• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Este pred upgrade odporucam vypnut si blokovanie dotykoveho ovladania za jazdy, malo by to zostat potom zachovane, aspon u mna to tak bolo.
 
Nepotrebuje nic instalovat, v starsich verziach to ide vypnut. Ja si zase neviem predstavit ovladat carplay bez dotyku. Len na to upozornujem, lebo ak potom zistis, ze potrebujes dotyk pocas jazdy, uz to nevypnes.
Ovladanie AA/CP je ine a bezdotyku aspon pre mna hodne neprakticke.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
20230215_102352.jpg
Je toto normálne pri update? Stále 2% a preblikuje to s touto hlaskou. ?
 
Poslední úprava moderátorem:
Ďakujem, porozmýšľam nad Carlinkit. Vypadá to zaujímavo. Bezdrôtové nabíjanie nechcem, niekoľkokrát som to skúšal a nezvláda nabiť telefon a zbytočne sa aj prehrieval.

Ešte otázka, teraz keď mám Mazda Connect v slovenskom jazyku, zostane v slovenčine aj po aktualizácii firmware? Ďakujem.
Nevidím důvod proč by nemělo. Já měl taky starou verzi a po upgradu to mám pořád česky. Zůstali i všechny dodatečně nastavení co jsem si odblokovával navíc a můj model to v základu v nastavení neměl jako např nastavení zamykání auta při zařazení D/P u automatu, nebo třeba vypnutí start/stop systému. To mi potvrzoval @shr3k že je v jiné jednotce, která je upgradem nedotčená.
 
Jinak doporučuji k tomu Carlinkit A2A.
Na Tvé doporučení jsem se začetl (našel i obojetnou Carlinkit 4.0), ale jednu (možná je jich více a jeví se jako jedna) věc jsem úplně nepochopil.
Musí to pro provoz být párované/puštěné jak na bluetooth tak na Wi-Fi? Anebo Wi-Fi užiji jen někdy (třeba pro upgrade a nějaký přístupový interface...) a stabilně jedu jen přes bluetooth?
Podotázky jsou následující ještě... musím rozpárovat/smazat bluetooth proti stávajícímu Mazda Infotaimentu? Mobilní data zůstanou funkční, tedy reálný provoz v mapách taky? Co na to baterka, myslím v případě nutnosti duálního propojení? Prostě praktické zkušenosti :cool: Díky předem.
 
Na Tvé doporučení jsem se začetl (našel i obojetnou Carlinkit 4.0), ale jednu (možná je jich více a jeví se jako jedna) věc jsem úplně nepochopil.
Musí to pro provoz být párované/puštěné jak na bluetooth tak na Wi-Fi? Anebo Wi-Fi užiji jen někdy (třeba pro upgrade a nějaký přístupový interface...) a stabilně jedu jen přes bluetooth?
Podotázky jsou následující ještě... musím rozpárovat/smazat bluetooth proti stávajícímu Mazda Infotaimentu? Mobilní data zůstanou funkční, tedy reálný provoz v mapách taky? Co na to baterka, myslím v případě nutnosti duálního propojení? Prostě praktické zkušenosti :cool: Díky předem.
Ahoj,

ano musí to být spojené s Bluetooth i WiFi najednou, ale paruje a přepíná se to samo jak nastartuješ auto, tak se to cca za 20s samo připojí. Jen poprvé musíš spárovat ručně.

Doporučuje se odpojit mobil od Bluetooth auta, mají to v návodu, já to tak udělal. Nezkoušel jsem mít spárované obojí. Telefonování a vše s autem jede přes tu krabičku. Jediná nevýhoda je ta, že když nemáš pak spárováné i samostatně auto s mobilem a někdo ti zavolá v době vypnuté WiFi, tak se to hovor nespoji. Též když vlezeš do klasického infotaitmentu auta, tak si odtut nezavoláš, musíš jen přes Android Auto (AA). Nevidím ale důvod používat klasický infotaitment když máš AA.

Mobilní data ti na telefonu normálně fungují, stejně jako při kabelové spojení AA. Samozřejmě i mapy, které jsou na obrazovce auta. Chodí notifikace, prostě vše stejné jako když to máš přes mobil kabelem.

Při párování je treba mít povolené bezdrátové Android auto, nastavuje se v nastavte aplikace android auto.

Baterka nevím, já mám zaplou WiFi i Bluetooth celý den a vypínám jen na noc, tedy v tom ti neporadím. Nemyslím si že by to nějak extra žralo. Nabíjení mám bezdrátové a udržuje se to nebo lehce pomalu nabíjí, což mi dělalo i předtím.
 
@Crazy moc děkuji. Promyslím to ještě, zejména zmíněné bezdrátové dobíjení by mi takto mohlo chybět...
 
@Crazy moc děkuji. Promyslím to ještě, zejména zmíněné bezdrátové dobíjení by mi takto mohlo chybět...
to se taky dá dodělat ale jak píšu spíše to udržuje a určitě to docela dost hřeje. Mám tam ještě do zapalovače supercharge co mi nabije telefon za 30-40 min, tedy bezdrat používám spíš při kratších cestách. Když jedu dlouho tak to dám na kabel.
 
to se taky dá dodělat ale jak píšu spíše to udržuje a určitě to docela dost hřeje. Mám tam ještě do zapalovače supercharge co mi nabije telefon za 30-40 min, tedy bezdrat používám spíš při kratších cestách. Když jedu dlouho tak to dám na kabel.
Děkuji, objednán obojetný Carlinkit 4.0 / CPC200-CP2A :)
 
Nee nic jsem nedoplacel. Je to myslím obchod v rámci EU, řekl bych že to přišlo z Francie.

Company Name: MEMO SUMMER SARL
Company Address: Zac du Cornillon Nord Porte E C S 60003 93216 Saint-Denis Cedex, France
První lehký trest pro testera je zde, moje obojetná verze jede dle ČP ze Singapuru o_O
 
První lehký trest pro testera je zde, moje obojetná verze jede dle ČP ze Singapuru o_O
objednáváš to z EU obchodu, pokud máš na objednávce / faktuře rozpad s DPH/VAT tak to případně jen doložíš na tom jejich webu. Občas to po mě chtějí i z aliexpress
 
Úspěšně zaktualizováno podle návodu na první straně (postupně nahrávány verze).

Původní verze OS 59.00.544 EU N
MZD-59-00-544-EU-N-min.jpg

Aktuální nová verze OS 74.00.311 EU N
MZD-74-00-311-EU-N-min.jpg
 
Poslední úprava:
Návod jsem četl, ale raději pro upřesnění, než si vykoleduji...

Pokud mám na M6 již verzi 70.00.367 EU N, musím se stále prvně věnovat cmu150_EU_70.00.100A_failsafe.up / cmu150_EU_70.00.100A_reinstall.up?
Anebo se má za to, že tyto package tam již jsou a já se soustředím jen na poslední balíček, tj. cmu150_EU_74.00.311A_update.up?
 
Návod jsem četl, ale raději pro upřesnění, než si vykoleduji...

Pokud mám na M6 již verzi 70.00.367 EU N, musím se stále prvně věnovat cmu150_EU_70.00.100A_failsafe.up / cmu150_EU_70.00.100A_reinstall.up?
Anebo se má za to, že tyto package tam již jsou a já se soustředím jen na poslední balíček, tj. cmu150_EU_74.00.311A_update.up?
Stačí udělat jenom jeden update posledním balíčkem 74.00.311A.
 
@Petr Hlávka děkuji za svižnou reakci, provedeno :)
U mé M6 se ty časy protáhly zánovnímu USB Samsung navzdory.
Příprava na aktualizaci 4-5 minut. Po 20 minutách aktualizace byl na 73%, po 30 na 87% a celek pak trval 45 minut :sleeping:
Jo, a zachoval oblíbená rádia i spárovaný SmartPhone.

80 procent.jpg ok_.jpg final_.jpg
 
@mabu gratulace k úspěšnému update! Já to měl ze staršího systému skoro na půl dne...
Pro jistotu jsem po aktualizaci udělal reset a ladění rádia a párování mobilu znovu.
 
Během programování vypněte elektrické spotřebiče, zejména klimatizaci (ventilátor), vyhřívání zadního okna a osvětlení interiéru. Ujistěte se, že máte dostatečně nabitý akumulátor, pokud tomu tak není, programování neprovádějte a akumulátor nabijte.
Zde doplním, že BATT_SOC na počátku mého upgrade bylo 71% a na konci 46%, i když jsem vše povypínal. Večer jsem dal asi 35km po Praze a jsem zpět na 65%... nicméně rozhodně nepodcenit i tuto poznámku v originálním návodu ;)
 
Back
Top