• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Cukání motoru/otáčky po nastartování

loticzek

člen KLANu
46
Zdravím všechny,
dostala se mi do rukou Mazda 6 GG kombi 1.8 benzin, r.v. 2007, najeto přes 140t. Po nastartování mi otáčky motoru někdy nepříjemně mění hodnotu. Začít to může na 1500 a spadnout až na 800, případně i začít na 1500 a skákat na 1800 a zas dolů. Při jízdě, zvláště na 2 mi někdy motor, auto cuká a nebo ztrácí výkon, aniž bych dal nohu z pedálu. Známý, co mi to hodil na diagnostiku mi řekl, že je to přední lambda sondou. Může být? Pokud ano, jakou koupit? Koukal jsem, že ceny jsou v šíleném rozpětí 2000 - 6000 Kč...
Díky
 
Poslední úprava:
díky moc za radu - nějaký návod jak tohle udělat? Předpokládám, že se to dá udělat doma, bez návštěvy servisu.
 
V prvé řadě bych se zaměřil na svíčky a cívky,zkontroloval všechny podtlakové hadičky a váhu vzduchu a vyčistil škrtící klapku.A hlavně zkontroluj ukostření pod baterkou,z vlastní zkušenosti může špatný kontakt nadělat pěknou paseku.Čistý vzduchový filtr je samozřejmě nutností.Na lambdu bych to netipoval,zvlášt pokud to dělá za studena.
 
Back
Top