• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Olej je cítit po benzínu

Pechcaa

nový člen
6
Zdravím Vás, mám nabídku na Mazdu 3 2.0 skyactive 88kw rok výroby 2016 a najeto 137000km. Vše by mělo být v pořádku, ale někde jsem četl, že je dobré po jízdě čuchnout k víčku od oleje, jestli není cítit benzínem. Udělal jsem to a cítil jsem ho tam. Teď babo raď, jestli do auta mam jít, nebo se vyvarovat? Nevím jestli je to u ze to modelu standart či ne? Mockrát děkuji za radu
 
A to ti poradil kdo? Za me nesmysl, pokazde to bude citit benzinem. Spis jde o to, aby na tom vicku nebyl nejaky slem...
 
Primostrik bude vždy cítit benzín v oleji. Ale pokud to chceš koupit tak to chce někoho sebou kdo autům rozumí a ví co všechno zkontrolovat.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Primostrik bude vždy cítit benzín v oleji. Ale pokud to chceš koupit tak to chce někoho sebou kdo autům rozumí a ví co všechno zkontrolovat.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Pán to kupoval u nás v Ústí nad Orlicí v Mazdě, takže auto jezdilo celou dobu v našem okrese a celou dobu pravidelně servisováno v Mazdě, má všechny papíry, účtenky atd. Z jízdy jsem nic špatného nepostřehl, kosmetické vady klasika. Brzdy dělané komplet březen 2023. Na co se zaměřit nejvíce při prohlídce?. Jsou k tomu dvě sady origo kol zimaky a letnaky. Příčníky a tažné zařízení.
 
Poslední úprava moderátorem:
Zajimal bych se o to, co na tom kdo tahal. Pokud nic, nebo kola, tak ok, pokud vozik, nebo nebo tezsiho, sel bych od toho. Za me TZ na M3 nepatri.
 
Zajimal bych se o to, co na tom kdo tahal. Pokud nic, nebo kola, tak ok, pokud vozik, nebo nebo tezsiho, sel bych od toho. Za me TZ na M3 nepatri.
Chápu, ale není to nějaká nafoukaná 1.0 tsi aby to občas neuvladlo něco odtahnout ne. Pán si koupil ten malý přívěs obytný, ale kdyz bylo někde mokro, předokolou hned zapadl, tak si koupil čtyřkolku. Říkal že Mazda to zasebou měla tak 4x.
 
Proboha. To je tak složité zkusit nejprve hledat? Máš tady obsáhlé vlákno pro nákup snad každé ojeté Mazdy. Většinu se tam dozvíš. A ano já bych též asi nechtěl auto s taznym. Nikdy nevíš co všechno už natahalo. Má to vliv na motor i podvozek.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jestli je to manuál, tak pokud to má tažný, tak bych se zajímal o stav spojky. Pokud automat, tak bych chtěl vědět kdy se měnil olej v převodovce.
 
Jestli je to manuál, tak pokud to má tažný, tak bych se zajímal o stav spojky. Pokud automat, tak bych chtěl vědět kdy se měnil olej v převodovce.
Manuál. Za mě spojka šla krásně 🤷‍♂️. Ale určitě bych před koupí sjel do servisu na prohlídku. Uvidíme, zítra nám má dát vědět, ještě v tom byl jeden zájemce. Ale líbila se nám moc. Prostě je to úplně něco jiného než těch 70% Němců na silnicích
 
Hlavně se nenech zlákat nějakým vizuálním dojmem. To máš potom velkou šanci že i u bezproblémového modelu koupíš tu největší hujdu.
Chce to nechat prověřit někým kdo se věnuje mazdám - ideálně ještě před koupí.
 
Asi ji hodne chce. Ja takhle nevzal tenkat peknou M3, ptz mela TZ. A nekdo mi rict, ze to tahalo obytny prives, tak hotovo, konec.
 
Asi ji hodne chce. Ja takhle nevzal tenkat peknou M3, ptz mela TZ. A nekdo mi rict, ze to tahalo obytny prives, tak hotovo, konec.
No vidíš a třeba to ve finále tak dramatické nebylo a byla mohla být v cajku. Ne každý za tím tahá denně přeložený vlek dřeva a nebo každý víkend obytňák.

Hlavně se nenech zlákat nějakým vizuálním dojmem. To máš potom velkou šanci že i u bezproblémového modelu koupíš tu největší hujdu.
Chce to nechat prověřit někým kdo se věnuje mazdám - ideálně ještě před koupí.
Určitě to s tím do servisu před prodejem zajedu po této debatě :). A nejprve musí majitel dát vědět, jak se rozhodl. Ještě v tom je jeden kupec.
 
Back
Top