• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Zacelení čelního skla, doporučené firmy a sady

Takže pokud je to ve výhledu, pojišťovna opravu scelením nehradí - bohužel :mad:. Já měl dva pěkný záseky a tady počítají 1000 Kč/ks. Takže mi to opravily a jsem o 2000 lehčí. Nemám kde bych si to zalepil sám a v tomhle počasí nevím jestli ty sady venku fungují o_O
 
Cau, nemate nekdo zkusenosti s timto? viz video napriklad


mam asi od kaminku nastiple sklo uprostred pod zrcatkem a napadlo me, ze by mohl byt dobrej napad si to takhle opravit ... hlavne aby se to nejak moc nerozlejzalo dal ...
 
Ja bych se radsi spolehl na firmu, ktera se tim zabyva. V podstate to delaji stejne, akorat trochu profesionalneji. Tady bych se bal, ze pryskyrice ze nedostane vsude a nespoji vsechny praskle casti skla k sobe. Pak staci nakej otres nebo teplotni pnuti a prasklina se rozjede po skle...
 
Já mám na čelním skle vodorovné škrábance (třebas 40cm?), s největší pravděpodobností to Němec přede mnou v zimě škrábal "lopatou"... Ale nejúžasnější na tom je to, že je to v zorným poli řidiče, 2 dotazovaný servisy na to nechtěj šáhnout a to nejlepší je to, že kvůli ko*otskýmu škrábanci mi to čelní sklo ani pojišťovna nepojistí. Až budu mít letos výročí, zkusím to pořešit na jiný pojišťovně, kde bych si to třebas mohl nafotit sám. Dva roky s tím jezdím, nějak jsem se s tím sžil, ale až se něco podělá a budu muset koupit nový sklo (nacenili mi ho i s prací na 20k), tak budu naštvanej. Kvůli blbýmu škrábanci.

Co jsem to ale vlastně chtěl říct.. :joy:
Tady ty opravný sady, o kterých se bavíte, už jsem taky mnohdy použil na jiný auta a většinou to fungovalo dobře. Tak jsem to zkusil i na škrábanec, no nic se nestalo, žejo. :expressionless: Na to jsem teda zkoušel použít již zmíněný Rain-x windscreen repair kit. Né teda s prasklinama, ale se škrábancema nějaký zkušenosti nemáte? :innocent:
Jo, lak na nehty jsem zkoušel taky ?
 
Jestli jsou ty škrábance dostatečně hluboký, mohl by se tam Rain-X chytit - zkus odmastit isopropyalkoholem, kousek škrábance zakápnout a připlácnout fólií. Po vytvrzení seříznout a případně zaleštit.
 
Právě že to moc hluboký není, jen viditelný. Po přejetí nehtem sotva znatelný. Rain-x se nechytil. Zeptám se zase jako naprostý laik, myslíš že by isopropyalkohol mohl oproti technickému benzínu mít navrch? Nikdy jsme se s tím asi nesetkal.
 
Tak jsem dnes zkusil sadu rain x. Mel jsem na celnim ukazkovy bull eye a byl jsem dost skepticky k tomu zda to tam vubec muze zatect. Sklo bylo odstipnute minimalne, tak 0,5mm a ocistit moc nebylo co.
No zkusil jsem a parada.
Bylo to na miste kde se pres palubni desku skoro nedarilo podivat zevnitr jak to vypada. Takze dribny stopy videt jsou, ale dat to najit nekomu kdo o tom nevi tak bude mit sakra co delat. Takze i dalsim mohu sadu Rain X doporucit
 
Právě že to moc hluboký není, jen viditelný. Po přejetí nehtem sotva znatelný. Rain-x se nechytil. Zeptám se zase jako naprostý laik, myslíš že by isopropyalkohol mohl oproti technickému benzínu mít navrch? Nikdy jsme se s tím asi nesetkal.
Tak to bohužel, já mám taky na rok starém skle dva perfektní škrábance od nějakého písku za stěračem a nechytne se tam, jsou opravdu vlasové. Tak jedině po aplikaci nějakých tekutých stěračů, jestli by se to trochu nezalilo...

Tak jsem dnes zkusil sadu rain x. Mel jsem na celnim ukazkovy bull eye a byl jsem dost skepticky k tomu zda to tam vubec muze zatect. Sklo bylo odstipnute minimalne, tak 0,5mm a ocistit moc nebylo co.
No zkusil jsem a parada.
Bylo to na miste kde se pres palubni desku skoro nedarilo podivat zevnitr jak to vypada. Takze dribny stopy videt jsou, ale dat to najit nekomu kdo o tom nevi tak bude mit sakra co delat. Takze i dalsim mohu sadu Rain X doporucit
A nahříval jsi zevnitř? Když to při vtlačování nahřeješ, zaleze to ještě dál...
 
Vlasové škrábance lze „zaleštit“ rotační leštičkou s filcovým kotoučem a oxidem ceričitým. Chce to ale citlivě a moc to neohřívat. Měl jsem také dva škrábance od zaseknutých kamínků ve stěrači a po pár minutách práce byly pryč, nebo alespoň prakticky neviditelné. Jen to chce dobře zakrýt plasty a vše okolo skla, protože cer je mrcha bílá, která se pak blbě čistí.
 
A nahříval jsi zevnitř? Když to při vtlačování nahřeješ, zaleze to ještě dál...
Nezahříval...četl jsem to i v manuálu u sady, že doporučují zahřívat. Asi jsem to měl nahřát preventivně. Jak tam bylo špatně vidět přes tu palubovku, tak to vypadalo, že to zalezlo perfektně. Po sundání přísavek to z venku taky vypadalo dobře a až po vytvrdnutí to udělalo trochu mapu.

Jinak ještě chci rain x zkusit na zadní sklo. Jsou tam slušný škrábance od stěrače, ale ty už tam jsou fakt dlouho - ještě od min. majitele tak se ještě uvidim jestli to půjde nějak rozumně vyčistit.
 
Back
Top