• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Bezpečnostné matice na kolesá

myscho

rodinný člen KLANu
915
Je v dnešnej dobe ešte aktuálne riešiť na auto bezpečnostné matice na kolesá, alebo je to prežitok ako páka na volant? Nerád by som o tie svoje prišiel, tak ma napadlo ich zabezpečiť (aspoň 1 matica na každé koleso).

Máte s niektorými konkrétnymi nejaké skúsenosti, prípadne aké označenie a veľkosť na CX-5 (KF) hľadať?
 
No ty matice si myslím že přežitek není, záleží na tom, jak pěkný máš kola :) a kde auto necháváš. Samozřejmě že to neodradí na 100% ale.. Cokoli co zloděje zdrží se počítá - spíš si vybere snadnější cíl.

Tady jsou jedny, co na první pohled vypadají jako ty normální chromované matky.
https://iolej.cz/bezpecnostni-diskove-matice-m12x1-5-v30-kuzel-sada-4-1-ferdus-11-187

A nebo tady dražší, ale vypadají ještě líp.
https://shellers.cz/obchod/pojistne...osmos-mk115sw21-m12x15-kuzel-zavrena-klic-21/
Důležitý je asi údaj o počtu kombinací bezpečnostního klíče. Těžko s sebou bude mít zloděj všech (u některých variant) až 400 kombinací.. :p
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj. Já při koupi cx5 koupil i origo Mazda .....nedají se chytit hasákem a mají díry. Na ty co inzerujete jsem kdysi viděl 4ks tisíci hranu,stačilo naklepnout a šlo tím matice i šrouby bez problému vytočit :D
Jo jo, ty levnější jdou líp, ty dražší o dost hůř, ale nakonec jdou všechny. I ty z Mazdy. Sám jsem to jednou řešil když jsem ztratil klíč.
Ale ty z Mazdy stojí 1574,- Stejné tady za 699.- ;)

Ono jde o to, to maximálně znesnadnit. Vyloučit to nelze.
 
A ten bezpečnostný kľúč pasuje do normálneho veľkosti 21? Alebo ako to je?

Ja neviem ani aký kľúč potrebujem na tie originál matice, tiež to nikde nepíšu a chcem si sám prezúvať..
 
Originál matice na CX-3 mám klíč č.21

Bezpečnostní sadu si je možno většinou vybrat jestli bude na klíč č.21 nebo na č.19 i když jsou jinak matice úplně stejné.


Odesláno z Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak matice Sicustar (kupované tu za 655kč) namontované, akurát som zistil, že mám originál matice veľkosti iba 17, ale tie 21 tam pasujú a ani nevyzerajú zle. Jediná nevýhoda je, že musím nosiť násadu veľkosti 17 aj 21 aby som dal dole koleso.
 
Back
Top