• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Wireless Apple CarPlay / Android Auto

Potvrdit ani vyvrátí nemůžu, ale myslím že když nejde přes kabel tak nepůjde ani přes carlinkit. Každopádně ho mám na cestě z činy, tak bych to mohl vyzkoušet. Ale nevím kdy dojde.
 
Tiež si myslím, že to nepôjde. Ale ak to potom pozrieš a dáš vedieť, tak dopredu ďakujem.
 
Tak určitě :joy:
Tak se opravím, měli by mít odzkoušené :D Nebo bych to za ty prachy aspoň očekával :)

Ja pouzivam uz 2 roky tento adapter: https://cplay2air.com a myslim, ze Mazda neponuka nic ine, funguje spolahlivo, pripojenie po par sekundach, oneskorenie ziadne. Raz za cas ho auto nedetekuje, ale je to naozaj zriedka, staci ho odpojit a zapojit a vsetko funguje, v podstate o nom neviem. Pouzivam bezdrotovu magneticku nabujacku, telefon sa stiha nabijat aj ked naviguje a hra spotify.

Btw. pouzivam Carplay a najnovsi iphone 15 pro max, sle rovnako to slapalo aj s 12 pro.
Díky za sdílení zkušenosti, koukám, že to stojí cca 2,500 na dopravu jsem nekoukal, což už není zase o tolik méně, než to jejich ofiko řešení pokud by se povedlo sehnat za výhodnější cenu přes dealera. No uvidím :)
 
Nestabilní, špatné starty. Když najede, tak ok.
Potvrzuji, AAwireless problémový Carlinkit 4.0 jsem vrátil, a až Carlinkit 5.0 mě nezlobil. Zjišťoval jsem na webu proč, a prý až 5.0 něco má konstrukčně řešené nativně, 4.0 ještě ne. Nerozumím tomu ale vypadá to že mají pravdu.
 
Já bych se v této souvislosti rád zeptal: nemáte problémy s přehříváním mobilu? Mně ten můj (Samsung S22) pokud běží GPS, navigace, má zapnutý display, a dobíjí se, tak se přehřívá. Mám to řešeno tak, že mám na výdechu klimatizace (v létě chladí klimačkou) držák na mobil, ten mám připojený USB magnetickým kabelem, jímž dobíjím i přes něj jde AA. I pokud bych vyřešil bezdrátové AA dle tohoto vlákna, nevím jak bych vyřešil výdrž baterie v mobilu a jeho chlazení. Nápady?
Nemám problém (Huawei P30pro) ale manželka má Samsung S20 s Exynos procesorom a ten je horúci aj keď si len pozerám obrázky v galérii alebo chvíľu natáčam video. S22 sa u nás predávala tiež s týmto Samsung procesorom, verzia so Snapdragon by tento problém nemala mať a telefón je výkonnejší aj dlhšie vydrží na baterku (lebo nemíňa energiu na teplo).
 
Tak mi to nedalo a objednal jsem oficiální řešení na bezdrátové Apple CarPlay od Mazdy a hned v úvodu říkám, už je vrácené zpět. Ale vše postupně 😊 Po rozbalení dostanete malinkou černou krabičku a 2 kabely k tomu, každý s jinou koncovkou. Už z balení lze usuzovat, že není úplně vše jak se tváří a to tak, že sice krabička má papírový přebal Mazdy, ale uvnitř vše vypadá jako u podobných zařízení z Číny, tzn. plastový výlisek, ve kterém je zařízení a krabička bez dalšího popisu, kdo vyrobil apod.

Teď k funkčnosti, po zapojení v autě se to spáruje celkem rychle, ale i tady je další zvláštní věc, kdy na obrazovce auta se objeví ikonky jak ze starých Windows, které se navíc i částečně překrývají. Spárování chvilku trvalo, ale nic co by vyloženě vadilo, co jen vadí je, že při každém dalším nastartování se opětovně páruje – prostě si telefon nepamatuje. Pak následuje nastavení, kdy přes zadání IP v telefonu si můžete zařízení upravit a zde už není pochyb, ano jedná se o klasickou krabičku s Číny, nikoliv oficiální výrobek Mazdy, což by nevadilo, a asi jsme ani nikdo nečekal, že bude, ale není zde ani jediná úprava automobilky. Po aktualizaci FW se dokonce zařízení zobrazí na telefonu jako CarKit a nějaká čísla, před aktualizací šlo vyhledat jako zařízení s názvem Mazda a opět nějaká čísla.

No a teď samotné používání, které je musím říct celkem plynulé, ale má to jedno velké ALE. Od zařízení v této ceně fakt neočekávám, že se mi za 100 km jízdy 3-4x odpojí, někdy naskočilo celkem obratem, někdy zdlouhavě a jednou dokonce byl potřeba manuální zásah. To samé se opakovalo při jízdě zpět. Takže na cca 200 km řekněme 7 samovolných odpojení.

Ale už k resume, pokud by ta krabička stála cca 1000-1300, za což se dá sehnat Carlinkit 5.0, který vypadá jako totožný sourozenec, tak bych řekl OK, pokud někdo nemá možnost oficiálního Apple CarPlay od Mazdy a má starší auto, kde podpora nebyla. Ale když se bavíme o tom, že si člověk pořídí tuhle krabičku od Mazdy, aby se zbavil drátového připojení a dá za ni přes 4 tisíce, tak je to totální nesmysl. A to píšu jako člověk, co dává vždy přednost oficiálnímu řešení, ale zde opravdu není vůbec žádná přidaná hodnota a dostanete jen přebrandovaný Carlinkkit Mazdou se všemi nedokonalostmi, co tenhle levný Číňan má… Takže velké zklamání a raději ofiko drátový Apple CarPlay, než tohle.
 
To se dalo čekat. Carlinkit 5.0 už mám doma za 730 Kč z Číny v akci. Bohužel nemám android 11 abych ho teď vyzkoušel.
 
Díky @VanThomass. Čekal jsem, kdo to jako první vyzkouší a napíše. Ale bohužel se potvrdilo, co jsme si tak všichni mysleli. A ta cenovka Mazdy za přeprodej čínské krabičky je teda hodně seběvědomá :dizzy:
 
Díky @VanThomass. Čekal jsem, kdo to jako první vyzkouší a napíše. Ale bohužel se potvrdilo, co jsme si tak všichni mysleli. A ta cenovka Mazdy za přeprodej čínské krabičky je teda hodně seběvědomá :dizzy:
Jasně, mně to prostě nedalo nevyzkoušet a tajně jsem doufal, že třeba to bude v pohodě, ale tohle fakt ne, to se radši spojím s drátovým propojením, než tohle 🫢
 
@Erredar skúsim sa pripomenúť so svojou otázkou: :)

Zvažujem kúpu bezdrôtového CP - asi CarlinKit 5.0. Ale dosť často využívam funkciu hovorov na obľúbené tel. čísla (označené hviezdičkou) alebo posledne volané čísla (sluchátko na volante). Keď pripojím CP káblom, tak tieto funkcie nie sú k dispozícii. Keď budem mať pripojené bezdrôtové CP tak predpokladám, že ani vtedy tieto funkcie nebudú k dispozícii. Vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem.
 
Nechce se mi to psát "nahlas", ale je opravdu možné, že Mazda doinstalace je rozdílná od té tovární?
CX-5 Y2023 má již vše bezdrátem (užívám AA i dobíjení) a za cca 5kkm nic nepadalo (ťuk-bum-prásk).
Carlinkit/ryzí AA jsem testoval v M6 (ta měla jen drátové řešení z výroby) a chovalo se to jak píše @VanThomass = padalo to 2-4x/100km
 
@Erredar skúsim sa pripomenúť so svojou otázkou: :)

Zvažujem kúpu bezdrôtového CP - asi CarlinKit 5.0. Ale dosť často využívam funkciu hovorov na obľúbené tel. čísla (označené hviezdičkou) alebo posledne volané čísla (sluchátko na volante). Keď pripojím CP káblom, tak tieto funkcie nie sú k dispozícii. Keď budem mať pripojené bezdrôtové CP tak predpokladám, že ani vtedy tieto funkcie nebudú k dispozícii. Vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem.
Myslím na tebe. Mám to doma. Ale nevšiml jsem že to funguje až od android 11 a já mám 10. Takže nemohu teď odzkoušet.
 
@Erredar skúsim sa pripomenúť so svojou otázkou: :)

Zvažujem kúpu bezdrôtového CP - asi CarlinKit 5.0. Ale dosť často využívam funkciu hovorov na obľúbené tel. čísla (označené hviezdičkou) alebo posledne volané čísla (sluchátko na volante). Keď pripojím CP káblom, tak tieto funkcie nie sú k dispozícii. Keď budem mať pripojené bezdrôtové CP tak predpokladám, že ani vtedy tieto funkcie nebudú k dispozícii. Vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem.
Ja myslím že se to píše i v manuálu k infotaimentu, že když máš připojený android auto, tak tyhle tlačítka nefungují.
 
Já jsem teda taky hned po "vydání" zakoupil originální bezdrátové Carplay od Mazdy, nejezdím týdně 400-500 km. Mám skoro měsíc a zatím spokojený, žádné odpojování nezaznamenávám. Čína prostředí v telefonu pro nastavení je teda jak omalovánky ve windowsech. Podle mě tedy cena taky neodpovídá kvalitě. Docela se taky divím, že tuto krabičku vydávají jako originální řešení.
 
Back
Top