• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdy original vs. aftermarket

ATE jsou dobré ale hodně práší. Také už několikatou sadu začali po čase pískat. S Textar jsem neměl žaden problém. Aktuálně mám Herth BUSS asi 2 roky, super a levné. Budu zkoušet ZIMMERMANN na druhém autě.
Důležité je nekoupit nějakou kopii, z nejlevnějšího eshopu.
 
ATE jsou dobré ale hodně práší. Také už několikatou sadu začali po čase pískat. S Textar jsem neměl zaden problém. Aktuálně budu zkoušet Zimmermann.
Důležité je nekoupit nějakou kopii, z nejlevnějšího eshopu.
A jaké práší a pískají? ATE normální, ATE Ceramic, oboje?
 
Mě hodně zajímají ty ceramic pač mám už třetí rok ty Ate originál a až druhý rok začali pískat a práší teda hodně. Ale oni asi zvládnou ještě dost.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mě hodně zajímají ty ceramic pač mám už třetí rok ty Ate originál a až druhý rok začali pískat a práší teda hodně. Ale oni asi zvládnou ještě dost.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Pískání jde na nějaký čas vyřešit, očištěním a lehkým přejetím desek na jemnym smirku.
 
ATE normální opravdu práší, BREMBO normální brzdí stejně dobře, ale nepráší.
 
Nerozumim tomu, proc vubec o standardnich ATE jeste nekdo uvazuje? Nejaky druh sebemrskacstvi?
 
Já třeba vůbec netušil že dělají ceramic za vlastně stejné peníze takže až odejdou desky tak už vím co rovnou koupím...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ja uz jsem to psal - standardni ATE komplety zacaly piskat jak svina. Takze desky sly ekologicky do popelnice a daly se na kotouce ATE desky od TRW. Brzdi to minimalne strejne, mozna lepe a nedela to bordel. Posledni dobou neco piskne, ale mam pocit, ze to jsou zadky, ktere zustaly ATE/ATE...
 
Ahojte, mam ted na stole konečně výměnu zadních brzd. V servisu mě to nenapadlo řešit co tam dají - dali Bosch a je zo zvlněné.
A teď k jádru věci - chci dát ty ATE Kotouče s ATE ceramic deskami, ale nemůžu je nikde najít pro M3 BM s manuální ručkou na zadek. Dokážete poradit?
 
Ahojte, mam ted na stole konečně výměnu zadních brzd. V servisu mě to nenapadlo řešit co tam dají - dali Bosch a je zo zvlněné.
A teď k jádru věci - chci dát ty ATE Kotouče s ATE ceramic deskami, ale nemůžu je nikde najít pro M3 BM s manuální ručkou na zadek. Dokážete poradit?
Podle oficiálního katalogu ATE se na BM k dnešnímu dni nedělají zadní desky Ceramic pro mechanickou ručku
 
Podle oficiálního katalogu ATE se na BM k dnešnímu dni nedělají zadní desky Ceramic pro mechanickou ručku
Škoda, myslel jsem, že je to jen otázka špatného hledání. Dostal jsem právě nabídnuty Zimmermanny, ale o těch píšeš o kousek výše, že bys je na Mazdě nechtěl. Je tedy něco lepšího než ty Zimmermany nebo to mám nechat tak?
 
Škoda, myslel jsem, že je to jen otázka špatného hledání. Dostal jsem právě nabídnuty Zimmermanny, ale o těch píšeš o kousek výše, že bys je na Mazdě nechtěl. Je tedy něco lepšího než ty Zimmermany nebo to mám nechat tak?
Na zadky jsem taky váhala, co tam dát.. Nakonec tam mám Textary, to mi z toho výběru vyšlo asi nejlépe, když jsem nechtěla obyč ATE, a zatím se to zdá ok, uvidím časem.
Předek bude Ceramic a bude snad klid 😅
 
Čeká mě výměna zadních brzd na GH 2.5.
Projel jsem tu vyhledávání a moc moudrej z toho nejsem.
Byl jsem rozhodnutý pro ATE, protože i na oktávce byly vždy bez problémů, ikdyž je pravda, že práší jak svině. Jelikož je mazda hezčí auto, rád bych měl kola zaprášená trochu míň :D
ATE Ceramic jsem na GH nenašel :(
Asi zkusím TWR nebo nějakou kombinaci, ATE kotouč a TWR desky....
Máte nějaké časem updatované postřehy? Čím konkrétnější (obj. čísla), tím lepší :)
Každopádně bych se rád zeptal, dáváte odvětrávaný nebo plný? Chápu, že na zadku to třeba tak zásadní není, ale můžete odpovědět i pro předek :)

Kdyby mě čekaly i přední, zvážím EBC, ale ty jsou čerstvě zajetý a nechce se mi moc čekat na dodání (jedna deska je už úplně KO)

Děkuju za pomoc.
 
Čeká mě výměna zadních brzd na GH 2.5.
Projel jsem tu vyhledávání a moc moudrej z toho nejsem.
Byl jsem rozhodnutý pro ATE, protože i na oktávce byly vždy bez problémů, ikdyž je pravda, že práší jak svině. Jelikož je mazda hezčí auto, rád bych měl kola zaprášená trochu míň :D
Asi zkusím TWR nebo nějakou kombinaci, ATE kotouč a TWR desky....
Máte nějaké časem updatované postřehy?
Každopádně bych se rád zeptal, dáváte odvětrávaný nebo plný? Chápu, že na zadku to třeba tak zásadní není, ale můžete odpovědět i pro předek :)

Děkuju za pomoc.
Trw + trw nie, mám mesiac a kolesá zo striebornej na antracit
 
Back
Top