• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Zacelení čelního skla, doporučené firmy a sady

shr3k

správce
Člen týmu
6 224
Dneska D1 zářez na čelním skle.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Mě to odmítly opravit s tím, že je to v zorném poli řidiče (vše co je v ploše stěračů)
 
Zažil jsem a plně chápu naštvání. Naštěstí tohle "býčí oko" jde opravit i bez výměny skla. Jen pak zůstane taková malá šmouha nebo zašedlá tečka.
Mohl by jsi hodit odkaz kde ti to opravili?
 
Mne opravili hviezdicu aj rovno v zornom poli. V jednom to nechceli opravit v autorizovanom servise si netrufli ale odporucili mi inu firmu a ta to spravila a drzi doteraz.

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku
 
Dneska D1 zářez na čelním skle.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Právě odjel kluk z https://glasspro.cz/ , dělal co mohl, kráter to byl po očištění slušný, dobré 10-12 mm2 vrchního skla rozdrcených na prach, kolem samozřejmě hvězdička a jsem o 1300 lehčí.
Ranní cesta do školky se vyplatila :mad:
Zatím to přelep izolepou, ať tam nejde prach nebo voda. RainX by na to měl fungovat, to není tak hrozná díra, jako jsem měl já. Ještě je Loctite 37613 resp. 504465, ale RainX je prý vzlínavější. Ještě se dát koupit občas Versachem 90110, ten je taky dobrý. Jo a pokud to budeš dělat v garáži, bude se ti hodit https://www.lidl-shop.cz/LIVARNOLUX-LED-kapesni-svitilna-UV-cerne-osvetleni/p100248184002
 
Poslední úprava:
No chvála všem .... přípravkům na tyhle nepříjemné situace (šutr vs.čelní sklo) Je super že se dílo zdařilo;)
Pokud by byl čas a chuť výsledek opravy vyfotit?:)
 
Dneska jsem likvidoval další zářez z D1, použitá sada od RainX a UV baterka z Lidlu:
před aplikací vodorovná prasklina cca 8 mm se vstupním kráterem
20190527_140050.jpg
zaměřování
20190527_140426.jpg
nakapání 4 kapek a stlačení, 10 minut pauza, povolení a znovu natlakování, je vidět, že do dolezlo cca poloviny praskliny na obě strany od kráteru
20190527_141947.jpg
po mírném nahřátí zespodu pomocí plynové pájky bez hlavice se to rozlezlo do prasklinky
20190527_143153.jpg
zase pauza, sejmutí udělátoru a očištění, zakápnutí 1 kapkou a nasazení fólie
20190527_143902.jpg
Jen UV baterka z Lidlu je dost slabá (jednotlivé diody a navíc 395 nm, ne 365 nm při kterých polymerizují tyhle alkylové kyseliny), doporučuju něco silnějšího z Aliexpresu.
 
Poslední úprava:
Dnes jsem našel téměř identický "zářez" na čelním skle, jako @shr3k a už se chystám objednat sadu na opravu, jen jeden blbý dotaz... Tu UV baterku potřebuji pouze v případě, že opravu provádím v temné garáži? V případě, že auto stojí venku na sluníčku, tak ji nepotřebuji a vytvrdne to přirozeně na slunci?? ;)
 
V případě, že stojí venku na sluníčku budeš potřebovat místo kam se schováš před sluníčkem po dobu aplikace. Na vytvrzení pak stačí vyrazit na sluníčko.
 
Přesně tak, stačí pak autem vyjet ven. A lepší to dělat v garáži, aby to zůstalo déle tekuté a do prasklin to navzlínalo.
 
Dneska budu zase lepit, nějaký starý Citroen C4 přede mnou na I/12.
20190727_171431.jpg
Zaceleno, 365nm UV baterka z Aliexpressu se osvědčila, zatuhlo to asi za 30 sekund svícení. Člověk by nevěřil, že je to takový rozdíl ve vlnové frekvenci (395 vs 365). Až s tím vyjedu z garáže, udělám foto pro srovnání.
 
Poslední úprava:
Tedy co se UV baterky týče, měla by stačit na vytvrzení lepidla kterákoliv z výkonem 3W a vlnové frekvenci 365nm?
 
Back
Top