• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Aktualizace map navigace

Jenny

nový člen
1
Ahoj všichni,
nemá , prosím, někdo ještě k využití kód pro aktualizaci navigace ? 1686905212473.png
díky
Jenny
 
Dnes jsem dělal aktualizaci - auto jsem kupoval 2021 a mapy měli byt na 3 roky zdarma. Aplikace ale dnes po načtení karty hlásila zdarma do 2026 - tedy museli to prodloužit.
 
Mám auto z roku 2020 a aktualizace na 5 let od novoty.
 
Poslední úprava:
Vážně? Tak to jsem si asi spletl…. Jsem měl za to ze na 3 roky - no koupím si čtečku na karty na ty další 3 roky se mi to už vyplatí i když jsou ty mapy na nic.
 
Vzal jsem svoji SD kartu, stahl ten software od Mazdy. Software tu kartu odzalohoval a nahral aktualizaci mapy. Hlasi se to ze az do 11/2024 jsou aktualizace zdarma. Auto bylo koupeny 11/2019. Tudiz na 5 let aktualizace.
Aktualizace dopadla bez chyb.

Jedine co me fakt mrzi, je to cteni dopravnich znacek, ktere jsem ocekaval ze se po aktualizaci map spravi a nebude to ukazovat haluze. Bohuzel nespravilo.

Dnes jsem jel, prijezd do mesta na cedulich tyhle rychlosti: 70, pak 50, svetelna krizovatka, 60, svetelna krizovatka, 60. To jsou cisla co visely na cedulich. Na te posledni jsem si vsiml, ze mi auto ukazuje, ze muzu jet 80, coz je uplny nesmysl, ktery nikde po ceste ani na ceduli nebyl, tak by me zajimalo, z ceho si to ta navigace auta vycucala. Jedine co me napada jsou prave mapy, tudiz ani nejnovejsi aktualizace map neobsahuje spravne informace.
Ta 60tka na tom useku je uz asi 25let :confused:

Takze bud spatna data v navigaci nebo moje cteni znacek v aute si silne vymysli...
 
Mám auto z roku 2019 (převzaté v listopadu 2019) a včera jsem dostal email, že si mohu předplatit navigaci na další tři roky za skoro 5 táců. To se opravdu najde někdo, kdo to v dnešní době a s Androidem Auto za to dá???
 
Dorazil mi podobný e-mail, s kódem na 20 % slevu pro aktualizaci map (M6 GL). Kód nevyužiju, ale pokud by měl někdo zájem, klidně jej podaruju.
 
Já loni koupil SD kartu na alíku za nějakých 6 stovek... letos možná koupim zas až tam budou mít 2024. Ty zlodějský peníze Mazdě za aktualizace rozhodně platit nebudu. Auto za mega, o infotainment se skoro nestaraj a ještě mě budou holit za mapu která je beztak dobrá jen na to aby to čtění značek fingovalo aspoň trochu🖕
 
Já aktalizuju 2019 DJ jednou za rok-dva. V servisu za litr.
Mam taky 2019, ale mam mapy jeste zdarma, jeste pul roku. Mazda je ma na 5let. Aktualizaci jsem zvladl sam, tedy zdarma, navod na strankach mazdy je dost presny.
Nicmene i tak jsou ty mapy v mazda navigaci vhodne akorat na to aby te dovedly z bodu A do bodu B.
No a kdyz po nich clovek chce, aby mu to jeste ukazovalo rychlostni omezeni, tak ty mapy maji fakt silne rezervy. Kolikrat na dalnici mi to skoci na 70km/hod.
Kdyz pak uz nekdy precte kamera znacku omezujici rychlost, tak z logiky veci toto omezeni konci na dalsi krizovatce, ale mazda toto nerespektuje, krizovatky absolutne ignoruje, takze treba tech 30km/hod drzi i 5 krizovatek za sebou, ale az kdyz projedu "trigger' v podobe konce vesnice, vuala , skoci tam rovnou 90.

Za me jsou ty ukazatele rychlosti na headupu nebo v mapach navigace mazdy nepouzitelne, waze je o rad presnejsi. Zacinam zvazovat ze na head-up display si ty cisla o max povolene rychlosti vypnu, nekdy to je fakt totalne matouci. Je to jen o software, moje minule auto (Ford Mondeo MK5) melo to nacitani znacek super, nacetlo to vzdy spolehlive a i pri prujezdu krizovatkou to vratilo na 50. Tam ten SW byl o dost vic vychytanejsi.

Nevim jak to maji jine Mazdy, ale moje CX-30 se takto chova.

Já loni koupil SD kartu na alíku za nějakých 6 stovek... letos možná koupim zas až tam budou mít 2024. Ty zlodějský peníze Mazdě za aktualizace rozhodně platit nebudu. Auto za mega, o infotainment se skoro nestaraj a ještě mě budou holit za mapu která je beztak dobrá jen na to aby to čtění značek fingovalo aspoň trochu🖕
O tom cteni znacek by se dalo hodne polemizovat :D Ale treba tva GL uz ma ten sw vychtyanejsi...
 
Ve 2 je jiný systém a aktualizace byly jen na 3.
Aha, no koukam ze se to vyrobce co vyrobce dost lisi. Budme radi za mazdy. Napr VW ma mapy sice soucasti auta, ale aby zacaly navigovat tak musi clovek vytahnout ze srajtofle 15tacu. Az tak je VW milej na sve zakazniky. Bleee
 
Aha, no koukam ze se to vyrobce co vyrobce dost lisi. Budme radi za mazdy. Napr VW ma mapy sice soucasti auta, ale aby zacaly navigovat tak musi clovek vytahnout ze srajtofle 15tacu. Az tak je VW milej na sve zakazniky. Bleee
Tak tomu bylo samozřejmě u Mazdy dřív také.
 
K tématu aktuálních map. Taky jsem o tom přemýšlel, není lepší si do auto nechat dodělat Car Play? z Aliexpresu to vyjde do 2000, šikovné ruce se tu taky najdou, kdo to namontuje a přehrát SW taky není raketová věda. A už se nemusím stara o aktualizaci map.
 
Tak som vybral SD kartu z novej Mazdy a že pozrem na nejakú aktualizáciu cez Mazada Toolbox a nepodarilo sa ju načítať. Stiahol som aj nový software Mazda Update Toolbox z novým dizajnom ale nič, nepozná ju nevie ju načítať.

Stará karta z navigáciou z Mazdy BM 2014 v starej aplikácii funguje, je už ale prepadnutá. Nová SD z navi v starej aplikácii MZTB sa nenačítala.

Kde je problém, vie niekto poradiť?
 
Back
Top