• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika automatické přepínání dálkových světel

Maty13

nový člen
5
ahoj,
chtěl jsem se zeptat jak vám funguje automatické přepínání dálkových světel u Mazdy 3 BP
mě se stává, že večer když jedu po městě se mi automaticky zapnou dálková světla :-( ikdyž je osvětlená ulice a někdy tak neúmyslně oslním protijedoucí vozidlo
může na to mít vliv výměna žárovek na denní svícení za LED?
nemělo by se to přepínání řídit i navigací, že by auto mělo poznat, že je ve městě a tudíž vůbec dálková světla nezapnout?

díky
 
Ahoj, me prijde ze to funguje dobre - nikdo me nevyblikava, vydim dobre. Ale ja mam GT Plus, nevim jestli i ty zakladni svetla umi vypinat cast svetelneho proudu, aby vykryl protinedouci. Podle navigace to podle me vubec nejede, zapina to dalkove normalne i ve meste. Naopak mi prijde, ze potkavacky svizi jen na tu nejnutnejsi vzdalenost oproti jinym autum.

Tchan ma CX-30 z nemecka a bohuzel i v te vyssi vybave ma denni zarovkove, co si daval za ledky? Dik ?
 
Ahoj. Ledky na to nemaji vliv fal jsem je tam taky. A myslim ze ani navigace. Chtel by jsi toho trochu moc. Me to funguje cekem spolehlive. V menu se da nastavit citlivost. Zkus ji zmenit. Nicmene bydlim za Prahou a je tu jeden usek kde to nefunguje... zkratka to nevidi protijedouci auto. Ale dela mi to jen tady na 2km ?
 
Tedy chlapi, to mně vysvětlete - vy nepřepínáte na dálková světla levou páčkou pod volantem směrem dopředu? To tam tu polohu vůbec nemáte? Nebo @Maty13 má tu páčku stále vepředu? Jak potom spíná světelnou houkačku? Mně se dálková světla adaptují jen podle světel, která vidí kamera v nějakém úhlu před sebou, ať už bílých od protijedoucích aut či zadních červených vozidel přede mnou. A samozřejmě jen tehdy, kdy je mám aktivované páčkou pod volantem.
 
MichaIP: u trojky a cx30 se zapínají adaptivní světla na horní straně páčky, máčkneš jakoby k volantu.
Maty13: mně to fuguje dobře. Ve měste jdou potkávačky, vyjedu z města a hned se to přepne na dálkové (adaptivní).
Edit: teď koukám, že nemáš adaptivní světla. Tak to bohužel nevím, jak to funguje.
 
Poslední úprava:
Na páčce mam polohu auto. To prepina deni svetla, potkavaci a pokud povolim v menu tak i dalkova. A funguje to z 99% super. Pokud vypnu auto, tak muzu dalkova svetla ovladat klasicky packou jako u beznych aut. Zkratka to chce trochu kontrolovat a kdyz se dalka nevypne, tak holt pouzit ruce. Za me navykova funkce. Podotykam ze nemam adaptivni svetla.
 
Aha, dík za info. Umí to poznat hustší déšť podle stěračů, kdy je třeba také rozsvítit?
 
Já mám paket plus a funguje to naprosto normálně.Občas mě připadá,zě to na podtkávačky přepne později než bych to udělal já,ale nikdo na mě nebliká tak asi cajk.Možná by to chtělo míň spoléhat na automatiku a řídit se aktuální situací na cestě.Není nic jednoduššího než hrábnout po tom čudlíku a světla přepnout.?
 
Na páčce mam polohu auto. To prepina deni svetla, potkavaci a pokud povolim v menu tak i dalkova. A funguje to z 99% super. Pokud vypnu auto, tak muzu dalkova svetla ovladat klasicky packou jako u beznych aut. Zkratka to chce trochu kontrolovat a kdyz se dalka nevypne, tak holt pouzit ruce. Za me navykova funkce. Podotykam ze nemam adaptivni svetla.
já mám taky polohu AUTO, to standartně přepíná denní svícení a potkávací. manuální přepínání dálkových světel směrem od sebe včetně světelné houkačky směrem k sobě funguje taky i v režimu AUTO.
V šeru nebo v noci se mi v levo na přistrojovce rozsívítí kontrolka světel s písmenem A , což je automatické přepínání dálkových světel a to lze vypnout tlačítkem z boku na levé páčce.
jak jsi to myslel pokud povolím v menu? v manuálu jsem nic takového nenašel
 
Mám taky Plus výbavu a funguje to parádně. Až tak, že jsem tuhle zkoumal jak se ty světla vlastně přepínají manuálně - strašně rychle jsem si odvykl :) takže jezdím jen na automatiku.
 
Když jste tak nadšeni, tak povězte, jestli vám funguje líp světelný senzor podvečer nebo ráno? Mě rozčiluje, že mi ten "jednodušší" automat v M6 2017 rozsvěcí potkávačky v době, kdy je slunce nízko nad obzorem, nad hlavou modro, vidět je náramně, ale on usoudí, že je třeba rozsvítit. Prostě nedetekuje to modřejší světlo. Takže svítím úplně zbytečně. A řekl bych, že takových aut i jiných značek je víc. Pokud je zamračeno, mlha apod., tedy bílé světlo, tak je to OK. Bohužel, nepozná ani rozptýlenou vodní mlhu, když hustěji prší a nejsou vidět auta přede mnou. To samozřejmě musím rozsvítit manuálně.
 
Samozřejmě nesmíš automatice bezmezně věrit.Jsou situace kdy to prostě nevyhodnotí úplně správně,ale od toho by tam měl být řidič,který to v tomhle případě udělá ručně.To je přesně ten případ podzimních mlh,kdy půlka lidí jezdí na denních, protože spoléhá na automatiku.Automatiku si přepínám tak jak to vyhovuje mě a za mě to funguje dobře.
 
Poslední úprava:
Slunce nízko nad obzorem hodně oslňuje, je špatně vidět. Vyhovuje mi, že automat rozsvítí potkávačky, jsem pak výraznější v protislunci.
 
Back
Top