• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Abnormálně hlučný zvuk z reproduktorů po startu

GusGus

nový člen
3
Ahoj, vlastním mazdu 6, (10/2015, diesel, 2,2, 110kW, cca 140 tis). Dnes po nastartování auta začal vycházet ze všech reproduktorů extrémně hlasitý zvuk, jakoby rušeného signálu a hlasitost musela být na maximum (to je fakt hodně). Hlasitost zvuku mě úplně ochromila, asi až po 4-5 vteřinách jsem se v šoku zmohl na vypnutí motoru. Po opětovném nastartování vše ok, volume na 10 (celkem potichu), tedy tak, jak bylo nastaveno před posledním vypnutí motoru. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně jak jste řešili? Díky předem za reakce.
 
Pokud to byl bílý šum, je možné, že to byl výpadek při přehrávání z digitálního zdroje (DAB, USB, CD). Doporučuji snad jedině update infotainmentu.
 
Tež se mi stalo, ale to bylo nedopatřením. Při předchozí jízdě jsem poslouchal hudbu z telefonu přes bluetooth. V telefonu mám ale hlasitost BT zařízení staženou kvůli sluchátkům. V autě to pak musím kompenzovat vyšší hlasitostí. Je to jednodušší než lézt do nastavení telefonu a jen pro čas jízdy zvyšovat BT hlasitost. Při odchodu z auta jsem na to samozřejmě zapomněl. Když pak ráno po nastartování auto nenašlo BT zařízení, automaticky přepnulo do módu rádia. V podzemní garáži ale nemám signál, takže jsem si užil uvítání v podobě chrastění na plne gule. Na druhou stranu to mělo báječný léčebný efekt. Teď už na to nezapomínám.
 
Back
Top