• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Wireless Apple CarPlay / Android Auto

Technicky možné je skoro vše (klidně předělat auto z manuálu na automat), proto tuhle formulaci asi nemohli použít.

Že to nedělají zdarma - chápu.
Že to nedělají formou placený retrofit sady - třeba začnou časem a když ne, tak nějaká firma určitě něco vymyslí.
 
Zdravím vespolek, snad nenapíšu co už někdo psal, ale už mi v autě jede bezdrátový AA. Nakonec jsem koupil:
https://vi.aliexpress.com/item/1005...t_main.11.6fb118026w832U&gatewayAdapt=glo2vnm
Šlape zatím na 100% - spojení většinou během pár vteřin, a v kombinaci s bezdrátovou nabíječkou maximální spokojenost
Díky za tip. Připojuje se to automaticky v pohodě? Opravdu žádné problémy? Žádný lag? Zajímá mě teda verze CarPlay :)
 
Poslední úprava:
Jen jsem poprvé spároval bluetooth a od té doby o tom zatím nevím :) a funguje jak má. Ale jak jsem psal - používám android verzi ;)
 
Rozumiem tomu teda správne, že zariadenie z toho linku podporuje AA a je to aj bezdrôtová nabíjačka? Ten popis je tam super divný.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Ahojte, pridám moju skúsenosť. Používam AAwireless (aawireless.io). Funguje to dobre. Žiadne lagy. Z času načas sa oneskori zvuk, ale navigácia a obraz je s minimálnym oneskorením. Trošku som mal problém s párovaním, spôsobovali to hodinky galaxy watch 5 (s galaxy s21). Vyriešené rutinou, ktorá automaticky odpojí hodinky v momente spárovania telefónu s autom (následne prebehne spárovanie s AA už v poriadku). Niekedy mi nabehne priamo prostredie AA, inokedy mazda infoteiment... Pripisujem to tým hodinkám...

Odoslané z SM-G991B pomocou Tapatalku
 
Aj ja používam AAwireless. Mám hodinky Galaxy S22 a Galaxy Watch 6 a doteraz som nezaznamenal ani najmenší problém.
Prvotný setup bol trochu zdĺhavejší ale inak všetko funguje bleskovo. Žiadne lagy
Android Auto naskočí do 3 sekúnd od naštartovania, takže zatiaľ maximálna spokojnosť.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Včera mi také nabídla appka, že je k dispozici, je otázka, zda to není nějaký Číňan za "pár korun" s přirážkou, zase na druhou stranu, pokud prodávají pod značkou Mazda, musí mít odzkoušené, že se neseká a funguje jak má, takže já určitě pořídím a dám vědět, jak běží.
 
Včera mi také nabídla appka, že je k dispozici, je otázka, zda to není nějaký Číňan za "pár korun" s přirážkou, zase na druhou stranu, pokud prodávají pod značkou Mazda, musí mít odzkoušené, že se neseká a funguje jak má, takže já určitě pořídím a dám vědět, jak běží.
Doporučuji ti koupit jako nepodnikatel na 14 denní vyzkoušení, ono to totiž musí být vše v souladu (auto-telefon-krabička). Mj. obdobnou wireless jsem koupil vloni v Kaufland e-shopu a naprosto bez problému.
 
Ja pouzivam uz 2 roky tento adapter: https://cplay2air.com a myslim, ze Mazda neponuka nic ine, funguje spolahlivo, pripojenie po par sekundach, oneskorenie ziadne. Raz za cas ho auto nedetekuje, ale je to naozaj zriedka, staci ho odpojit a zapojit a vsetko funguje, v podstate o nom neviem. Pouzivam bezdrotovu magneticku nabujacku, telefon sa stiha nabijat aj ked naviguje a hra spotify.

Btw. pouzivam Carplay a najnovsi iphone 15 pro max, sle rovnako to slapalo aj s 12 pro.
 
Ahoj, asi nejsem jediný, kdo by si všiml, že v Mazda příslušenství přibyla i oficiální krabička pro podporu bezdrátového Apple CarPlay / Android Auto - viz https://www.mazdashop.cz/upgrade-bezdratovych-funkci-apple-carplay-/-android-auto. Zkusil jste už někdo? Nebo je to jen přebrandovaná krabička co se prodává pod jinou značkou? Kdyby to mělo být spolehlivé, možná to i zvážím. Mám AAWireless (mimochodem má teď přijít jeho nová verze) a nefunguje špatně, ale sem tam vypadne (většinou ale zas hned naskočí, nic hrozného a stává se častěji, když je neustále připojené - občas pomůže na chvíli odpojit a zas připojit). Na delší cesty stejně připojuji na kabel kvůli nabíjení, takže mě to vyloženě netrápí, ale případná zkušenost by mě zajímala.

btw: Používám Android.
 
Já bych se v této souvislosti rád zeptal: nemáte problémy s přehříváním mobilu? Mně ten můj (Samsung S22) pokud běží GPS, navigace, má zapnutý display, a dobíjí se, tak se přehřívá. Mám to řešeno tak, že mám na výdechu klimatizace (v létě chladí klimačkou) držák na mobil, ten mám připojený USB magnetickým kabelem, jímž dobíjím i přes něj jde AA. I pokud bych vyřešil bezdrátové AA dle tohoto vlákna, nevím jak bych vyřešil výdrž baterie v mobilu a jeho chlazení. Nápady?
 
@Mila_s Tohle je problém, kterej z logiky věci nemá moc řešení, kromě vnějšího chlazení, přesně v duchu toho výdechu :)
Bohužel, je tam prostě spousta obvodů, který v danou dobu podávají poměrně extrémní výkon na malém prostoru.
Dva tipy za mě - nemít na telefonu v dobu extrémního využití žádnej kryt a potom zkusit omezit cokoliv bezdrátovýho (jde-li komfortně nahradit drátovým přenosem (včetně nabíjení)). U bezdrátu jsou větší ztráty - tzn. více tepla.
 
Zvažujem kúpu bezdrôtového CP - asi CarlinKit 5.0. Ale dosť často využívam funkciu hovorov na obľúbené tel. čísla (označené hviezdičkou) alebo posledne volané čísla (sluchátko na volante). Keď pripojím CP káblom, tak tieto funkcie nie sú k dispozícii. Keď budem mať pripojené bezdrôtové CP tak predpokladám, že ani vtedy tieto funkcie nebudú k dispozícii. Vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem.
 
Back
Top