• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Zebra na nárazníku

jirin_

výkonný člen KLANu
330
Mrkněte se, co se mi stalo se zadním plastovým nárazníkem :eek: Z čeho se udělal takový zebří vzor? Napadá mě jen, že jsem auto naposledy přejel po mytí detailerem (Sonax Brilliant Shine Detailer) a jak to jednou týdně jen opláchnu osmotickou vodou a detailer se trochu vymývá a stéká to dolů přes nárazník, ale to by přece nebylo tak pravidelné a navíc ty horizontální pruhy uprostřed... divné. Napadá vás něco? Vypálené od slunka?
 

Přílohy

  • IMG_4232.JPG
    IMG_4232.JPG
    506,5 KB · Zobrazení: 104
  • IMG_4827.JPG
    IMG_4827.JPG
    693 KB · Zobrazení: 99
  • IMG_5586.JPG
    IMG_5586.JPG
    741,4 KB · Zobrazení: 98
Mrkněte se, co se mi stalo se zadním plastovým nárazníkem :eek: Z čeho se udělal takový zebří vzor? Napadá mě jen, že jsem auto naposledy přejel po mytí detailerem (Sonax Brilliant Shine Detailer) a jak to jednou týdně jen opláchnu osmotickou vodou a detailer se trochu vymývá a stéká to dolů přes nárazník, ale to by přece nebylo tak pravidelné a navíc ty horizontální pruhy uprostřed... divné. Napadá vás něco? Vypálené od slunka?
Ne toto .. je čistě od toho leštění..někde máš více toho materiálu hlouběji v nárazníku a někde se to už napovrchu omylo..je to běžné. Dá se řešit pastou/krem s příměsí černé na obnovu hloubky barvy..něco jako krem na boty;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
šmarjá, z tohodle @Natural neusne :D
Díky za upozornění, teď nebudu mít opravdu klidné spaní :D

@jirin_ neaplikoval si náhodou na slunci nebo na rozpálený plast? :confused:
Když to přejedeš opakovaně oživovačem plastů, tak to bude v pohodě a struktura plastu se ztratí.
Jo a mimochodem zbytky vosku z parkovacích senzorů taky umýt, ať to vypadá k světu :happy:


prodlouzili lakovanou cast az dolu.
Moje řeč, už od GH s tím bojuju (taky je tam v originálu černý plast) :) :cool:
41433738924_a17fd12914_o.jpg
 
Na rozpaleny plast jsem to neaplikoval, ani na slunci ne. Vlastne jsem to na plast neaplikoval myslim vubec, spis to asi steklo z laku pri oplachu. No snad se to casem vymyje uplne, nebo zkusim nejaky ten detailer na plast.
 
Samo určitě struktura plastu nezmizí, to bude chtít vyživit/oživit plast a je po problému ;)
 
Samo určitě struktura plastu nezmizí, to bude chtít vyživit/oživit plast a je po problému ;)
OK, ale pak je tu otázka, jak je možné, že se vůbec na plastu objeví struktura, když jsem ho akorát za 2 roky cca 20x jemně přejel po mytí sušícím ručníkem. Žádné leštění a cokoliv, co by mělo ubrat materiál jsem neprovozoval :)
 
Nechci malovat čerta na zed.
Tipoval bych to na vadu plastu.
Ale že by se to projevilo po takové době?
 
OK, ale pak je tu otázka, jak je možné, že se vůbec na plastu objeví struktura, když jsem ho akorát za 2 roky cca 20x jemně přejel po mytí sušícím ručníkem. Žádné leštění a cokoliv, co by mělo ubrat materiál jsem neprovozoval :)
Oxidace, UV záření, když se povrch potáhne nějakým sealantem, nebude na něm zůstávat to, co se umyje z karosérie.
 
No asi to vezmu na záruku a přidám to k vrzajícímu plastu na dveřích řidiče (teď to budou opravovat počtvrté), uvolněnému zpětnému vnitřnímu zrcátku a špatnému příjmu FM rádia :D
 
Já vím, že člověk by nejraději vyreklamoval všechno, ale pochybuju, že najdeš v servisní síti technika, který se zrovna o tohle bude za tebe rvát u dovozce... :)
 
Uvidíme... :) Přece to nemůžu ignorovat, takhle to aspoň Mexikáni budou (třeba) příště dělat pořádně. Upřímně nic takového (ten nárazník) jsem zatím na žádném autě neviděl.
 
Přestříkni to červenou barvou a máš klid, když to nepomůže, tak jedině univerzální vosk od Iris.:)
 
OK, ale pak je tu otázka, jak je možné, že se vůbec na plastu objeví struktura, když jsem ho akorát za 2 roky cca 20x jemně přejel po mytí sušícím ručníkem. Žádné leštění a cokoliv, co by mělo ubrat materiál jsem neprovozoval :)
No já bych to finálně tipnul na předprodejní servis..napuštěno, vyleštěno lestickou..aspoň tak jsme to měli mi v UK. Dodnes to nemůžu dostat z plastu u předního znaku Mazdy :(

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Back
Top