• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Nebo přesněji řečeno netouzis po úmrtí rodičů aby ti konečně připadl dům a oni často sypou slepicim před domem?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
co k tomu říct. Je to už po druhé, ani jednou se mi do auta nedostali. Celkem 5 aut v našich garážích, dalších 6 aut ve vedlejším domě. A podle Policie byl zloděj takovej koumák, že v některém autě našel platební kartu, tak z ní zkusil vybrat v bankomatu (samo s kamerou) a když mu to nešlo, tak si ji spároval s telefonem a zavolal si Bolt domů :D

IMG_4142.jpeg
 
Dnes jsem nechal umýt ručně auto v Praze Hostivaři. Wapka je dobrá na průběžný oplach a já chtěl auto umýt pořádně včetně prachu od brzd a bordelu za měsíc a půl. Cena v ceníku je 650kc za komplet mytí včetně kol, pán na místě si řekl o 800kc se slovy chvály na moji mazdu a její nadprůměrný stav a že dá větší péči kolům pač jsem chtěl vyčistit třmeny i nebrzdne plochy kotouče (předem uvádím, že to se nestalo) . Po hodině auto vyzvednu a na pohled v garáži fajn. Tak podekuji a jedu. Ale venku na slunci bylo srhnuti práce už odlišné. Auto bylo celkem hezky umyté a vysušené. Skla vyčištena včetně zrcátek. A to je tak vše. Černé plasty byli ošetřeny nějakým paskvilem co udělal mapy, kola měla sice vyčištena alu ale pneu neosetreny a taktéž podbehy. Vlastně každý kout a detail byl odflaknut nebo vynechan. Tak jsem musel vzít své vybavení, celé auto prelestit detailerem, plasty obnovit svým kvalitním přípravkem, docistit masku, plasty pod autem, stěrače, pneu, podbehy, kliky zevnitř a další drobnosti. Zabralo to další nejméně hodinu. Tak si říkám, kolik dnes stojí vlastně peněz a času, aby někdo umyl a osetril auto zvenčí opravdu detailně jako já? To jest fakt každý detail zvenčí odshora až dolů. 4d4102aee2a8d67c59438c48abaa7fdd.jpgc9052ddd3caa8d8e275bcee82ddb7698.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Podle me si na to odpovidas trochu sam, a to tim, ze jsi do toho musel nainvestovat dalsi hodinu. Uz dlouho jsem nepotkal u nas v severnich Cechach kvalitniho remeslnika, kteremu by hodinovka vychazela pod nejakych cca 500 Kc (legalne, s dokladem). Pokud by to teda mel v aglomeraci Prahy nekdo kvalitni poradne udelat a je to prace nejmin na dve hodiny, pak to nemuze stat mene nez cca 1500 Kc (2*750). Proto mi v zasade neprijde premrstene, kdyz i mali garazovi detaileri malokdy nabizeji umyti a vosk za mene nez 2000...

Ale samozrejme je svinarna slibit hory doly a dorucit houby, nehlede na cenu a jeji realisticnost.

Ja spis tak dlouhodobe placu nad tim, jak jsou prave ti remeslnici/zivnostnici atp. v Cesku drazi oproti prijmum kancelarske stredni tridy... takovyho zednika pokud potrebuju na neco mensiho, kde se to dela podle hodinovky, mam fakt velkej problem sehnat dobryho pod 700 Kc, pritom v Nemecku nebo Rakousku nestoji v podstate o nic vic, kolem 30 - 40 eur (ok, kdyz beru toho lepsiho, vychazi na 950 Kc). Ale muj hezky "ajtacky" plat neni ani polovicni oproti temto zemim... Holt Cesko a nase rekordni naklady temer na vse, od bydleni pres potraviny po praci. Takze stejne jako driv, pokud clovek nechce prezivat (utracenim cele vyplaty za jinde relativne levnejsi sluzby) nebo stagnovat na miste (neutracenim za predrazene sluzby), nejlepsi je naucit se vsechno delat sam, a nejak zazracne carovat se 24 hodinama denne, aby na to clovek nasel cas. I to myti auta...
 
Jo, tohle byl vždycky můj sen, aby mi před barákem stál medvěd v dýzlu, metle a na hlínách......Akorát ne tak debilně, abych nemohl vycouvat ze zahrady a neodřel si Mazdu o jeho tažný.....🧟20230730_113908.jpg
 
I takto může vypadat komunikace s prodávajícím (paní). Jde o Mazdu 6 GH combi, která zaujala švagra, ale po kontrole VIN se ukázalo , že vozidlo je kategorie N1, což by pro švagra, který chce mít vše v pořádku a bez problémů byla velká komplikace. Mě naštvala ale spíš samotná reakce paní, která je navíc novinářka, takže zjistit si základní informace i komunikace s lidmi by pro ni neměl být větší problém.

364206723_1027949171536408_5625415510284774864_n.jpg
 
I takto může vypadat komunikace s prodávajícím (paní). Jde o Mazdu 6 GH combi, která zaujala švagra, ale po kontrole VIN se ukázalo , že vozidlo je kategorie N1, což by pro švagra, který chce mít vše v pořádku a bez problémů byla velká komplikace. Mě naštvala ale spíš samotná reakce paní, která je navíc novinářka, takže zjistit si základní informace i komunikace s lidmi by pro ni neměl být větší problém.

Zobrazit přílohu 47086
Slušný úlet.😳
 
Back
Top