• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Chyby ABS a EPS

Fijasko

nový člen
11
Zdravím, až po půl roce od koupi M3 BL jsem se podíval do diagnostiky, ale protože tomu nerozumím, potřeboval bych nějakého vykladače. Vidím dvě chyby ABS, kde jedna vznikla podle stavu kilometrů ještě před koupí (a dokonce je u ní vypnutá kontrolka chyby motoru - takže mě to trochu vyděsilo), ale zdá se mi že ABS funguje, ještě před diagnostikou jsem zkoušel zatáčet na sněhu s brzdou na podlaze a činnost ABS jsem lehce cítil.
Ta druhá chyba ABS má kilometry, které by mohly odpovídat zvláštnosti, co se mi zhruba kolem té doby stala: cca 2 měsíce zpět se mi rožnuly kontrolky posilovače a prokluzu kol při běžné jízdě ve městě hned po studeném startu, ale po vypnutí motoru a znovunastartování se už od té doby neukázaly.
No a pak vidím chybu EPS (posilovače), které však u sebe kilometry při vzniku nemá.
Co jsem se díval na internetu, tak by to dokonce mohlo souviset, prý bych mohl zkusit "nastavit rozsah posilovače" při zaplém zapalování otočit volantem do obou mezních poloh, ale ještě jsem to nezkoušel.

Tady jsou kódy chyb:
- ABS DTC U0428:62-60 (Kód: U0428 - Neplatná data obdržená od SASM) - ještě před koupí
- ABS DTC U0422:00-60 (Kód: U0422 - Neplatná data obdržená od řídicího modulu karosérie) - mohlo by souviset s kontrolkami posilovače a prokluzu kol
- EPS DTC C1938-FF (Kód: C1938 - Byla obdrPena závada od vnejšfho uzlu) - překlepy tam byly i v diagnostice

A tady odkaz na pastebin, kde je celý výpis diagnostiky:

Kdyby měl kdokoliv jakékoliv tipy, jak se chyb zbavit a co vlastně znamenají a co se mohlo nebo ještě může pokazit, tak budu moc rád, díky!
 
Back
Top