• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Za jízdy zdechne

omel105

nový člen
22
Zdravím, nevíte někdo proč mi občas za jízdy jakoby dojde benzín?A když je zahřátý motor tak občas déle točí než chytne?Je palivový filtr v nádrži u tohoto modelu nebo mimo? Děkuji za radu.
 
Nemám sice benzín, ale myslím si, že palivový filtr u benzínu na tom bude podobně jako u mě (diesel). Tzn. v motoru, já jej mám po levé straně vzadu (když stojím zapředu a mám otevřenou kapotu - před spolujezdcem), je našroubován ještě v "krytu" (jak se to vytáhne - zasvorkuje se palivo - tak se to povoluje klíček s páskem - aspoň co jsem se díval). Já to měním co 50 tisíc km. Tedy kluci v servisu mi to mění :). V nádrži určitě není, tam je asi jen nějaké sítko zespodu. Snad se moc nepletu :).
 
Palivový filtr opravdu u benzínu na místě jako u nafty není.

Nevíme jaký máš přesně motor, ale pokud benzín, tak bude opravdu v nádrži, respektive je součástí palivového čerpadla.
 
Palivový filtr opravdu u benzínu na místě jako u nafty není.

Nevíme jaký máš přesně motor, ale pokud benzín, tak bude opravdu v nádrži, respektive je součástí palivového čerpadla.
Mám gg 2.3i
 
Tohle auto má škrtící klapku, která se zadělává svinstvem, podívej se na fóru. Třeba tady:
https://www.mazdaklan.cz/threads/ko...na-prevadzkovu-teplotu.3069/page-2#post-79595
tato klapka způsobuje podobné zdechávání. Rozhodně tuto klapku pořádně vydrbaj třeba jako já na obrázcích.

A pak teprve hledej další závadu.
Děkuji za info,no dělalo to když mám zařazenou rychlost a normálně jedu a vypadá to,jakoby došel benzín.Dal jsem tam 100 oktanový a tak to udělalo asi 3x než jsem to smýchal s normálním a do teď je to v pohodě jen pří lechtání plynu je cítit menší nepravidelnost...
 
Back
Top