• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Antikorozní nástřik podvozku a dutin

Ahoj. Máte někdo informace o protikorozní ochraně CX5 KF? A případně nějaké rady ? Dík.
 
no ona tam vesmes zadna nebude, takze nastrik podvozku a vystrikani dutin..je dobre reseni, hned pred prvni zimou :)
 
Cerstva zkusenost s novou M3 - podvozek vystrikan asi tunou vosku - ale jen na viditelnych mistech. Ve dverich po vosku ani pamatky (mel jsem je rozebrane). Tipuji, ze prahy budou to stejne..a rovnez nebude rozdil mezi jednotlivymi modely zn. Mazda.
 
Jak to vypadá v těch dveřích, není tam motorek na stahování oken? Nemůže tam ten vosk stříknutej nějakou dírou ve dveřích nadělat brajgl třeba v těch vodících lyžinách kde jezdí okno?
 
Taktéž bych se rád přidal s dotazem, kde jste si nechávali dělat ošetření podvozku u Mazdy CX-5 a panovala u Vás spokojenost po tomto úkonu? :D
 
Tak jsem oslovil již 2 firmy v okolí, co dělají nástřik podvozku (mj.) a nikdo z nich nechce odstraňovat původní voskový nástřik, všichni to chtějí stříkat přes to :-(. Takto bych si to, bohužel, nepředstavoval.

Jink nabízejí jakýsi nástřik na bázi vosku (jedni BODY, druzí DINITROL). Já bych si (ani nevím proč) představoval takový ten gumový nástřik. Nebo to už se nedělá?

Máte někdo tip, kde v JMK pořídit lépe?
 
Dnes jsem dodělal totální očistu disků kvůli aplikaci jednoho přípravku - no, kola jsem měl dole a zjistil jsem, že ten manták, co prováděl fabrický nástřik podvozku, to vzal z jedné vody načisto, takže i disky uvnitř jsem měl pěkně uštřené voskovými cákanci! To jsem samozřejmě očistil a vzal jsem pro jistotu čističem na brzdy i kotouče o_O.

Mimochodem - je na té Mazdě 3 vůbec něco japonského? Disky - Made in China!
 
Dnes jsem dodělal totální očistu disků kvůli aplikaci jednoho přípravku - no, kola jsem měl dole a zjistil jsem, že ten manták, co prováděl fabrický nástřik podvozku, to vzal z jedné vody načisto, takže i disky uvnitř jsem měl pěkně uštřené voskovými cákanci! To jsem samozřejmě očistil a vzal jsem pro jistotu čističem na brzdy i kotouče o_O.

Mimochodem - je na té Mazdě 3 vůbec něco japonského? Disky - Made in China!
Přeci nebudou sundávat kola kvůli nějakému nástřiku:mad:
 
Zdravím, rád bych po pročtení přispěl do tohoto zajímavého tématu.

Od jakého roku provozu má smysl u nové Mazda 3 2018 před zimou nechat udělat dutiny a vystříkat podvozek? Zdá se mi kontraproduktivní odstraňovat původní nátěr (vosk) a dávat tam hned nový, tak přemýšlím který rok tohle udělat. Názory se v tématu dosti různí.

Máme ještě jedno starší a větší SUV u kterého nebyl podvozek mimo myčku (beru spíše jako nic, než-li něco) dělaný nikdy (cca 8 let provozu). Zde by předpokládám byly náklady na odstranění koroze a následný nástřik vyšší. Pokud mám ale v plánu s vozem ještě pár let jezdit, tak bych to předpokládám měl udělat. Jen mám obavu z výběru kvalitního realizátora, aby mi to naopak po téhle akci nezačalo korodovat ještě více.

Za tipy na Plzeňské servisy výše díky. Pokud by někdo věděl o něčem na Ostravsku (Nový Jičín) budu také vděčný. Třeba se to tam cenově nebude pohybovat tak vysoko.

Našel jsem na Vsetínsku např. tohle:
https://www.nastrik-podvozku.cz/cenik-sluzeb/

Ostravsko pak:
http://www.blazasrot.cz/autoservis-...i/autoskloservis/antikorozni-nastrik-podvozku

Máte někdo zkušenost?

Díky.
 
Ahoj, dva servisy toto provadejici mi nezavisle na sobe sdelily, ze nastrik provadi pres ten puvodni, fabricky (tam, kde je). Zda je to dobre, anebo spatne, to nevim, ale snad vedi, co delaji. Jeden z nich aplikuje BODY, druhy Dinitrol.
 
Tak jsem nechal nastříkat Mazdu CX 5 v CanoCar Brno, podvozek umyt, nastříkán , ale nevím jestli udělali i dutiny ve dveřích i když byly objednány, tvrdí že je dělali ale nevím. Zatím jsem se nedostal k tomu abych to prohlídl, jak to zjistím tak napíšu.
 
Back
Top