vyměňoval jsem to teď na náledí a v mlze, takže jsem u toho nepořizoval fotky, každopádně můžu LED od @Natural doporučit: bral jsem od něj světlo zpátečky, protože s původní žárovkou je opravdu špatně vidět, a jako drobný doplněk jsem bral LED světlo do kufru.

Po výměně: nadšení.

Světlo zpátečky, tam mám pocit jako bych za auto dal stavební halogenový reflektor, a světlo v kufru nyní dosvítí do všech rohů, tam bych skoro dal varování před nebezpěčím oslnění :) . Svítivost zpátečky je o jeden řád vyšší, cca 120lux versus 1200 lux v LED variantě, takže si změny opravdu výrazně všimnete :) LED světlo zpátečky je dodané s perfektním masivním chladičem, takže nemám strach že by LED shořela při delším provozu a i ta malá sufitka má svůj rozumný chladič. Jsem rád že si někdo dal práci a pro jednotlivé auta našel na trhu optimální LED náhrady, které se do daného auta na danou pozici vejdou a jsou i v dobré kvalitě (čipy, chladič). To beru jako velkou přidanou hodnotu, než kdybych někde kupoval LEDky sám a neměl třeba jistotu, že se mi tam vůbec s nějakým velkým chladičem vejdou. K tomu rychlé dodání, tipy k montáži, tipy k výběru... Jsem spokojen.

Jirka
 
Díky za nádhernou referenci. Jsem moc rád, že spokojenost ;)
Ať to parádně svítí a také děkuji za skvělou spolupráci :)
 
Back
Top