• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Klapka výfukových plynů

littlehook

nový člen
2
Ahoj všem,
Prosím vás, píská vám někomu klapka výfukových plynů? V Mazdě mi řekli, že je to normální, ale je to hodně hlasité jak při volnoběhu tak po vypnutí motoru, dokud jde ventilátor. Auto mám od novoty a nikdy jsem si toho nevšiml, že by to tak hlasitě pískalo. Nejsem odborník.
Mazda CX5, 2019, 2,5 AT benzín.
Díky.

IMG_20240220_153206.jpg
 
A jak chceš reklamovat auto, které není již v tovární záruce a nemusí mít prodlouženou záruku?
 
V záruce už samozřejmě není. Pro mě je důležitá informace, že to není normální. Nechápu, proč to v Mazdě řekli. Zajedu ještě do jiné, oba servisy mám naštěstí stejně daleko. Ještě přemýšlím o vyjmutí a vyčištění, ale vypadá to, že je ta klapka k výfuku přivařena. Neviděl jsem to ještě úplně detailně...
 
A jak chceš reklamovat auto, které není již v tovární záruce a nemusí mít prodlouženou záruku?
Reklamovať môžeš aj postup servisu ktorý ho odpálkoval ,že všetko je v poriadku. Ale zjavne nieje 😉
 
Bohužel tady je oprava dost naprd. Ta klapka je přivařená na výfukový rouře, takže buď je možnost a) vyměnit celý ten díl výfuku (což je finanční zářez jako blázen) nebo b) ten díl klapky vyříznout, pročistit a pokusit se to i promazat nějakým vysokoteplotním mazadlem a znovu navařit zpátky.
Co jsem zatím viděl, tak za to můžou saze.
Samotná poškozená klapka bývá nejvíc slyšet, hned když se vypne motor. Potom je tam slyšet takový dost hnusný zavrzání.
 
Poslední úprava:
Back
Top