• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

Našel jsem sadu za 9 euro. Svítivost 4300K. Ty mám i teď od Osramu.
Jde mi jen o strýčka příhodu. Chci být co se auta týče připraven na všechno. Ještě musím sehnat novou rezervu. Je tam dojezdova a vypadá origo z výroby. 15 let stará.

Já bych si koupil nějakou kvalitní s UV filtrem,aby se mi nevypalovaly parabolky.Lépe měnit jednou než dvakrát.Ten přístup není dvakrát příjemný.
 
Ahojte,

nedávno jsme kupoval LED od Philipsů a narazil jsem přímo u nich v konfigurátoru i na nabídku xenonových výbojek.
Nabídlo mi následující:

https://www.philips.cz/content/B2C/cs_CZ/marketing-catalog/au/svetla-do-auta/nastroj-pro-vyber-vozu.html/#/result?brand=CAR_MAZDA&model=CAR_MAZDA_6_GH&series=CAR_MAZDA_6_GH_20_MZR_0110&lamp=Dálkové světlo&filters=CAR_HEADLIGHTS_SU,FK_CAR_HIGH_BEAM,xenon,D2S,FK_CAR_D2S

Mám pár otázek, pokud bude někdo vědět :)

1) Myslíte si, že by stálo za to vyměnit původní mazďácké Xenonové výbojky za některou ze zmíněných? Konkrétně např. za ty XtremeVision Gen2 nebo WhiteVision Gen 2?

2) Neznáte teplotu standardních mazďáckých výbojek (Kelviny)? Jde mi o to, kdybych případně měnil, abych nešel např. u těch XtremeVisionu do "žlutější" barvy.

3) Co si myslíte o těch WhiteVision Gen2? Risknuli byste? Předpokládám budou mít asi "modřejší barvu", ale menší svítivost oproti XtremeVisionum.

Máte někdo zkušenosti? Případně s jinými výbojkami? Ideálně abych dosáhl vetší a modřejší svítivosti? :cool:
Mám natáčecí bixenony.

1) Pokud máš v autě výbojky už nějakou dobu, tak jsou určitě vysvícené a cenu má výměna za kteroukoli ze zmíněných ;)
2) Jak bylo psáno 4300K v některých GH FL jsou i 5500K
3) Vzhledem k tvé zálibě ve studené bílé (modřejší barvě :) ) bych se určitě nebál. Nějaký zlom (tím pádem doporučovaný strop), kdy začíná mokrá vozovka pohlcovat extrémně světlo je 6000K. Což u Philipsu nehrozí, davají si pozor na funkčnost.

Kdybys chtěl více světla, tak doporučím určitě vyčištění čoček popřípadě výměnu odrazových parabol, kdyby byly vysvícené (viz. Xenony, výbojky )
Když chce někdo ještě více světla (a chce pustit více financí), je tu možnost kompletní přestavby projektorů, např za ty s čirými čočkami (viz. Xenony, výbojky ).
Pro tebe bych viděl jako řešení popřípadě kobaltové čočky :) :cool:
 
Tak jsem do toho praštil. Dlouho jsem přemýšlel a plánoval repas plexiskel na šedé GH, až se nakonec zadařilo :)

Předem bych chtěl poděkovat za skvěle odvedenou práci klukům s Dobre svietime v Brně - https://www.facebook.com/Dobre-svietime-1387576651475507/
Věnují se světlům už mnoho let a bylo to vidět na každém pohybu. Opravdu sehraný koncert rukou. Nikdy bych nevěřil, že se dají světla tak rychle rozložit a složit :)
Dle referencí jsem viděl, že už pár Mazd dělali, tak jsem šel do toho a jsem maximálně spokojen - http://www.dobresvitime.cz/fotogalerie/ .

Příště bych si u nich ještě nechal zrenovovat plexi. Viděl jsem práci na jejich mnoha světlech a nevěřil jsem, že nejsou nové, ale lakované. V Brně na firmě bohužel dostavují lakovnu a tak jsem přinesl svoje druhé plexi v ne úplně super stavu po laku. Za sehnání plexi mnohokrát velké díky @OndraZ a @Moriarty .

A to nejlepší, z čeho mám velkou radost. Vzhledem k tomu, že je mi osvětlení velice blízké, tak má každý s podložkou MazdaKlan.cz u kluků v Brně i na SK plusové body :) Dále jsme probírali zkušeností a provedení přestaveb halogenů na bi-LED atd. (majitelé výbav emotion a challenge určitě zbystří :cool:). Prostě full servis, za super cenu ;)

A teď k fotodokumentaci:
Plexi vykazovala velké známky poškození od kapaliny ostřikovačů světel, ale taktéž kvůli absenci UV ochrany po rozleštění v minulosti.
Zobrazit přílohu 12676

Po demontáži se šlo na věc:
Zobrazit přílohu 12677 Zobrazit přílohu 12681 Zobrazit přílohu 12678

Odrazové paraboly po 220 tis. km a téměř po 10 letech stále jako nové! Velká pochvala do Hirošimy. Taktéž se osvědčilo pravidlo - do světel jen značkové výbojky s UV ochranou. Bylo potřeba jen pořádně vyčistit čočky a jemně paraboly vyleštit:
Zobrazit přílohu 12679

Jedno světlo hotovo a nachystáno k instalaci a v pozadí nádherný bílý cukrík :) (přede mnou byla na světelné kůře X6 v úpravě Hartge - ach ty plexiskla ) :
Zobrazit přílohu 12680

Světla pořádně seřídit:
Zobrazit přílohu 12682

A finální výsledek potkávací světel (opravdu jsem to nefotil kalkulačkou :D ) - ale pro ukázku aby bylo vidět nádherně široký a prodloužený světelný kužel. Obyčejné výbojky GE. Foto před nemám, ale každý dobře víme, jak nám světla svítí :rolleyes: Nastavení světel udělalo opravdu hodně a je provedeno špičkově:
Zobrazit přílohu 12683

Statické foto na parkovišti potkávací a dálková (doporučuji překliknou tam a zpět) - pěkně rovná linka plus brutální nástup dálek:
Zobrazit přílohu 12685 Zobrazit přílohu 12686


Závěrem snad je dodám, že maximální spokojenost! Jak s prací, tak s finální výsledkem. A to jsem šel do renovace jen kvůli špatným plexi, s nějakým velkým zvýšením světelného výkonu jsem ani nepočítal při použití obyčejných výbojek D2S 4300K. Nastavení světel vyčištění komponentů ovšem udělalo své.

Abych předešel dotazům ohledně ceny, tak jsem platil cca 100EUR , jelikož jsem nepotřeboval nové paraboly a měl jsem vlastní plexi a celá akce se vším všudy vyšla na 3h práce - nevěřil jsem, že dělají renovace na počkání, ale už věřím :)
Ceny jsou individuální, člověk neplatí co nemusí a doporučím se zeptat konkrétně na tel. nebo stránkách chalanů z Dobre svietime (můžete počítat od 100 do cca 250EUR za lakování plexi a kompletní péči včetně parabol - konkrétně v případě Mazda6 GH).
Přestavby halogenů jsou na déle a cenovky taky vzhledem k nutné práci a úpravám za hubičku.

Tak ať nám to svítí! :cool:

No nic, právě jsem přesedl ze stříbrné GH do šedé po noční jízdě a je rozhodnuto. Musím navštívit kluky z Dobre svietime i s druhým GH :facepalm::happy: Na hodně světla se dobře zvyká, horší je to naopak (a to jsem si říkal, že stříbrná svítí dobře).

A jak svítí GH Vám? Názorné foto v úplné tmě cca 1 hodina ráno ;)
20180713_001852.jpg 20180713_001850.jpg
Potkávací/Dálkové (obyčejné výbojky GE 4300K)

Jednoznačně doporučuju, zvěř je vidět o dost lépe a dříve :)
 
Tvl to je světla jako blázen, takhle mi GH určitě nesvítí...
Asi si udělám čas a vrhnu se na to. Poštou už mi cestuje sada na leštění plexi. To mám neštěstí jen zažloutlé. Není poškrábané, ani nemá prasklinky atd...
Světla si rozlepím sám, to už jsem dělal u mondea i e39.
Čím leštili ty paraboly a čočky Robe, nevíš?
U e39 jsem to dělal hadříkem na dioptrické brýle a bylo to ok...
 
Poslední úprava:
No nic, právě jsem přesedl ze stříbrné GH do šedé po noční jízdě a je rozhodnuto. Musím navštívit kluky z Dobre svietime i s druhým GH :facepalm::happy: Na hodně světla se dobře zvyká, horší je to naopak (a to jsem si říkal, že stříbrná svítí dobře).

A jak svítí GH Vám? Názorné foto v úplné tmě cca 1 hodina ráno ;)
Zobrazit přílohu 14792 Zobrazit přílohu 14791
Potkávací/Dálkové (obyčejné výbojky GE 4300K)

Jednoznačně doporučuju, zvěř je vidět o dost lépe a dříve :)
Moc často nejezdím mimo město v noci, ale když budu mít příležitost tak zkusím vyfotit jak to vypadá s t kombinací HID+LED, IMHO to svítí slušně, rozhodně líp než halogen...
 
Halogen v čočce je vždy zlo... s čímkoliv jsem jel a mělo to tenhle typ světel, tak to byla bída. Typicky bratránkova A6. Má nové lampy, kvalitní a dobré žárovky, světla seřízená tak, jak mají a svítí to prostě na ....
Chtěl to řešit Hidkama, což jsem mu úplně nedoporučoval skrz legálnost atd, takže je vlastně nedobrovolně odsouzený jezdit autem, co blbě svítí kvůli konstrukci světla a moc možností nemá, pokud chce mít auto legální...
A to se nebavím o cestě v noci, za deště. Absolvoval jsem to jednou, asi dvouhodinová cesta a byla to občas loterie, jestli vidím, nebo ne... už to snad nebudu muset podstoupit. Nikdy.
 
Tvl to je světla jako blázen, takhle mi GH určitě nesvítí...
Čím leštili ty paraboly a čočky Robe, nevíš?
To teda je, z noci den :) Tady foto z porovnání s GH co mělo 120tis. najeto Xenony, výbojky
Paraboly byly jen lehce zašlé. Přesně nevím čím, ale hadřík na dioptrické brýle by mohl znít jako dobrý plán ;)
Každopádně to chce potom světla pořádně nastavit na regloskopu aby byl světelný kužel co nejvíce do dálky, šířky a nedocházelo k oslňování protijedoucích vozidel :cool:
 
Robe, s těmi výbojkami GE stále spokojen?
Když budu leštit skla, tak to vemu rovnou z gruntu, včetně čištění vnitřní části a výbojek...
Nějaký osvědčený eshop? Díky předem...
 
Jsem s nimi spokojen léta. Cena/výkon naprosto super ;)
Hlavně po leštění plexi to chce zalakovat, jinak je to zbytečná práce s chvilkovým výsledkem..
Osvědčený shop nemám, ale vím, že mě stály cca 1500,-Kč/sada
 
Po jaké době je ideální vyměnit výbojky? Auto dle podpisu. Předpokládejme že tam jsou původní. Je nějaké všeobecné pravidlo?
 
Po jaké době je ideální vyměnit výbojky? Auto dle podpisu. Předpokládejme že tam jsou původní. Je nějaké všeobecné pravidlo?
Osobně měním až se mi zdá, že svítí slabě, popřípadě jde barva do červena. U GJ 2013 vzhledem k LED dennímu svícení bude záležet jak dlouho svítilo auto ve tmě. Jiné pravidlo bych v tom nehledal.
 
To ano záleží na vytížení těch výbojek. No bez přímého srovnání s novýma výbojkama v druhém autě to bude asi jenom o osobním odhadu řidiče. Jak jsem teď v servisním modu tak chci mít vše ťip ťop v nejlepším možném stavu. :D
 
Mohl by mi někdo vysvětlit v čem je GE lepší než Osram nebo Phillips že je dražší?
V ničem. Odkaz co si dával je relativně předražený. Dají se sehnat GE kolem 2000,- stejně jako Osram za 4000,- :)
Základní verze budou svítit všechny + - stejně.
Potom se volí barva světla popřípadě extrémní varianty s vysokým výkonem (nižší výdrž). Jestli chceš to nejlepší ze světa výbojek tak jednoznačně Philips X-treme Vision gen2.
Pokud dobrý poměr cena výkon, tak záleží na preferencích barvy.
Hlavně kupovat od ověřených zdrojů, popřípadě ověřit dle kódů originalitu výrobku (hodně se padělají).

S výbojkou z druhého odkazu nemám zkušenosti, takže neporadím. Možná někdo řekne více. Každopádně hodně záleží zda je výbojka opatřena UV ochranou. Ruku na srdce, výbojky se mění jednou za hoodně moc let a ušetřených pár set za zničený světlomet nestojí dle mého názoru.
Odrazové plochy při použití kvalitních výbojek potom vypadají i po deseti letech neustálého svícení bez problému viz. Xenony, výbojky
 
Back
Top