• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zapalování RX-8 2004 141 kW

marvantes

nový člen
6
Ahoj,

mohl by mi někdo poradit jaké svíčky, kabely a cívky koupit do mé RX8 141kw 2004? Koupil jsem ji měsíc zpátky a tohle by to chtělo vylepšit a případně jestli se vyplatí dát silnější startér.

Díky moc. Protože vše co jsem našel je v rozmezí 150Kč až 2000 za svíčku a stejně u kabelů. A nevím co je ideální a jak se to může kombinovat atd...
 
Ahoj, je dobre, ze jsi se pro to po nakupu rozhodl. Ja to onehdy absolvoval take - uz jsou to vic nez 2 roky. Menil jsem i ten starter. A tvrdim, ze od veci neni vymenit i akumulator. Jinak dily mi dodal mistni guru "Machbuster":)
 
Já bych doporučil celý ignition kit od kamikazeho.
viz jeho popis:
"
KAMIKAZE ingnition kit – Plug & Play Upgrade cívek, je to nejlepší, co pro svou RX osmu můžete udělat. Má spoustu výhod a hodí se do každé Mazdy RX8, jak se sériovým, tak i závodním nebo nějak upraveným motorem. Je to poslední záchrana pro ty, kteří už mají motor se špatnými kompresemi a motor už nechce startovat za tepla. Díky tomuto kitu je problém se špatným startováním vyřešen. Kit je testován na voze s velmi špatným motorem, který už nešel vůbec nastartovat, ani s novými originálními cívkami. Komprese motoru jsou na 50PSI. S testovacím kitem už je najeto přes 5.000km, motor startuje cca. na 95% a relativně i dobře táhne, na to v jakém je stavu. Samozřejmě vyšší spotřeba oleje se tím nesníží, ani komprese se nějak nezlepší. Ale díky silnější jiskře je i takto špatný motor schopen dobrého fungování. cívky dávají mnohem silnější jiskru (4x silnější) než originální cívky dochází k lepšímu spalování směsi bezproblémové starty startuje i motor se špatnou kompresí lepší pružnost motoru, jde lépe za plynem menší spotřeba paliva zvýšení výkonu cívky mají mnohem delší životnost než originální cívky (50-60tis. km) díky těmto vlastnostem dochází ke zvýšení životnosti motoru pro přenos takto vysokého proudu se starají racing zapalovací kabely speciálně vyrobené pro tento kit. komponenty dodává světoznámá společnost MSD Ignition, která tyto kabely dodává i do závodních vozů NASCAR pro jednoduchou instalaci je s kitem dodávána kabeláž – redukce, pro připojení cívek k originálnímu elektrickému svazku instalace zabere cca. 1 hodinu kit je určen pro všechny Mazdy RX8 Ignition kit obsahuje: 4x cívka 4x iridiová svíčka NGK 1x sada zapalovacích kabelů MSD Ignition 1x sada elektroinstalace pro Plug & Play připojení 1x ocelový úchyt cívek v černém provedení Montážní materiál Cena kitu: 14.000,-Kč vč. DPH"

Samo komprese mám eště good, ale proč ten život tomu motůrku neusnadnit
Montáž zvládne i lopata jako já a mám 5 let pokoj ťuk ťuk...
 
Urcite dobry tip a cena 14tis. je odpovidajici. Jinak me napada jeste jedna vec - zajed si do Mazdy a prover si dle VIN zda se na tebe nevztahuji svolavaci akce. Je mozne, ze ano a zdarma ti "poladi" airbag a palivove cerpadlo:D
 
Urcite dobry tip a cena 14tis. je odpovidajici. Jinak me napada jeste jedna vec - zajed si do Mazdy a prover si dle VIN zda se na tebe nevztahuji svolavaci akce. Je mozne, ze ano a zdarma ti "poladi" airbag a palivove cerpadlo:D
Ahoj,
díky za radu, volal jsem a na můj vůz jsou dokonce nějaké 4 svolávací akce... takže mi poladí co jsi psal a ještě nějaké čepy a kdoví co :) jen aby to pak jelo :D
 
Ako píše @Macyn Kamikaze kit. Ten zachránil aj moju bývalku :D
Rozhodne mu napíš, ak to nemáš ďaleko do Prahy, tak aspoň uvidíš minisraz RX8 ;)
Gratulujem ku krásnemu autu ;)
 
Back
Top