• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzání / rány od přední nápravy / kola

Neviem, auto mám necelé 3 roky, ale už sú v pláne aj spodné ramená, ale až na jeseň
A to kup aj tie horna a mas klud. A si to budes robit sam, tak vies ako sis to urobil a ze je to dobre😉 Ja to robim tak, ze si zmeram najprv stred kolesa od blatnika a ked dotahujem, tak prizvedne naboj do rovnake urovne a dotiahnem.
 
A to kup aj tie horna a mas klud. A si to budes robit sam, tak vies ako sis to urobil a ze je to dobre😉 Ja to robim tak, ze si zmeram najprv stred kolesa od blatnika a ked dotahujem, tak prizvedne naboj do rovnake urovne a dotiahnem.
Všetky 4 urobím, sám, servisom moc neverím. Buď ako vravíš alebo podložim kotúč, uvidím, a nevieš či to vymením bez zhadzovania tlmiča? Či sa zmestim okolo pružiny?
 
Všetky 4 urobím, sám, servisom moc neverím. Buď ako vravíš alebo podložim kotúč, uvidím, a nevieš či to vymením bez zhadzovania tlmiča? Či sa zmestim okolo pružiny?
No da sa, ale moc mista tam nie je. Ja som robil este tlmice aj struny, tak mi to islo dobre😁 Tak porozmyslaj este aj tie😆
 
No da sa, ale moc mista tam nie je. Ja som robil este tlmice aj struny, tak mi to islo dobre😁 Tak porozmyslaj este aj tie😆
Tlmiče som robil 3/4 roka dozadu, pružiny niesom rozhodnutý či chcem meniť, názory sú rôzne či sú unavené alebo nie, ale pre istotu som objednal už tú spodnú gumku pod pružinu z japonska
 
Tlmiče som robil 3/4 roka dozadu, pružiny niesom rozhodnutý či chcem meniť, názory sú rôzne či sú unavené alebo nie, ale pre istotu som objednal už tú spodnú gumku pod pružinu z japonska
Pruziny vyrdzia dlhsie ak tlmice, aj troje tlmice daju.
 
Uz som aj ja objednany na servis, auto pri prepruzeni pri dobrzdeni zavrzga fakt nahlas uz dlhsiu dobu (plus na STK bola vycitka na nacnuty silentblok ramena), ide sa menit spojka tak aj toto chcem vyriesit. Vramci setrenia mi znamy v servise navrhol prelisovat zadne siletbloky spodnych ramien, znacka ABS, cena 60 euro za kus, miesto 220 euro za cele rameno. A na potvoru mi posledny tyzden okrem vrzgania od prednych kolies zacalo pri pomalom manevrovani z LP kolesa divne pukat, specificky pri stlaceni a pri pusteni brzdy. Na nerovnostiach to nerobi nic. DUfam v spatny vodiaci cap na brzdach, nechcem platit za cele rameno kvoli spodnemu capu. Nemate niekto skusenost s pukanim/lupanim z prednej napravy?
 
Som zvedavý potom na tie zadné ramená, tiež som to plánoval komplet všetkých 6 ale nakoniec som sa rozhodol pre iný postup. Najprv predné všetky a potom postupne zadné, ale celé budem kupovať
 
Ja se ohledně té zadní nápravy rozhodl na to vykašlat, dalsich 25tis Kč za repas nápravy už nedám a dojezdím to
 
Tedgum je uplnej shit. Co jsem četl na forech, tak životnost je většinou pul roku, pak je to horší než ten starej original
 
Vramci setrenia mi znamy v servise navrhol prelisovat zadne siletbloky spodnych ramien, znacka ABS, cena 60 euro za kus, miesto 220 euro za cele rameno.
Ja by som vymenil cele rameno. Mozes si aj vybrat.




 
Ja by som vymenil cele rameno. Mozes si aj vybrat.




Blbo som sa vyjadril. ja mam nacaty zadny silentblok spodneho ramena na pravom prednom kole, inak ten druhy silentblok predny aj cap okomentoval technik na STK ako bez vôle. Tak chcem, miesto vysolit 500 euro za obidve predne spodne nove ramena, prelisovat tie silentbloky za nove, co mi sam clovek v autoservise navrhol, ked videl tu cenu. Myslel som tento diel https://www.autodoc.sk/abs/7805595
Len netusim, ktora znacka tych silentblokov tam vydrzi viac nez rok
 
Blbo som sa vyjadril. ja mam nacaty zadny silentblok spodneho ramena na pravom prednom kole, inak ten druhy silentblok predny aj cap okomentoval technik na STK ako bez vôle. Tak chcem, miesto vysolit 500 euro za obidve predne spodne nove ramena, prelisovat tie silentbloky za nove, co mi sam clovek v autoservise navrhol, ked videl tu cenu. Myslel som tento diel https://www.autodoc.sk/abs/7805595
Len netusim, ktora znacka tych silentblokov tam vydrzi viac nez rok
 
Blbo som sa vyjadril. ja mam nacaty zadny silentblok spodneho ramena na pravom prednom kole, inak ten druhy silentblok predny aj cap okomentoval technik na STK ako bez vôle. Tak chcem, miesto vysolit 500 euro za obidve predne spodne nove ramena, prelisovat tie silentbloky za nove, co mi sam clovek v autoservise navrhol, ked videl tu cenu. Myslel som tento diel https://www.autodoc.sk/abs/7805595
Len netusim, ktora znacka tych silentblokov tam vydrzi viac nez rok
ABS su Holandsko. Mam predna ramena na GG.
Aj tak by som menil ramena cela. Ved silentbloky cap... a o chvilku to bude aj na druhe strane.
Jedno rameno za cca 100€


Myslim ze Delphi ani Magneti Marelli neurazi, lebo nemozu si dovolit predavat nejaky shit, kvoli menu. Delphi si robi aj svoje nieco. Magneti bude prebal, ale ako som pisal, kvoli menu to nebude shit. Mam Magneti horna na GG na prednej aj zadnej naprave.
TRW o nieco viac ako 100€.
 
ABS su Holandsko. Mam predna ramena na GG.
Aj tak by som menil ramena cela. Ved silentbloky cap... a o chvilku to bude aj na druhe strane.
Jedno rameno za cca 100€


Myslim ze Delphi ani Magneti Marelli neurazi, lebo nemozu si dovolit predavat nejaky shit, kvoli menu. Delphi si robi aj svoje nieco. Magneti bude prebal, ale ako som pisal, kvoli menu to nebude shit. Mam Magneti horna na GG na prednej aj zadnej naprave.
TRW o nieco viac ako 100€.
Servis tvrdi, ze tie lacnejsie znacky su shit a vydrzia velmi kratko, tzn vyhodene peniaze.
 
Hej to je jasne, lebo chcu predat tie svoje😁 a zarobit niekolko stovek percent.
Delphi a TWR robi aj do prvovyroby.
ABS je tak isto lacna znacka, ale silenbloky ti navrhli, lebo asi nie su ine a vie, ze su dobre.
Ja som mal na Primere ramena Febi cca 90k a este som to s nimi aj predaval a boly naprosto ok.
 
ahojte mozno este za zmienku by stalo na zadnu napravu polyurethanove diely od tejto firmy ked na zadok dostat kupit len blato .https://polypro.com.ua/en/katalog/mazda/6/2008-2012-5/poliuretanoviy-saylentblok-zadnogo-amortizatora-mazda-6-2008-2012/
 

Podobná vlákna

Back
Top