• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Vysoká spotřeba paliva u 2.3 AWD s automatem

trubka32

člen KLANu
95
Na zacatku tohoto tematu ci dotazu napisi ze se mi jedna o M6 GY 2,3i automat AWD pred FL,Stale premyslim jestli nemam vysokou spotrebu 11,74-12,3 l/100 zda se mi celkem vysoko oproti manulani prevodovce. Motor netocim! na co se zamerit? Co prinejhorsim nechat premerit ci zkontrollovat. Dodam ze mam rychlostni prumer dle PC 53km/h
 
Poslední úprava:
Odemčeno, zvolen vhodnější nadpis. Lambda sonda je v pořádku? Základní diagnostika byla provedena? Pokud ne, je to jen věštění z křišťálové koule...
BTW Mazda6 GY 2.3 AWD A/T má podle údajů výrobce kombinovanou spotřebu 10,5 l/100 km, ve městě pak 15 l/100 km. Manuál 2WD se stejným motorem má 9,1 resp. 12,4 ve městě. Palivový příplatek 1 litr za automat a 1 litr za AWD a půl litru za nadváhu mi přijde jako férová nabídka.
 
trubka, pozri sem: http://goo.gl/iBCH9c

tu mas GY 2.3 s automatom, jedna je tusim aj AWD, orientacne mozes zistit, ako sa pohybuje spotreba, ked si rozkliknes jednotlive auta, uvidis kazde jedno tankovanie a konkretnu spotrebu, ci dosiahnuta v meste alebo mimo a akym stylom jazdy

(mne ta tvoja spotreba pride v pohode, pokial jazdis viac mesto tak uplne v pohode)
 
Dekuji rozklikl sem a no je uplne jinde se spotrebou 8,9l/100, co ale reknu diaknostika je cista ta nic neukazuje , ano kolik ma spotrebu vim dle udaju jenze nesouhlasi mi udaj mimo mesto hradec liberec a zpet 11l/100, jeste udam ze udaj mezi zimnim a letnim jezdenim stejna jizda je rozdil 0,2l/100 do -, mesto moc nejezdim ,z celkoveho poctu tak max15%,necham promerit Lambda sondu
 
Dekuji rozklikl sem a no je uplne jinde se spotrebou 8,9l/100, co ale reknu diaknostika je cista ta nic neukazuje , ano kolik ma spotrebu vim dle udaju jenze nesouhlasi mi udaj mimo mesto hradec liberec a zpet 11l/100, jeste udam ze udaj mezi zimnim a letnim jezdenim stejna jizda je rozdil 0,2l/100 do -, mesto moc nejezdim ,z celkoveho poctu tak max15%,necham promerit Lambda sondu
Jak jsem napsal, křišťálovou kouli tu nikdo nemá, pokud nechceš znát odpovědi, tak se jednoduše neptej. Ptát se ostatních a pak vyvracet jejich domněnky je poněkud kontraproduktivní. Nikdo nezná tvůj styl jízdy ani v jakém stavu je tvoje auto ani kde jezdíš a jakou rychlostí, jak často zrychluješ, každopádně kombinace 4WD, atmosférického nepřímého vstřiku 2.3 a automatu bude tou GY, která má největší spotřebu. Fakt (jediný, který jsi tu uvedl), že motor netočíš, je automatické převodovce srdečně jedno, protože krom pětky se pěkně klouže s odemknutým měničem. ;) Á propos, diagnostika neznamená, že auto nemá v ŘJ zaznamenány DTC kódy. Především je potřeba zjistit, zda je průchodné sání, výfuk, zda pálí svíčky, zda je v pořádku tvorba směsi, pak se zaměřit na odpory, které klade převodovka a celá mechanika. Poměr lambda je jen základním ukazatelem.
 
srek vim ze nema nikdo kristalovou kouli a proto jsem se zeptal co kde na co se zamerit to co si ted popsal je to co sem potreboval i kdyz to asi neni uplne vsechno , ale i tak nejaky postup tu mam zatim dekuji, a az budu mit poznatky vepisi je sem , jinak jeste auto dle max6 (MC) je vdobrem stavu
 
Taky jsem měl tenhle vůz a taky jsem řešil spotřebu. Až jednoho dne jsem se podíval do velkého TP a vše bylo vysvětleno.
 
Back
Top