• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

jiné značky Autoservis Mišák - myslíte si, že mě natáhnul?

Jára

výkonný člen KLANu
136
Poptal jsem doplnění klimatizace. Ptal jsem se na cenu - bylomi řečeno 399Kč za připojení přístroje + cena chladiva.

Po doplnění chladiva mi naúčtovali 1600Kč a nějak se mi to nezdá. Cena R134a je 2Kč/g a Mazda 6 má 500g chladiva. To by chybělo 214g za 548Kč. Ještě do klimatizace nadávkoval 20g oleje.

Myslíte si, že mě ošidil, nebo je to normální cena?

Klimatizace.jpg
 
Na první pohled je cena přemrštěná. A to i v případě, že by dělali dezinfekci. Ovšem nevíme, co je na faktuře a jak servis vysvětlil navýšení. Bylo by taky dobré doplnit informaci o adresu opravny...
 
Žádnou dezinfekci nedělal, jenom doplnil chladivo a olej do klimatizace.
Nic jiného mi nedal než tento papírek, takže mě tedy podvedl. Kdybych chtěl fakturu, tak by to bylo za 2000Kč. Před tím výslovně říkal, že základní cena za připojení přistroje je 399Kč + chladivo. Já jsem netušil, za co si tolik přirazil.
https://en.mapy.cz/zakladni?x=14.4383563&y=50.0317089&z=18
Adresa je "U krčského nádraží".Sulicka.jpg Je to ten valký barák na konci cesty.

Já jsem za hlupáka a pro ostatní je to varování. Ty ceny chladiva jsem si dohledal později na internetu později. Neměl jsem odhad.
 
Poslední úprava:
Měl jsi mu dát jen 950 Kč, 400 za napojení a 550 za chladivo. To tě pěkně natáhnul.
 
V Příbrami teď klima servisy zdražily a za plnění chladiva R134 včetně oleje + ještě fluorescenční látky tzv. "policajta" do auta typu M6 (cca těch 500g) si berou okolo 1000Kč + 300Kč práce. Před 2 roky to bylo okolo 900Kč + práce. To se bavím o úplně prázdným okruhu klimatizace. Kdyby se jednalo jen o refresh a doplnění jen části chladiva tak je cena nižší.
Pokud chci ještě udělat tlakovou zkoušku dusíkem (lepší ozkoušení těsnosti okruhu klimatizace než podtlaková/vakuová co dělá plnicí automat) tak je to + cca další 300Kč
 
Poslední úprava:
Nemůžu srovnat s mojí Mazdou, kde mám jiné chladivo a klimaservis je dražší. Ale dám Ti příklad, teď nedávno cena v Bosch Service, starý Ford Mondeo. Ceny bez DPH: chladivo R134A Kč 925,-/kg. Práce Kč 487,60. Tobě nedal doklad, takže i bez daně výrazně předražené a výstraha pro příště i pro ostatní. Btw. to je nějaký garážista bez ceníku? Škoda, že jsi nechtěl vysvětlení na místě, bez dokladu těžko reklamovat...
 
Back
Top