• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Čelní sklo - výměna

Masc

nový člen
11
Mám čerstvou zkušenost s výměnou čelního skla. Snad někomu pomůžu, aby neudělal stejnou chybu jako já.
Kamínek na čelním skle udělal asi 4 cm paprskovitou prasklinu a jak naschvál jsem musel za týden na STK. Takže shánění, kde udělají rychle výměnu (na pojišťovnu z havarijka). Servis Mazdy řekl až koncem listopadu. Já sehnal neautorizovaný, ale smluvní pro pojišťovnu. Sklo tedy není originál Mazda. Výsledkem je mírně rozmazaný head-up displej s menším pozorovatelným úhlem. Sklo patrně nemá dokonalou geometrii a grafika head-up displeje se mírně vlní při změně úhlu pohledu. Prostě už to není jako originál.
Vyhřívací pásky pod stěrači jsou tenčí, ale ještě nebyla možnost vyzkoušet.

Takže doporučuji všem raději servis Mazdy a originál sklo. Tam by pak snad mělo být vše ok.

Záměrně nepíšu značku skla ani jména servisů, protože to asi není podstatné.
 
Nepříjemná situace, opravit/zalepit to nešlo? Asi bych šel na STK nechal si to dát na měsíc (měla by to být závada B) a mezitím našel autorizák kde by to do měsíce zvládli a pak udělal opakovanou STK... Pokud Ti to neorigo sklo vadí moc tak další kámen můžeš chytnout znova třeba za týden jestli mi rozumíš☺️ a značku skla klidně napiš ať případně víme čemu se vyhnout😉
 
Na opravu to prý už nebylo.
Já byl rád, že mně to rychle vymění firma 5 km od domu a nemusím 40 km 2x do Brna a řešit ještě náhradní auto (které by mně na tuto opravu pojišťovna asi nezaplatila).

Je to takové zvláštní, ale tak nějak si přeji dostat dalším kamenem.

Přikládám fotky praskliny a fotku značky nového skla.

IMG_20231008_173820.jpg IMG_20231016_202118.jpg IMG_20231013_105618.jpg
 
Ak je HUD premietaný priamo na sklo, musí byť sklo iné, ako keď je tam to pomocné sklíčko. Kedysi som tu niekde videl taký schématický rez, kde to bolo vidno, ale neviem to nájsť.
Možno je to tým.
 
Díky za obrázek průřezu sklem. Taky jsem to už někde viděl.
To moje sklo vybíral opravář podle VIN kódu auta a pro HUD asi bude vyrobené. Jen to prostě není tak přesně, jako originál.
U originálu byl HUD zaostřený při nastavení pro moji manželku, která má 160 cm a zároveň byl ostrý i pro mě s 184 cm výšky. Teď to je ostré jen pro tu menší postavu.
 
Mám čerstvou zkušenost s výměnou čelního skla. Snad někomu pomůžu, aby neudělal stejnou chybu jako já.
Kamínek na čelním skle udělal asi 4 cm paprskovitou prasklinu a jak naschvál jsem musel za týden na STK. Takže shánění, kde udělají rychle výměnu (na pojišťovnu z havarijka). Servis Mazdy řekl až koncem listopadu. Já sehnal neautorizovaný, ale smluvní pro pojišťovnu. Sklo tedy není originál Mazda. Výsledkem je mírně rozmazaný head-up displej s menším pozorovatelným úhlem. Sklo patrně nemá dokonalou geometrii a grafika head-up displeje se mírně vlní při změně úhlu pohledu. Prostě už to není jako originál.
Vyhřívací pásky pod stěrači jsou tenčí, ale ještě nebyla možnost vyzkoušet.

Takže doporučuji všem raději servis Mazdy a originál sklo. Tam by pak snad mělo být vše ok.

Záměrně nepíšu značku skla ani jména servisů, protože to asi není podstatné.
Kolik to stálo peněz?
 
U mňa minulý rok. Bez havarijnej poistky. Originál aj s robotou 1300 Eur. Dal som ofko 900 Eur. Bez vyhrievania a head-up dislejom. Spravené perfektne.
 
Poslední úprava:
Prdnu to sem. Dnes jsem zas koupil kamínky tentokrát asi 3-4 po sobě během 10s.

Na skle mám ,,oťuky” je to takové to ,,mikro odštípnutí povrchu skla” tedy nemám pavouka nebo tak něco.
Tečka cca 0,8mm
Tečka cca 0,6mm
Čárka cca 0,4mm na délku tak 5mm

Byl jsem s tím v CARGLASS jestli mi to dokáží opravit. Pán na to kouknul a říká, že ne, že na opravu je to moc malé, že opravu dělají až když je prasklé horní sklo a jde to do fólie. Pak to navrtají a vytmelí.

Tohle by vůbec neřešil na funkci to nemá vliv a nějaké zhoršení stavu taky nehrozí.

Nicméně mě to sere 😡

Takže mne napadlo koupit opravnou sadu (cca 150) a po očištění tam prdnout tu pryskyřici a po zaschnutí seškrábnout žiletkou do hladka.

Otázky zní.

Opravoval si takto někdo sklo?
Jsou rozdíly mezi těmi pryskyřicemi nebo jsou všechny defakto stejný?

Díky.
 
Nazdar, mám podobné poškodenie na čelnom skle teda o dosť väčsie, v servise mi to skúšali ,,živicou" opraviť ale bolo to ešte horšie, viac to zvýraznilo poškodenie, navštívil som viacej servisov a všade mi povedali, že ostáva len vymeniť čelné sklo, mám to tak už 3 roky a zatiaľ v pohode, nezväčšuje sa to a na STK prechádzam.

IMG-20220606-WA0004~2.jpg IMG-20220606-WA0003~2.jpg
 
Mám taky několik roků cca půlcentimetrové v průměru minipoškození předního skla, naštěstí až dole u stěrače tak není vidět, ale já tu bílou tečku vidím furt. Bojím se, že po vyplnění opravnou pryskyřicí bude vlivem pnutí sklo dál praskat, takže jsem to jen zaretušoval černým fixem, ale to se taky po době smylo. Na druhé straně je to 5 let furt nezvětšené a jinak to ničemu nevadí.
V této souvislosti připomínám, že pokud se mění čelní sklo, tak není každé autosklo jako autosklo, co se týče kvality. Jak to má Mazda nevím, , doufám že to nebudu muset nikdy řešit.
 
Mě víc odrazuje jak to všude zfušujou to aby se člověk vysloveně bál.
Kvůli takové ,,prkotině” měnit sklo nehodlám na funkci to nemá vliv a oproti kolegovi s eurem to mám výrazně drobnější.
Spíš mi šlo o vyřešení kosmetiky - zda by tam ta pryskyřice držela vůbec a jestli jsou nějaké zásadní rozdíly mezi nimi - třeba jedna drží dobře druhá je na prd.
 
Spíš mi šlo o vyřešení kosmetiky - zda by tam ta pryskyřice držela vůbec a jestli jsou nějaké zásadní rozdíly mezi nimi - třeba jedna drží dobře druhá je na prd.
Já vyjadřuji pochybnost si s takto lehce chyceným povrchem nějak výrazněji pomoci.
I profi scelení je zejména na tom povrchu nedokonalé...
 
Back
Top