• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel 2,2D po GO motoru nestartuje

Cipik

nový člen
15
Zdravím dělala se generálka motoru a když už jsme se blížili do finále, tak v neděli jsme auto už zkoušeli startovat, ale nechytlo, tak se zkusil dát ještě nový palivový filtr ( čerpadlo by mělo být ok. Předtím než se auto rozebralo startovalo krasne bez problému). Dnes po výměně palivového filtru zas jiný problém... začal svítit červený klíček a teď už se nechtělo chytnout vůbec, začalo házet chybu dpf, scbs a plno dalších, přitom v neděli se diagnosticky vše vyresetovalo, tak by to mělo být ok. Tak už vážně nevím, jestli je problém třeba v řídící jednotce, protože ani diagnostika nesla nekolikrat otevřít.received_1249511569302355.jpeg
 
Viděl bych to na nezapojeny nejaky svazek...podle hlášky problém s klíčem..prošel bych všechny svazky a pořadne to zkontroloval
 
Proč se dělala generálka a co vše se měnilo? "klasicky" vydřené vačky atd.?
Jojo, ale i karbon naprosto všude, tak už se rovnou udělalo kromě klikovky všechno. Ale byl potřeba nakódovat klíček a pak už to startovalo, teď už jen svítí scbs inspection required a kámošovi diagnostika (on ten motor delal) nic neukázala, tak jsem zajel k známému do servisu, který má pořádnou diagnostiku a ukázalo mu to chybu p2299 a to psalo senzor brzdových světel, ale to je bez problému a snímač akceleračního pedálu, ale nepřijde mi, že by to mělo prodlevu nebo nějaký jiný problém.
 
Ten kód se snad může objevit i po seslapnuti brzdy a plynu najednou. Smazal bych to a počkal, jestli se to neobjeví znovu. Pokud jo, možná snímač brzdy.
 
Po smazání se to objevilo znovu právě, ale zkusím mrknout po snímači na brzdách jak říkáš
 
A motor už naskočil? Už to fachčí? Ta chyba by mohl být jen špatný kontakt na spínači, ja mám takhle problém s čidlem aktivní kapoty. Staí aby bylo třeba vlhko, nebo spíš naopak...mráz a čidlo začne hlásit chybu a rozbliká kontrolku, někdy je to opravdu jen špatný kontakt..a jinak zkusit ten spinač proměřit a kdyžtak vyměnit...a ještě bych zkusil zkontrolovat jestli v pořádku svítí brzdová světla.
 
A motor už naskočil? Už to fachčí? Ta chyba by mohl být jen špatný kontakt na spínači, ja mám takhle problém s čidlem aktivní kapoty. Staí aby bylo třeba vlhko, nebo spíš naopak...mráz a čidlo začne hlásit chybu a rozbliká kontrolku, někdy je to opravdu jen špatný kontakt..a jinak zkusit ten spinač proměřit a kdyžtak vyměnit...a ještě bych zkusil zkontrolovat jestli v pořádku svítí brzdová světla.
Jojo, už snad 3 týdny jezdím. Brzdová světla svítí a abych byl upřímný, tak na elektriku jsem úplný debil, takže to spíš nepromeřim než jo 😄
 
Back
Top