• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

Podívej svetla je dobry zrepasovat. Je potreba svetlo rozlepit, ten venkovni kryci plast prebrousit a obnovit. Pak je zahodno kouknout na parabolu, aby nebyla uz hotova a pripadne ji taky nechat opravit. A samo ze rozlestit cocku. MJe spravovali xenon z Bawa v Vraze na Bohdalci vedle STK. Cely jim ho prineses a oni ho rozlozej a zrepasujou.
Do parkovacek si tu kluci davaji LEDky docela casto. Ja uz je tam nemam protoze mi padaly dovnitr. :D Jestli nemas na pacce blinkru predni mlhovky, pak je tvoje sestka nema. Sice jsou tam cocky, ale vnitrek ne. Ale i to jde dodelat. Da to ale praci a na netu jsou na to navody a Deri to snad i delal.

Ahoj, viem ze je to uz davno, ale prave sa mi stalo ze parkovacka my spadla do vnutra svetla :) Ako si to vyberal ? Musel si demontovat cele svetlo ? :)
 
Ahoj, viem ze je to uz davno, ale prave sa mi stalo ze parkovacka my spadla do vnutra svetla :) Ako si to vyberal ? Musel si demontovat cele svetlo ? :)
Buď level trpělivost 1000 a utvořit si vhodný nástroj a parkovačku vytáhnout. Nebo punk varianta číslo dvě, naštelovat dálkovou parabolu do maximální pozice a utvořenou škvírou propadne ze světla pryč. Nebo elegantní řešení sundat světlo ;)
 
parkovacka zapadla pod parabolu je horsi, jak nasrana stara doma..na zlamani, odreni prstu..my jsme to lovili tak, ze sme si prilepili na nejbuhenejsi prst oboustrannou lepici pasku a zkouseli stesti :D
 
parkovacka zapadla pod parabolu je horsi, jak nasrana stara doma..na zlamani, odreni prstu..my jsme to lovili tak, ze sme si prilepili na nejbuhenejsi prst oboustrannou lepici pasku a zkouseli stesti :D

Svetla si mal na aute nebo vymontovane ?
 
Taky jsem parkovačku vylovil po dvou hodinách s dolámanýma a odřenýma rukama pomocí 100x upraveného drátku:rolleyes::rolleyes::rolleyes:, ale přiznám se že jsem o demontáži světla vážně uvažoval. Od té doby měním žárovky v parkovačkách obzvlášť opatrně,,,:):):)
 
Jako všechny Nightbreakery výkonově skvělé. Tady přímé porovnání s Philipsama XV gen2.

A tady foto jak svítí GH s "obyč" výbojkama GeneralElectric po vyčištění parabol a čoček: Xenony, výbojky ;)
 
Designově pěkné (dosti subjektivní), funkčně je lepší investovat do repasu/přestavby origo světel. Na mazda6club mají kluci občas problém s netěsností.
 
Tak mi dneska "krásně" zrůžověla jedna výbojky, předpokládám, že brzo odejde... Máte nějaké nové postřehy, co tam dát místo původních? Chci něco kvalitního a aby to dobře svítilo.. Ideálně i doporučení na nějaký spolehlivý obchod?! ;)
Mazda 6 GH předfl.
Díky...
 
Ahoj,
Po 11 letech přední světla vypadají dost mizerně a náležitě mizerně také svítí. Pravděpodobně na krycím plexisklu matní antimlžící vrstva a i zvenku potřebují přeleštit.
Objednal jsem se na konzultaci (zatím) na svitlip.cz.
Chtěl bych se zeptat (když už bude rozebraný světlomet) jestli někomu k vyšší svítivost pomohlo vyleštění (nikoliv výměna) stávajícího projektoru (hledám ideální poměr opravy ceny/výkon).
Chtěl bych vyměnit i výbojky , stávající jsou a OSRAM Xenarc Original D2S, a zdá se, že originál svítil výrazně lépe (možná je to ale i zašlým světlometem). Jaké místo nich - zmiňované Night Breakery?
díky
 
Uvažuji o zlepšení svítivosti vlastnoručně. Nechci zatím světla rozlepovat a čistit čočku a parabolu.
Chtěl bych jenom rozleštit vnější plexi (nejspíš nějakou prodávanou sadou na renovaci světel) a vyměnit výbojky. A s tím se nabízí tři otázky:
- má vůbec smysl výše uvedené provádět, nebo efekt bude mimořádně nízký, že se to nevyplatí ?
- jakou máte doporučenou sadu na renovaci plexi v domácích podmínkách?
- a dotaz na výbojky - jaké?

Původně jsem chtěl vyleštění provést u Sviť líp,nicméně ani po urgenci se bohužel už zpět neozvali. Tak uvažuji, že to zbastím sám.
Jedná se o GH, stáří 10 let
díky
 
Pokial xenon svetla sluzia aj ako denne DRL , radsej nechaj celkovy repas na odbornu firmu.

Ked mas samostatne svietiace DRL na mazde, xenony iba do tmy, odporucam na domaci repas plastu 3M Plastic Restore + 3M Plastic Polish lacné nie sú, ale výsledok leštenia hovorí za všetko.
Žiarivku odporucam D2S Philips 85122+
 
Pokial xenon svetla sluzia aj ako denne DRL , radsej nechaj celkovy repas na odbornu firmu.

Ked mas samostatne svietiace DRL na mazde, xenony iba do tmy, odporucam na domaci repas plastu 3M Plastic Restore + 3M Plastic Polish lacné nie sú, ale výsledok leštenia hovorí za všetko.
Žiarivku odporucam D2S Philips 85122+

ano, jsou to zároveň i denní světla. Včera jsem se pokusil vyfotit zašlé plexi. Není to nic stašnýho, ale do čistě průhledného to má daleko.

20190925_173402.jpg 20190925_173408.jpg
 
Poslední úprava:
ano, jsou to zároveň i denní světla. Včera jsem se pokusil vyfotit zašlé plexi. Není to nic stašnýho, ale do čistě průhledného to má daleko.

Zobrazit přílohu 24267 Zobrazit přílohu 24268
Vyrieš DRL svietenie na mazde cez LED dodatkové svetlá a následne daj na repas cele svetlo + vymena ziarivky.
Pokial iba vylestis plexi a vymeníš žiarivky zmení sa svietivosť minimálne, a za 1,5 roka sa denným svietením vysvietia aj nové žiarivky
Výpary z xenonu za 10 rokov denného pouzívania už spravili svoje a paraboly aj šošovky vo svetlách sú zašlé.
Doma nie si schopný vyleštiť parabolu aj keď svetlá rozlepíš a rozoberieš.
 
Back
Top