• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Bouchání od levého kola

chupa

nový člen
21
Ahoj,
Chci se zde zeptat profíků, co všechno může (a která část na to nejvíc trpí) bouchat na přední nápravě u Mazda 6 GJ 2013 Wagon. Když jsem před půl rokem řešil kola, tak mi měnili tu malou stabilizační "kost" na pravé nápravě a větší bouchání zmizelo + mi mechoš řikal, že jinak je náprava ok. Potom jsem začal, ale slyšet bouchání z leva (je to jen fakt při jízdě na větších šutrech, nebo ve městě jak jsou všude díry... když třeba přejedu jen koleje tak nic neslyším). Poslední týden jsem si ale všimnul, že se to někdy lehounce ozve, když automat zařadí vyšší stupeň (jak se asi odpojí moment a pak zase připojí tak se někde něco pohne). Oddělával jsem i kolo, a zkoušel rukou hýbat se vším, a nic jsem uvolněné neviděl. Jediné co jsem našel špatně je rozkouskovaná prachovka na tlumiči.

Díky za rady.
 
Horní uložení tlumičů, nebo spíš rameno,mám ho taky načatý. Prachovky si nech vyměnit jedině za origo, nejsou tak drahý. Mám najeto 140 000 a to je čas na výměnu.
 
Horní uložení tlumičů, nebo spíš rameno,mám ho taky načatý. Prachovky si nech vyměnit jedině za origo, nejsou tak drahý. Mám najeto 140 000 a to je čas na výměnu.
Kolik by asi stálo origo rameno? videl jsem na autokelly značku za 4k, nevadilo by mi dát i víc, když to vydrží. No díky za radu, zkusím to takhle předat mechošům, snad to zkontrolují, dneska ráno jsem jel po kostkách a je to prostě cítit od levého kola.
 
Kolik by asi stálo origo rameno? videl jsem na autokelly značku za 4k, nevadilo by mi dát i víc, když to vydrží. No díky za radu, zkusím to takhle předat mechošům, snad to zkontrolují, dneska ráno jsem jel po kostkách a je to prostě cítit od levého kola.
Mám sice CX3, ale možná tě to může nasměrovat.
Stejný problém ,bouchání (jakoby ťukání při nerovnostech v nižších rychlostech kostky apd.- levý přední kolo).
Dnes odstraněno! Závada? spíš opotřebení zjištěno hned, jak auto vyjelo na sloupový hever a pomocí tyče, zapáčení o kolo (disk) a spodní čep ramene. Na pravé straně ok, na levé vůle. To způsobovalo ten zvuk při jízdě...
Nechal jsem samo vyměnit obě strany. Dnes zatím cca 100 km a Matylda je zas tichoučká jako dřív (jasný že v rámci hluku CX3 v kabině již od výroby;)).
Ještě ujedu pro sichr cca 200 km a pak šup na geometrii (stejně sem jí chtěl dělat), a snad sem připraven na zimu.
Zároveň jsem zkontroloval podvozek rez, a je to dobrý,je to dobrý, toho jsem se děsil víc než těch čepů.:D
Možná to není tvůj problém ,ale třeba info. pro ostatní.
 
Kolik by asi stálo origo rameno? videl jsem na autokelly značku za 4k, nevadilo by mi dát i víc, když to vydrží.
 
Tak to nakonec byly urvaný oba dva zadní silenbloky ramene, a na obou stranách tyhle čepy, který dám na fotce. Oprava 6k i s geometrií. Značku si nepamatuju, čepy myslim říkal Lemforder, a ty silenbloky nějaká jinačí, ale taky kvalitní.

Je po problému.

Screenshot_2.jpg Screenshot_3.jpg
 
Tak to nakonec byly urvaný oba dva zadní silenbloky ramene, a na obou stranách tyhle čepy, který dám na fotce. Oprava 6k i s geometrií. Značku si nepamatuju, čepy myslim říkal Lemforder, a ty silenbloky nějaká jinačí, ale taky kvalitní.

Je po problému.

Zobrazit přílohu 48283 Zobrazit přílohu 48284
Dobrý👍. Jen mě mate ,v prvním příspěvku si psal přední náprava? Nakonec obě strany vzadu, a navíc urvaný..to museli bej rány jak z děla, až tak že sis myslel že jde o předek? Zkus to líp přiblížit, co se dělo před opravou. .U mě se potvrdilo podezření přední čep v prvopočátku. Každopádně super, že to máš hotový a za dobrý chechtáky...
 
Dobrý👍. Jen mě mate ,v prvním příspěvku si psal přední náprava? Nakonec obě strany vzadu, a navíc urvaný..to museli bej rány jak z děla, až tak že sis myslel že jde o předek? Zkus to líp přiblížit, co se dělo před opravou. .U mě se potvrdilo podezření přední čep v prvopočátku. Každopádně super, že to máš hotový a za dobrý chechtáky...
Promin za nedorozumění. To spodní rameno vepředu má "vzadu" silenblok, kterej byl urvanej.
 
Tak se mi objevil další problém (nebo on tam byl už předtím, jen jsem si myslel, že se to vyřešilo s nápravou)

Někdy (a to fakt jako někdy) se stane, že když zatáčím doprava v malé rychlosti (klasika kruháč, odbočky..) tak to silně "vrzne" od nápravy. Je to jen na okamžik a nedaří se mi to znovu nasimulovat.

Napadl mě homokinetický kloub, ale když to zkouším na parkovišti, plnej rejd tam a zpět v male rychlosti tak se nic neděje. Je to tak náhodný a sporadický, že se to těžko identifikuje. Nesetkal se s tím už někdo?

ještě bych dodal, že se to ozývá od levého kola/strany. Možná tlumič? vzhledem k tomu, že je to takové někdy lehké vrznutí, někdy delší, ale ne nikdy continuální.
 
Back
Top