• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Cukání při jízdě

mc80

nový člen
5
Dobrý den, na začátku roku jsem koupil CX-5, benzín, manuál. Auto je rok výroby 2023, najeto 11000km. Od začátku pozoruji drobné cukáni při konstantní jízdě, nejvýrazněji mezi 2000-3000 otáčkami. Cukání se projevuje jak za studena, tak po delší jízdě a podle infografiky to nesouvisí ani s deaktivací válců. Zkoušel jsem tankování Natural 98, Verva atd., včetně aditiv. Nic nemělo na cukání vliv. V autorizovaném servisu nebyla dle diagnostiky zjištěna žádná závada.
Neřeší, nebo neřešil někdo stejný problém? Děkuji.
 
Autorizovaný servis to projel s připojenou diagnostikou ve funkci osciloskopu a při onom cukání nic neviděl?
 
Autorizovaný servis to projel s připojenou diagnostikou ve funkci osciloskopu a při onom cukání nic neviděl?
Ano, projeli to s připojenou diagnostikou, ale zda to bylo ve funkci osciloskopu, to neříkali. Bohužel tomu nerozumím, takže jsem ani neptal. Toto by závadu odhalilo? Nebo může být i takový problém, který by diagnostika nezjistila? U takhle nového auta mi přijde cukání za jízdy nestandartní…
 
Jestli neviděli nějaké výpadky v zapalování atd. Počítadla misfires na každý válec.
 
Jestli neviděli nějaké výpadky v zapalování atd. Počítadla misfires na každý válec.
Bohužel jsem k tomu žádné bližší informace nedostal, jen že diagnostika nic neukázala. Udělali prý nějaký "reset" systému, to nepomohlo. Laboroval jsem ještě s těmi palivy, ale bez výsledku. Nemáte nějaký tip, kdo by mohl nezávisle zkusit diagnostikovat?
 
Back
Top