• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zamykání, Alarm, DO

Diablos

výkonný člen KLANu
245
Ahoj, mám takovej dotaz, jak většina z Vás ví, tak jsem novopečený majitel M6 GH, dle manuálu by mělo auto při zamykání 1x bliknout, při odemčení by blikače měly bliknout 2x a při deaktivaci alarmu 3x. Trošku mě zaráží, že ani jedna z věcí se neděje. Lze toto někde aktivovat/deaktivovat?

Předem díky :)

Je mi jasná, že mi odpoví Vitus, Shr3k, Natural, Sedvo nebo Doofer, ale nechtějí se mi furt s něčím otravovat :).
 
U všech aut mi to vždy fungovalo a funguje jak píše manuál (1x blik zamknuto , 2x odemknuto).
Počkal bych ještě jestli něco neporadí např. výše zmínění :D a nebo jiní. A jinak bych zkusil odpojit baterku, šlápnout na brzdu (cca 5-10s) - reset na tvrdo. A třeba se to vzpamatuje :)
 
bliká mi to přesně tak, jak popisuješ (3x nebliká, alarmu nemaje) ....
když zamkneš DO, auto neblikne ...?
 
Nee, zamče se, ale neblikne,... Odemče se, ale neblikne,... Když odpojím baterku a sešlápnu brzdu na 5-10s tak to udělá hard reset? Zajímave :). A to držím tu brzdu s odpojenou baterkou, nebo po zapojení? A pak předpokládám následuje kalibrace řídící jednotky tak 100km, ne? Nebo si to pamatuje poslední hodnoty? Rádio se neblokne atd?
 
když odpojíš baterku a držíš brzdu, jednoduše vybiješ celý okruh a dojde k resetu včetně PP.
 
Přesně tak jak píše @Vitus ;)

Rádio se blokne jen v případě, že někdo aktivní si tam nastavil kód (setkal jsem se s tím jen jednou u GG). Určitě se vymažou uložené stanice, palubák a ještě bude potřeba nastavit AFS.
Bude na tebe blikat palubovka, jako vánoční stromeček. U nastartovaného vozu zatočíš plný rejd doleva, plný doprava a kontrolky zhasnou - kalibrace natočení volantu k AFS ;)
 
Přesně tak jak píše @Vitus ;)

Rádio se blokne jen v případě, že někdo aktivní si tam nastavil kód (setkal jsem se s tím jen jednou u GG). Určitě se vymažou uložené stanice, palubák a ještě bude potřeba nastavit AFS.
Bude na tebe blikat palubovka, jako vánoční stromeček. U nastartovaného vozu zatočíš plný rejd doleva, plný doprava a kontrolky zhasnou - kalibrace natočení volantu k AFS ;)
Čaute, na GH sa rádio nekóduje a ani nie je táto možnosť. Blikanie pri zamknutí by malo ísť nastaviť cez IDS. Pozriem v sobotu. Po odpojení aku sa kalibruje stred volantu, potom zhasne AFS a DSC. Na záver treba naprogramovať okná.
 
Presne , ale je jedno či z každých dverí alebo od vodiča. Stačí zapnuté zapaľovanie v II polohe a podržíš cca 2s po zatvorení okna. Ak mu to nebliká, môžno bola menená BCM jednotka a nie je nakódovaná podľa VIN alebo je na BCM problém. Ale to už zachádzame do detailov a verdikt sa dá stanoviť po diagnostike.
 
Nestras, snad to nic nebude, predpokladam, že BCM jednotka je řídící jednotka. Zkusím tu baterku a pak uvidime. Díky za rady.
 
Body Control Module - centrálna elektrina, to je to, čo robí blik-blik. Ak si nebudeš vedieť pomôcť, tak sa ozvi
 
Tak baterka vytažená, a blik blik to stále nedělá, takže asi do Mazdy na diagnostiku, co? A ještě jedna věc se mi nepozdává, auto by mělo mít Afs, to bych měl poznat když zatočím volantem, že se natáčí světla co? To se mi zdá, že taky nefachá, ale žádná kontrolka nesvítí, plus, při nastartování by se měly seřídit xenony, ne? To se mi zdá, že levý svítí o dost výše než pravý, tak taky nevím, zda to funguje. No nevím jestli dám Autocentrum Král dobré doporučení za dovoz :mad:.
 
Ty máš před FL, tak přisvěcuje jen žárovka v hlavním světlometu. Funguje to jen od určité rychlosti, na místě ti to svítit nebude.
Pokud si po resetu nemusel kalibrovat volant (blikájící kontrolky), tak je v jednotce nějaký šotek (nebo nedošlo k restartu).
Xenony se neseřizují po každém nastartování. Jestli jedno svítí výše, tak pomůže seřízení na regloskopu.
Doporučil bych cestu na SK za @tkm , který umí prolézt diagnostikou auto skrz naskrz, jak psal výše.
 
Tak blikající kontrolky jsem si nevsim. Prisvit funguje mlhovkou při natočení volantu, to je ono? Milan mi ji dovezl. Ale nějak tu kontrolu odflak, asi nefacha ani alarm. :-(
 
Back
Top