• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Chyba P2262 a P0471

Bendik

člen KLANu
54
GJ 2013, 110kw, 2,2D, 121tis km najeto
Ahoj,
pri dnesni dalkove ceste se mi zniceho nic pri klidne jizde rozsvitilo zlute varovani na displeji a motor ztratil tah, pokud chci akcelerovat. Na normalni klidnou jizdu to neni poznat. Mam v aute diagnostiku, pustil jsem ji a napsalo to chybu P2262. Chybu jsm smazal, rozjel se a ukazala se zase po 100 metrech znova a zase bez tahu v akceleraci. Dojel jsem par km do cile, vypnu motor na par minut a znova zkusim, chyba zustala, ale auto jelo normalne. Prejel jsem asi 6 km a uplne v pohode. Pak jsem auto na par minut odstavil, hodil zase diagnostiku a ukázalo to chyby P2262 a P0471. Smazal jsem je, rozjedu se a tah auta v pohode. Po par set metrech zase bez tahu v akceleraci a zase chyba P2262. Jsem momentalne na navsteve v Hradci Kralove a v Mazde maji volny termin nejdriv za tyden. Neni tu nekdo nahodou z HK, kdo by se mi na to podival do nedele?
Samozrejme zaplatim. Vzduchovy filtr je tam novy asi pred 2tis km. Jinak auto doposud uplne bez zavad. Vetsinou jezdim dalnice, VIF leju pri kazdem tankovani. Chyby jsem se docetl, co znamenaji, ale nevim co cekat? Jake jsou vase zkusenosti s timto?
Co mam asi cekat, ze to bude a kolik to muze stat? +/- Autobus.

Dekuji
 
Mrkni sem:
respektive klidně i sem -
 
Mam novy poznatek. Ted jsem s tim mel tri kratke prejezdy na studeny start a jelo to normalne. Chybu mi to ale stale ukazuje. Takze to hodim do servisu. Doufal jsem, ze to bude nejaka prkotina, co zbastlim doma.
Kazdopadne dekuji. Btw, ty ledky od tebe stale drzi!
 
Mazda6 2015 po facelitu 2.2 TD SKYACTIV-D Sport Nav Tourer 5dr najeto 147000km

Ahoj,tak přesně tyto dvě chyby se mi taky ukázali 1.března .Celý týden to svítilo pořád,po smazání to po 100m se rozsvítilo znova.
Druhý týden v pondělí 8.března to najednou zhaslo.V pátek 12.března se to znovu na celý den rozsvítilo_Od soboty 13.března zase nic nesvítí do dneška 19.března
Tak také nevím co to bylo za chybu.
 
nechci malovat čerta na zeď...vypada to na problém s turbem..konkretně tradičně s malým. ta druhá chyba vzniká při poruše tlaku čidla DPF...někdy stačí vyčištění, většinou výměna...ale taky to může být ve spojitosti s tím poklesem tlaku na turbu. No řekl bych držím palce abych se pletl. Jinak ranec peněz :-(
Jen ted koukám..máš nájezd a rok akorát tak co by mohl mít prušvih s vačkou..máš ji měněnou? Protože jestli ne ..turbo může být poškozené kvůli vydřené vačce..no radši ani nemyslet :-(
 
Poslední úprava:
sorry...původně pro Bendika,...ale možná že pro oba..pokud by ti to házelo stejné chyby a chovalo se to podle popisu...ono myslím, že už se tu mockrát stalo že i M6 po FL měla problém s vačkou....a turbo se týká všech do roku 2017 :-(
 
Tak po dalsim kratkem prejezdu je vse v pohode. Tahne normalne a chyba zmizela. Pak jsem s tim jel 300km a vse v normalu. Hodim to do Mazdy a uvidime. Snad jen nejaka blbost.
 
Tak po dalsim kratkem prejezdu je vse v pohode. Tahne normalne a chyba zmizela. Pak jsem s tim jel 300km a vse v normalu. Hodim to do Mazdy a uvidime. Snad jen nejaka blbost.
Zdravím, prosim Tě jak jsi dopadl s tou chybou? Přišlo se na něco? Stalo se mi to také. Díky
 
Dneska se mi stalo přesně to samý, bliklo na mě grilovaný kuře a diagnostika hlásila P2262 a P0471, koupil sem novej senzor tlaku SHY6-18-W00 podle zdejší rady a zatím všechno funguje bez problému:)
 
Zdravím.
Včera jsem měnil SHY6-18-W00. Koupil jsem ho na Allegru, páč vyšel o 600 levněji než v Auto Kelly. Pod SHY6-18-W00 přišel onen nový kit
Ještě posílám link na video jak senzor vyměnit

Nicméně v autorizovaném servisu my říkali, že je potřeba spolu s SHY6-18-W00 vyměnit také SH01-18-211. Koukám ale, že jste ho tu většinou jen čistili. Zatím se mi ho nedaří v autě najít. Je někde schovaný? A jak jste ho čistili? Otřít zvenku asi nepomůže :)
Díky
 
Back
Top