• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzání / rány od přední nápravy / kola

Jasně, tak vlhkost v tom má určitě svou roli. Mě to ale dělá tak nějak nahodile. Jel jsem minulý víkend do Olomouce, cesta tam vrzání jak ze staré skříně. Odstavil jsem auto a za 2 dny jsem jel zpět a ticho. A ten víkend nepršelo a teplota se taky nijak nezměnila :D
 
ted jsem jel do prace a vcera jsem taky jezdil v desti chvilku ale nezaznamenal jsem nejake zlepseni...uvidim az pojedu domu

Jasně, tak vlhkost v tom má určitě svou roli. Mě to ale dělá tak nějak nahodile. Jel jsem minulý víkend do Olomouce, cesta tam vrzání jak ze staré skříně. Odstavil jsem auto a za 2 dny jsem jel zpět a ticho. A ten víkend nepršelo a teplota se taky nijak nezměnila :D
no to mam stejne...vrze to a kdyz prijedu do servisu , tak ani tuk...ticho jak v marnici....a cestou ze servisu uz to slysim :D
 
tak trochu odbočka, mně to na M3 BP vrže když prší nebo je hodně vlhkej vzduch. Když je teplo a sucho tak nic.Prolil jsem horní uložení vším možným, ale včera pršelo tak zas vrzání při točení volantem. Tak nevím čím už to může být, Mazda má tento problém asi u většiny modelů i roků jak tak čtu.
 
mne zavrzga predok pri dobrzdeni z pomalej rychlosti (pri parkovani) vysadne len ked prsi. Netusim ci to robia silentbloky ramien, tlmice alebo brzdove kotuce. Na dobrej STK to technik isto zisti
 
Tak vcera jsem sundal ridicovo kolo a vzal jehlu s olejem a nastirkal do cepu spodniho ramene, cepu rizeni a cepu horniho ramene...rekl bych ze zadna zmena. Mohla by vrzat tycka stabilizatoru ? nebo stabilizator samotny ?

Jasně, tak vlhkost v tom má určitě svou roli. Mě to ale dělá tak nějak nahodile. Jel jsem minulý víkend do Olomouce, cesta tam vrzání jak ze staré skříně. Odstavil jsem auto a za 2 dny jsem jel zpět a ticho. A ten víkend nepršelo a teplota se taky nijak nezměnila :D
Nejaky progres ? Provedl jsi dalsi pátrání ?:)
 
bohužel se musím přidat do tématu.
Před asi 3 týdny mi při pomalém přejíždění nerovností začalo vrzat asi od levého předního kola. Vyloženě vrzat, buď při přejíždění nerovností, nebo i v při vytáčení kol. Taky se mi zdá, že když otáčím volantem v malé rychlosti, když to vrže, tak cítím drhnutí. Ale nevím, jestli je to jen spojení v hlavě, slyším zvuk, tak si to představuju, fakt nevím.
Zkusil jsem promazat tlumiče z vrchu, ale bez úspěchu. (vím, četl jsem celé vlákno, že je to na bouchání, ale nebyl čas, tak jsem to vzal nejjednodušší metodou). Zajímavé je, že to zřejmě nevrže vždy, Ve vyšších rychlostech to neslyším, ani necítím a i v malých se mi zdá, že je k tomu dochází, když musím jet po nějakých nerovnostech a pak to vrže (spojeno i s vyšší teplotou). Druhý den sednu do auta a nic neslyším.
Může prosím někdo nafotit (nebo vyznačit) které dva šrouby se sundávají a kde se přesně maže? Nejsem od fochu, takže popis mi nic moc neřekne.
Mám domluvený servis, ale až na začátku srpna a to jsem se tam ještě vetřel s tím, že jsem čekal jen výměnu oleje atd. (dávám auto kontrolovat každý rok). Takže mám strach, jestli bude mít na výměnu ramen čas, čeká mě dlouhá cesta na dovolenou a prostě bych rád věděl dopředu, jestli by pomohlo jen promazání, nebo radši třeba už objednat ramena, aby se neztrácel čas.
Děkuji.
 
bohužel se musím přidat do tématu.
Před asi 3 týdny mi při pomalém přejíždění nerovností začalo vrzat asi od levého předního kola. Vyloženě vrzat, buď při přejíždění nerovností, nebo i v při vytáčení kol. Taky se mi zdá, že když otáčím volantem v malé rychlosti, když to vrže, tak cítím drhnutí. Ale nevím, jestli je to jen spojení v hlavě, slyším zvuk, tak si to představuju, fakt nevím.
Zkusil jsem promazat tlumiče z vrchu, ale bez úspěchu. (vím, četl jsem celé vlákno, že je to na bouchání, ale nebyl čas, tak jsem to vzal nejjednodušší metodou). Zajímavé je, že to zřejmě nevrže vždy, Ve vyšších rychlostech to neslyším, ani necítím a i v malých se mi zdá, že je k tomu dochází, když musím jet po nějakých nerovnostech a pak to vrže (spojeno i s vyšší teplotou). Druhý den sednu do auta a nic neslyším.
Může prosím někdo nafotit (nebo vyznačit) které dva šrouby se sundávají a kde se přesně maže? Nejsem od fochu, takže popis mi nic moc neřekne.
Mám domluvený servis, ale až na začátku srpna a to jsem se tam ještě vetřel s tím, že jsem čekal jen výměnu oleje atd. (dávám auto kontrolovat každý rok). Takže mám strach, jestli bude mít na výměnu ramen čas, čeká mě dlouhá cesta na dovolenou a prostě bych rád věděl dopředu, jestli by pomohlo jen promazání, nebo radši třeba už objednat ramena, aby se neztrácel čas.
Děkuji.
Tiež mi dva roky vrzgalo pri točeni namieste, pravý spodný čap na ramene sa premazal a už je dva roky pokoj, rozmýšľam nad výmenou asi buduci rok, ale to skôr lebo niesom spokojný s komfortom jazdy tak dúfam že výmena vecí pomôže
 
Tak vrzani u me byl taky čep na dolním rameni. Ale chtelo to rameno vyndat a poradne to promazat a rozhybat. Na aute to nenamazete. Chce to pry uplne vyndat ven. Auto je ted uplne tiche.
 
Zdravím, pozvolna mi začalo vrzat u předního kola a teď se rozjelo už pekně.. co myslíte? Horní uložení? Prasklá pružina? Nebo rameno na výměnu? Díky
Jinak pískající zvuk je radio:)

Ahoj, potvrdila se hypotéza s horním ramenem? :) V sobotu jsem jel s GH delší trasu a taky začala vydávat podobné zvuky. Spíš při dobržďování a zatáčení při nízkých rychlostech. Při vysoké rychlosti ticho (nebo to člověk možná už neslyší). :D

Ahoj, jak jste zatím pochodili? Mám stejný problém (Mazda6 GH 2010, 237k km )
Úplně stejná diagnóza - začne to dělat v horku, nebo po delší jízdě. V servise mi zatím nevěděli pomoct, protože byla vždycky zima😅
Nejdřív zkusím promazat čepy a uvidím...

 
Ahoj, jak jste zatím pochodili? Mám stejný problém (Mazda6 GH 2010, 237k km )
Úplně stejná diagnóza - začne to dělat v horku, nebo po delší jízdě. V servise mi zatím nevěděli pomoct, protože byla vždycky zima😅
Nejdřív zkusím promazat čepy a uvidím...

Ano, to je přesně ten zvuk :)
Po diskuzi se servisákem jsem zatím nijak neřešil. Údajně to dělá pravděpodobně horní uložení, ale zatím není potřeba nic měnit. Vždycky si to takhle "zakvílí" jednou za čas a pak je klid (teda ona s tím většinu času jezdí manželka, ale nestěžuje si, tak předpokládám, že to nedělá nějak často :D )
 
Ano, to je přesně ten zvuk :)
Po diskuzi se servisákem jsem zatím nijak neřešil. Údajně to dělá pravděpodobně horní uložení, ale zatím není potřeba nic měnit. Vždycky si to takhle "zakvílí" jednou za čas a pak je klid (teda ona s tím většinu času jezdí manželka, ale nestěžuje si, tak předpokládám, že to nedělá nějak často :D )
Horné uloženie je pevné, neotača sa. Mne vrzgal spodný čap, bolo to poznať až na zdvihaku, nevedel som zaostriť keď bolo auto na zemi ani ja v jame
 
@Marek.B nějak si nedokážu představit co by na tom vrchu v uložení vrzalo, snad jen , kdyby byly navrchu povolený šrouby
 
@no_hits , @Nibiru Ano, máte pravdu, horní uložení se neotáčí a já jsem zjevně plácnul kravinu. Nejsem mechanik a problematice podvozků zrovna neholduju. Diskuze se servisákem je staršího data, tak je možné, že si to buď špatně pamatuju, nebo jsme se úplně nepochopili :)
 
Čaute,
tak se k Vám přidám, i když mám teda GJ. Ale jen v tomhle vlákně jsem našel podobné zvukové projevy... viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/vrzani-rany-od-predni-napravy-kola.257/post-61971
Ozývá se to při točení volantem, na místě i při jízdě. V momentech kdy auto dostává nějaké rázy, třebas když podřadím a auto cukne, nebo když brzdí motorem a zhoupne se. Nebo při akceleraci, nejvíce do kopce.
V servise vyměnili uložení stabilizátoru, ale to vůbec nemá vliv. Zvuky se ozývají jen když je velké teplo a po nějaké době jízdy. Nikdy, hned co usednu za volant, se nic neozve. I když auto třebas stojí celý den na sluníčku, když je 35°, tak se to začne ozývat až po pár kilometrech jízdy a zintenzivňuje se to až do takové míry, že mám pocit že musí něco upadnout. Ale naštěstí neupadne :). Jak je venku pod 25°, tak se to třebas neozve ani po 70km.
Posílám odkaz na yt, kam se mi povedlo zvuky nahrát.


Šli byste i v případě GJ do výměny ramen? V servise neví a chtějí v podstatě zkusit metodu pokus/omyl, což se může zle prodražit a protáhnout. Hlavně za chvíli, až bude počasí už jen jako v posledních dnech, tak nezjistím jestli jakákoliv výměna pomohla.
 
Najeto 22tkm, podle tvého odkazu usuzuji, že mi dali origo. Alespoň v tom duchu jsem se tam onehdá vyjadřoval.
 
Poslední úprava:
Zdravím. Dúfam že nevadí že to priložím sem miesto novej témy, až dnes som si to všimol, a môže mi niekto potvrdiť že niekto predomnou zle dotiahol ramená? A silentbloky sú zničené teda?

20240118_123422.jpg 20240118_123447.jpg
 

Podobná vlákna

Back
Top