• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Na druhou stranu já tohle taky vítám. Když má někdo potřebu jet rychleji než je v úseku dovoleno tak ať platí. Každý den mám pitomce nalepené na nárazníku a nejčastěji bílé dodávky nebo staré vrány a řidiče s mindrakem co způsobují nehody. Mě žádné pokuty téměř nechodí. Pro města i obce to jsou ideální výdělky na různé opravy a investice.

Samsung S22 256GB Tapatalk
V principu samotném máš pravdu, ale nejen v Říčanech opustili myšlenku bezpečnosti výměnou za bezprecedentní šikanu a hamižnost... čert je vem.
 
V principu samotném máš pravdu, ale nejen v Říčanech opustili myšlenku bezpečnosti výměnou za bezprecedentní šikanu a hamižnost... čert je vem.
Kde je ta hrana? V ricanech jsem nebyl, tamni situaci neznam, co ale znam je obec, ktera je pouhou krizovatkou a je tam prechod. Kamiony tam ani nezpomalovaly z 90, policajti vyjimecne tak tam dali svetlo s radarem, prechod je na svetla, radar si vybral za prvni mesic 10M. Za me stopro opatreni na bezpecnost. Co uz ale oznacis za sikanu? Neberu ze te skasnou za 51, limiter ma dnes prakticky kazde auto a jet 49 nebo 51 na 3 km te casove nezachrani.
 
Kde je ta hrana? V ricanech jsem nebyl, tamni situaci neznam, co ale znam je obec, ktera je pouhou krizovatkou a je tam prechod. Kamiony tam ani nezpomalovaly z 90, policajti vyjimecne tak tam dali svetlo s radarem, prechod je na svetla, radar si vybral za prvni mesic 10M. Za me stopro opatreni na bezpecnost. Co uz ale oznacis za sikanu? Neberu ze te skasnou za 51, limiter ma dnes prakticky kazde auto a jet 49 nebo 51 na 3 km te casove nezachrani.
Na tvou obec nemám co říci, ok. V článku o Říčanech jen ocituji: „V celém správním obvodu obce s rozšířenou působností Říčany je 66 funkčních rychlostních kamer"... tohle je za mě hrana o_O Celou obcí nejezdím, ovšem takové ty lapače na kopci, který je v katastru obce, ale není v obydlené části je jen jeden z příkladů...
 
Poslední úprava:
Na tvou obec nemám co říci, ok. V článku o Říčanech jen ocituji: „V celém správním obvodu obce s rozšířenou působností Říčany je 66 funkčních rychlostních kamer"... tohle je za mě hrana o_O Celou obcí nejezdím, ovšem takové ty lapače na kopci, který je v karastru obce, ale není v obydlené části je jen jeden z příkladů...
To je pravě ten případ rýžování,to je podobné stejně jako mě kdysi vyfotili měšťáci před Břeclaví pod mostem pod D2,kde mě naměřili 73km/h na 70 a to jenom proto, že jsem objížděl kamion,který sjížděl na dálnici.Tohle za mě buzerace je.Neříkám,že radary nejsou přínosem,ale v některých úsecích jsou vyloženě na vylepšení obecní kasy.
 
To je pravě ten případ rýžování,to je podobné stejně jako mě kdysi vyfotili měšťáci před Břeclaví pod mostem pod D2,kde mě naměřili 73km/h na 70 a to jenom proto, že jsem objížděl kamion,který sjížděl na dálnici.Tohle za mě buzerace je.Neříkám,že radary nejsou přínosem,ale v některých úsecích jsou vyloženě na vylepšení obecní kasy.
Tam jsem to taky dostal za 77km/h :D
 
Mě tam spíš po okolí serou všude ty 30 a 40 není k nim žádný důvod většinou tam nepotkám živáčka. Nebo ty jejich trapný zpomalovací prahy instalovaný snad všude - stejnou posedlost mají některé obce na moravě.
Člověk přes to vždy musí krokem a spojkovat.

Tomu říkám buzerace.
 
Souhlasím, to raději to úsekové měření, než aby byly nasázené prahy co 500m.
Když o tom člověk ví, ani to tolik neomezuje. U nás ve Veselí nad Moravou jsou 2 úseky přes polovinu délky města a vůbec mi to nedělá problémy. Mají to nastavené, myslím si, na 10% toleranci, takže když člověk jede tachometrových lehce pod 60, ve skutečnosti jede pod těch 55. Už je to tam nějaký pátek a nedostal jsem tam jedinou pokutu :)

Spíš, než to měření, mě štvou lidi, co to vůbec nezvládají nějak plynule :D nechápou, že je to měřený ÚSEK, takže vždy ještě před značkou dupnutí na brzdy, aby tam vjeli ideálně 40km/h, pak lehké zrychlení na nějakých 45-50 a před koncem úseku pro jistotu opět dupnutí na brzdy na 40km/h :D Přitom tam bez problému vjedu 70 (začátek je hned za značkou), krásná rovinka, nechám zařazenou čtverku a motor mi krásně plynule zpomalí na těch 55 a pak to v klidu proplachtím, nemusím nikde dupat na brzdy. Někdy tam ty šneky i předjíždím a stále se do toho limitu vejdu :D
 
Úsekové meranie by malo výchovný efekt, keby pokuta prišla druhý deň (alebo aspoň nejaké oznámenie okamžite cez SMS napríklad). Ak mi príde pošta, že som pred 3/4 rokom šiel v nejakej dedine na opačnej strane republiky 54, asi to zo mňa lepšieho vodiča neurobí, rovnako v prípade keď som tam bol na dovolenke a tých 54 som tam jazdil 2x denne pri ceste na kúpalisko...
 
Mě tam spíš po okolí serou všude ty 30 a 40 není k nim žádný důvod většinou tam nepotkám živáčka. Nebo ty jejich trapný zpomalovací prahy instalovaný snad všude - stejnou posedlost mají některé obce na moravě.
Člověk přes to vždy musí krokem a spojkovat.

Tomu říkám buzerace.
To mě vykládej,úplně ty prahy miluju v MXu.S devíti cm světlé výšky občas musím přemýšlet jak takový práh přejedu.Úplně nejlepší jsou ty dlážděné hrby.To pak najíždím ze šikma a lidi na mě hledí jak na exota.Nějak nechápu výšku těchto nesmyslů, přece stačí 3-4cm práh a už ho rychle nepřejedeš,tak k čemu takové vysoké dlážděné voloviny?
 
Nějak nechápu výšku těchto nesmyslů, přece stačí 3-4cm práh a už ho rychle nepřejedeš,tak k čemu takové vysoké dlážděné voloviny?
Leda tam pak pořádat soutěž "o největší zářez" o_O
Kdo zná konec Prahy 9, Kbely, Satalice... a zde retardér U Obory. Není sporu o tom, že tam "zpomalení" patří, výjezd z obce plus stezka z obory atd., ale ta hrouda je ohromná a opravdu tam jsou vrypy :rolleyes:
 
Docela by mne zajímalo zda na ne už někdy někdo podal žalobu pro nadměrné opotřebení podvozku.
 
Obávám se, že asi ne.A jestli jo,tak si nemyslím, že by byl úspěšný.S SUV to přejed ještě asi pohoda,ale s každým druhým sedanem ne hatchbackem problém.Zvláš když má auto větří rozvor.O sportovnějších autech se ani nebavím.😕
 
Úsekové meranie by malo výchovný efekt, keby pokuta prišla druhý deň (alebo aspoň nejaké oznámenie okamžite cez SMS napríklad). Ak mi príde pošta, že som pred 3/4 rokom šiel v nejakej dedine na opačnej strane republiky 54, asi to zo mňa lepšieho vodiča neurobí, rovnako v prípade keď som tam bol na dovolenke a tých 54 som tam jazdil 2x denne pri ceste na kúpalisko...
Než tobě přijde pokuta, tak to projde přes 3 - 4 lidi podle místa. Nedělá to žádný automat, který by rovnou přiděloval pokuty. Nehledě na to že ve většině přípdaů to nemá nikoho vychovávat, ale pouze plnit obecní rozpočty. Takže čím častěji to někdo poruší, tím pro provozovatele líp. Bohužel.
 
Vzpomněl jsem si na SNBácké manýry v Brně kdysi v 86. roce. Policajti dali zákaz odbočení vpravo z Žerotínova náměstí na tehdejší Ruďák (dnes Moravské nám.). Normálně tam žádný zákaz nebyl, ale občas se objevil a hned za rohem stáli s plackou. Jediná logika byla tahat peníze z řidičů. Navíc se tam dalo z ostatích směrů na křižovatce jet bez omezení. Pouze toto zakázané odbočení vpravo bylo to pravé ořechové, protože nebyli za rohem vidět. A druhý den tam značka nebyla. Jezdil jsem po paměti a chytli mě tam, když jsem vezl tehdy ještě budoucí manželku na Jawě 500. Ta si dodnes pamatuje, že se divila, proč jedu do zákazu odbočení. Prostě buzerační metody se jen vyvíjejí. Když v tom je nějaký smysl, nic proti. Ale někdy je logika jen ve vybraných pokutách.
 
V Brně to tak funguje pořád. Dnes jsem taky padl policajtům do pasti. Na tř. gen. Píky úplně uzavřeli most na Lesnou, takže se to musí objíždět přes Třískalovu. A policajti dali na křižovatku Třískalova x Okružní přenosnou značku Zákaz odbočení doleva a vybírali. Mě to stálo 500, a těch aut tam odbočovalo tolik, že to ani nestíhali brát. Málokdo si všiml značky postavené na chodníku.
Je to chytrý finanční záměr jednu cestu uzavřít a objížďku zakázat. Přesně podle hesla POMÁHAT si k penězům A CHRÁNIT zájmy mocných. 😡
 
Tyhle prasárny jsou přesně to, co pak popuzuje lidi proti policajtům. Znám to tam a nechápu jedniný důvod k tomu zákazu, kromě těch pokut. Jinou cestou se dolů ke Křižíkové nedostaneš...

Co mě nepotěšilo:
V pondělí mi na dálnici vletěl kamínek do skla a udělal na mé straně hezkou dvojprasklinu. V pátek bylo docela teplo a jak stálo auto celý den na slunku, tak to prasklo vodorovně přes třetinu skla. A v servisu mi nabídli termín 20.3. Takže v pondělí budu masírovat skloservisy na auta... Aspoň, že to mám pojištěné.

20240216_163343.jpg
 
Tak uz se nedostanu ani na svoje auto. To mam jako jit do Mazdy a rict jim, Podívej me to nechce pustit, tady vam ukazuju papiry od auta, tak me odbanujte?🤦‍♂️
Hlavne, ze mi prisla zase dalsi Tanaka nebo jak se to jmenuje.
Screenshot_2024-02-24-23-22-13-016_com.interrait.mymazda.jpg
 
Back
Top