• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Tyhle prasárny jsou přesně to, co pak popuzuje lidi proti policajtům. Znám to tam a nechápu jedniný důvod k tomu zákazu, kromě těch pokut. Jinou cestou se dolů ke Křižíkové nedostaneš...

Co mě nepotěšilo:
V pondělí mi na dálnici vletěl kamínek do skla a udělal na mé straně hezkou dvojprasklinu. V pátek bylo docela teplo a jak stálo auto celý den na slunku, tak to prasklo vodorovně přes třetinu skla. A v servisu mi nabídli termín 20.3. Takže v pondělí budu masírovat skloservisy na auta... Aspoň, že to mám pojištěné.

Zobrazit přílohu 50075
Doplňuji: Oprava skla i se seřízením kamery stála 12.074,- + DPH. Kromě pětistovky to celé zaplatila pojišťovna. Z mého pohledu to bylo levné. Ráno jsem přivezl, odpoledne odvezl. Jak jsem čekal na papíry, tak si pracovníci povídali, že skočila nahoru skla na některé Fordy. Cca 90t! Zlatá Mazda :) Snad mi toto sklo vydrží dlouho...
 
A to jsi byl v Mazdě? Respektive originál sklo s pískováným logem v rohu? To totiž stojí cca kolem 24 000Kc.. Tuším.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nepotěšila mě prasklá "kůže" na opěrce. Nejprve jsem myslel, že jsem to něčím (vysavačem...) seknul, ale pak se začala dělat další prasklina kousek vedle. No krám koženkovej mizernej. Po sedmi letech :mad:
20240322_144915.jpg
 
@Polsonside V AP v Brně mi dali termín až za měsíc, tak jsem byl v Rogerovi. Pravda je, že je to SaintGobain (tuším, musím si to raději ověřit), tedy ne originál Mazda.
@no_hits Možná. Ani mě nenapadlo, že je koženku třeba nějak ošetřovat proti vysušení. Občas to otřu vlhkou hadrou. Žádnou impregnaci jsem nikdy nedělal. No, asi chyba :(
 
Ja síce kožené sedadlá na Mazde nemám ale kožené handry na čopra a čižmy som si každý rok natrel včelým voskom. Koža chytila hneď krásnu farbu a bola taká vláčna jemnulinká. To isté robím doma z koženkovou sedačkou. Predávajú ju v takých umelohmotných pixlách a vydrží roky.

Natreť najemno handričkou alebo hubkou a nechať do rána zaschnúť-vstrebať.


EFFAX BALZAM NA KOŽUOBSAHUJE: 500 ML​


effax Balzam na kožu:

Vysokokvalitný prípravok na starostlivosť o kožu, ktorý zaisťuje, že vaše kožené vybavenie vám poskytne dlhú a spoľahlivú službu. Vytvára brilantný lesk.

  • Chráni a stará sa o všetky predmety vyrobené z hladkej kože.
  • S výživným lanolínom, avokádovým olejom a včelím voskom.
Odporúčané použitie:
Kožené oblečenie, čižmy, sedlové tašky, sedadlá, čalúnenie atď.
 
Poslední úprava:
Ja síce kožené sedadlá na Mazde nemám ale kožené handry na čopra a čižmy som si každý rok natrel včelým voskom. Koža chytila hneď krásnu farbu a bola taká vláčna jemnulinká. To isté robím doma z koženkovou sedačkou. Predávajú ju v takých umelohmotných pixlách a vydrží roky.

Natreť najemno handričkou alebo hubkou a nechať do rána zaschnúť-vstrebať.


EFFAX BALZAM NA KOŽUOBSAHUJE: 500 ML​


effax Balzam na kožu:

Vysokokvalitný prípravok na starostlivosť o kožu, ktorý zaisťuje, že vaše kožené vybavenie vám poskytne dlhú a spoľahlivú službu. Vytvára brilantný lesk.

  • Chráni a stará sa o všetky predmety vyrobené z hladkej kože.
  • S výživným lanolínom, avokádovým olejom a včelím voskom.
Odporúčané použitie:
Kožené oblečenie, čižmy, sedlové tašky, sedadlá, čalúnenie atď.
Jezdit na koni, tak to asi používám na sedlo ale na sedačku do auta? Za mě nikdy.

Nepotěšila mě prasklá "kůže" na opěrce. Nejprve jsem myslel, že jsem to něčím (vysavačem...) seknul, ale pak se začala dělat další prasklina kousek vedle. No krám koženkovej mizernej. Po sedmi letech :mad:
Zobrazit přílohu 50806
Eko kůže… změkčující látka obsažená v eko kůži, která dodává pružnost se vypařila a pak to dopadá takto.
 
JJ. Sedadla mám látková a jsem rád. Když jsem to kupoval, tak kožená byla bez odvětrávání, takže 2,5l vypadla z výběru. Pravda je, že se o tu koženku nijak nestarám. Kdysi (87?) jsem dělal sedačku do kuchyně a tu potáhl koženkou. Vydržela 17 let bez nějaké spec údržby, byla jak nová. Pouze vlhký hadr. Ale pravda, že v bytě nebylo 50° jako v autě v létě.
Díky za rady. :)
 
AliExpress ma teď velký slevy A229 Pro 2CH s HK4 kitem vyje na 5400Kč včetně DPH , to je o 1500 míň než isix asi to vezmu
Tak cena kamery byla po slevach cca 5280Kč. Balíček zachytila celnice, takže jsem doplácel DPH 1300 a poplatek za zastoupení 350Kč (nad 150€ jsem nemohl řešit sám), takže to ve finále vyšlo na stejno jak u nás - zjistil jsem že nad 150€ AliExpress neplatí DPH a nevystavuje fakturu, aspoň budu příště vědět

Alik mě dal kompenzaci 1100 kvůli platbě DPH, nicméně celnice to neuznala a clo vypočítala z původní ceny 6200 Kč, takže DPH jsem platil o 200kč vic než jsem měl. A to nemluvím o tom, že než balik přišel do ČR, vyplnil jsem na poštaonline všechny údaje, ale s balíkem se tyden nic nedělo - pak jsem zjistil, že se neuložily všechny údaje co jsem vyplnil (i když v rekapitulaci co došla do mailu ty údaje jsou), takže jsem musel údaje jako např moje jméno vyplňovat znova.
 
Poslední úprava:
Mazda off topic, ale dnes som stravil (asi skor omylom, nestastnou nahodou, prvy krat v zivote som pouzil ride share aplikaciu, chcel som usetrit nieco malo na phm a niekomu mozno pomoct) jednu hodinu casu svojeho zivota , s osobou, co veri na flat earth demagogiu. Po 30 minutach zacali ataky, ako vysvetlim, ze na antarktidu je zakazany vstup, chraneny vojenskymi lodami US navy a protilietadlovymi raketami, pod zamienkou ochranit penguinov. (?????????) V skutocnosti tam je ladova stena vysoka 200 metrov ohranicujuca zem. (to som sa zasmial, nahodna podobnost so serialom Game of Thrones) Preco bezny clovek nevidi z obyvacky zakrivenie zeme, preco mozme fotit objekty vzdialene 10km a niesu za horizntom atd. Cele to peklo zacalo, lebo som poznamenal na otazku ako sa mam, ze som blbo 2 dni spal, lebo bol spln mesiaca a vzdy vtedy blbo spim. Velka chyba, mesiac je bud hologram (???) alebo umele teleso, co tam americania zavesili, aby videli v noci, kto chce zo zeme zdrhnut, lebo vsetci su ich otroci. Argumentovat nema zmysel absolutne nicim, vysadit som tu zensku rok vyroby cca 1980 na dialnici nemohol.

Dalej sa mam zamerat na vegansku stravu, alergiu co mam sennu nadchu cely zivot (na pel=dychacie cesty) si mam dat vyliecit 5x preplachom criev studenou a teplou vodou (bez chemikalii, na poznamku, ze pitna voda obsahuje chlor nereagovala, tak asi destilku z tesca) v hodnote 5x100euro, vydrzi to tak 2-3 roky. A pani sa stratila macka z utulku pred par dnami, mala ju 2 roky. Biden je nanobot s umelou inteligenciou, Soros si plati zementrasenia petrosekelmi, Putin podava pomocnu ruku, diabolske nato sa ho snazi umlcat.

Stretavam v poslednej dobe dost ludi, ktorych zivot sa toci okolo konspiracnych teorii a vymyvani mozgu, zdravej vyzive a odumierani mozgovych buniek a este s tym otravuju ostatnych. Lidra tychto dementov, neuspesneho kandidata na prezidenta SR uz po asi treti krat (a prechlastaneho dochodcu, symbol korupcie a arogancie ludi pri moci, proruskeho curaka), Stefana Harabina, vcera navrhla narodna strana za clena sudnej rady slovenskej republiky.

Volebne právo podmienene rychlym IQ testom je jedine riesenie. Smartphony, lacny pristup k internetu uz uplne zblbli velke mnozstvo populacie, od najmensich deti po dochodcov. Neschopnost pouzivat mozog na oddelenie klamstva a overeneho faktu v mediach, ziadne kriticke myslenie.

Moja recenzia na jeden z najbizarnejsich dni v mojom relativne kratkom zivote.
 
Moja recenzia na jeden z najbizarnejsich dni v mojom relativne kratkom zivote.
1713984576917.png

PS: Uprimnou soustrast, tohle cloveka chte nechte poznamena :) Ja se hrozne dlouho snazil nehrat tuhle hru "oni jsou hloupi" a nejak si racionalizovat, jak se k tomu ti lide dostanou, jak jsou kazdy den masirovani, jak je tezke se v tehle dobe "info wars" jakkoliv orientovat, kazdy preci mame pravo na vlastni nazor na zaklade svych zkusenosti. Ale za ty roky od covidu/valky me to popravde dost preslo... zaplatime za to vsichni (snad ne krvi), naprava i diskuze prakticky nemozna. Empatie zcela nulova.
 
...zaplatime za to vsichni (snad ne krvi), naprava i diskuze prakticky nemozna. Empatie zcela nulova.
Nejhorší je, že hlupáci jsou jen hloupí a sami vlastně za nic nemůžou, protože na tyhle věci ani sami nikdy nepřijdou. Do jejich hlav je nasadí manipulátoři, obvykle o dost chytřejší lidi, i když podle mých měřítek nějak duševně nemocní. Ono to takhle bylo vždycky, ale dnes ty možnosti manipulovat jsou prostě významně širší. A hlavně, i to manipulátorství se demokratizovalo. Je to vlastně celé šílené a může za to fakt, že se technologická evoluce pohybuje dopředu podle schopností těch nejchytřejších lidí, přičemž spousta nástrojů tou evolucí stvořených se dostává do rukou i těm, kteří jsou evolučně (duševně) stále na úrovni "pazourek" (ano, ani prostý kovový předmět bych jim nesvěřil ;) ).
 
Zobrazit přílohu 51295

PS: Uprimnou soustrast, tohle cloveka chte nechte poznamena :) Ja se hrozne dlouho snazil nehrat tuhle hru "oni jsou hloupi" a nejak si racionalizovat, jak se k tomu ti lide dostanou, jak jsou kazdy den masirovani, jak je tezke se v tehle dobe "info wars" jakkoliv orientovat, kazdy preci mame pravo na vlastni nazor na zaklade svych zkusenosti. Ale za ty roky od covidu/valky me to popravde dost preslo... zaplatime za to vsichni (snad ne krvi), naprava i diskuze prakticky nemozna. Empatie zcela nulova.
Ja sa nad tym uz nezamyslam, vychadza mi jedina pricina a to je pristup k world wide web pre kazdeho, nonstop, v nohaviciach vo vacku, v kabelke atd maju mobilny telefon, do ktoreho cumia 10 hodin denne na socialne siete a dopamin v mozgu im vytvaraju insta storky, okolity svet si nevsimaju, k nazorom vzdelanych a inteligentych ludi sa na tychto sietach nedostanu, knihy necitaju. Mozgove bunky odumieraju, ludia znudene hladaju nejake vysvetlenie svojho neuspesneho depresivneho zivota a to im davaju presne tieto konspiracie.
 
Behem 2 let 2 sady zadnich brzdovych desticek v haji. Upozornil me na to znamy pri prezouvani. Rikam si to snad neni mozne, aby to auto takhle zralo desky?! Zmenil jsem mechanika a ten z toho vypreparoval tenhle hnus! Kazda deska jinak sjeta, cepy darmo mluvit. Hlavne, ze jsem se vyslovne toho predchoziho ptal, zda u te vymeny provede i radny servis vseho okolo, vycisti a promaze cepy, apod..... "ano, to delame normalne"... no, tak asi nedelaji. To na vas pritom koukaji jak na magora, kdyz se na stejnou vec zeptate 5x po sobe (po predchozi zkusenosti) a stejne to je marne...

Neni to Mazda...

IMG_20240426_113759.jpg IMG_20240426_113809.jpg IMG_20240426_113819.jpg IMG_20240426_113831.jpg IMG_20240426_113849.jpg
 
Back
Top