• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Cukání při konstantní rychlosti u 2.5 (L5) facelift

1. omezovač je posunutý nebo odstraněný ? :D Zkoušel jsem to vytočit a vletělo to až ZA červené pole (7300rpm) ,kde jsem raději zařadil. Já si to pohlídám jde to , že když někomu auto (nepravděpodobné :D ) půjčím aby mi netočil 11.000rpm.
2. Měl jsem najeto přes 1.000 km a spotřreba lítala mezi 8.6 - 8-7 . Po úpravě to začalo rychle padat jsem viděl i 6.7/100km (nic jsem nenuloval) teď to ukazuje 8.1 po 30 km (ale s občasným vytočením ) Tvůj chip zahodil 1 válec ? nebo proč to šlo dolů ? :D

Každopádně díky moc jsem spokojen !
7000, otáčkoměr neukazuje přesně - má setrvačnost, předstih a mírně ochuzená směs, je tam docela rezerva.
 
Tak se poslusne hlasim , ze jsme nasli prd. 😁

Dalsi na rade co chci udelat je provereni vstrikovacu, jenze protoze je zima se mi do toho ted uplne nechce. Mozna to udelam az na jare. Uvidime… kdyby neco budu informovat 😊
 
Ahoj, mám nejspíš podobný problém, při udržování konstantní rychlosti - mi to prostě cuká :/ nejhorší jsem to zažil v tunelu při 70km/h. Je to vidět i na otáčkách, prostě o cca 100-200 otáček zhoupnou dolů a auto cukne. Myslel jsem si, že je to třeba vypínání válců ale v tu chvíli na displeji běží všechny (pokud se mu dá věřit). Zkoušel jsem i vypnout klimatizaci ale dělá to stejně...Bohužel to nedělá vždy, nejsem si tedy jistý, že když to hodím na záruku, že něco najdou.. Auto viz. podpis
 
Ahoj, mám nejspíš podobný problém, při udržování konstantní rychlosti - mi to prostě cuká :/ nejhorší jsem to zažil v tunelu při 70km/h. Je to vidět i na otáčkách, prostě o cca 100-200 otáček zhoupnou dolů a auto cukne. Myslel jsem si, že je to třeba vypínání válců ale v tu chvíli na displeji běží všechny (pokud se mu dá věřit). Zkoušel jsem i vypnout klimatizaci ale dělá to stejně...Bohužel to nedělá vždy, nejsem si tedy jistý, že když to hodím na záruku, že něco najdou.. Auto viz. podpis
Tady je řeč o jiném motoru...
 
Ahoj, mám nejspíš podobný problém, při udržování konstantní rychlosti - mi to prostě cuká :/ nejhorší jsem to zažil v tunelu při 70km/h. Je to vidět i na otáčkách, prostě o cca 100-200 otáček zhoupnou dolů a auto cukne. Myslel jsem si, že je to třeba vypínání válců ale v tu chvíli na displeji běží všechny (pokud se mu dá věřit). Zkoušel jsem i vypnout klimatizaci ale dělá to stejně...Bohužel to nedělá vždy, nejsem si tedy jistý, že když to hodím na záruku, že něco najdou.. Auto viz. podpis
Zdarec, no jak psal kolega vys mas jiny motor a navic me se otacky ani NEHNOU! Drzi hezky hodnotu bez poklesu ci houpani.

Kdyz uz sem pisu… V Dubnu budu mit aute v garazi a zahajim na nem servis… Jak veci kolem motoru tak,vymena zpetnych zrcatek,kridlo, predni brzdy atd…

Budu Vas pak informovat co jsem udelal a zdali jsem se zbavil poskubavani…

Zatim jsem vysledoval, ze cim pomalu jedu tim vice jde citit :)
 
Mne teda pri tom sklbani otacky viditelne poskakuju hore a dole. Zajtra idem na vymenu spojky, tajne dufam, ze to trochu zlepsi.
 
Tak spravil som asi 100km natom dnes a vcera, auto jazdi ako nove, uprimne si myslim, ze to necuklo ani raz, dokonca co mi vadilo najviac, ked to poskakovalo na nizkych prevodoch pri konstantnej rychlosti. Pri mestskych rychlostiach okolo 50-60 km/h pri minimalnej zmene plynu alebo pusteni pedala to tiez necuka. Ked najazdim viac, poreferujem sem. Sralo ma to aj na predchadzajucej mazde, tam tiez vymena spojky pred xy rokmi pomohla. Menil som kvoli tomu sviecky, cistil klapku a vahu vzduchu. 4 roky mam GH, tak som si nato uz davno zvykol, ale bez toho je to prijemnejsie jazdenie, aj rychlosti idu radit rychlejsie, plynulejsie, lahsie. Menilo sa aj vybite ulozenie predneho stabilizatora, ale nemyslim, ze to bol dovod.

Dával si LUK za 400e?
Ano, myslim ze tam sla LUK. Cenu presne neviem, s pomocnym valcekom to bolo 480 euro.
 
Ano, myslim ze tam sla LUK. Cenu presne neviem, s pomocnym valcekom to bolo 480 euro.
A prosím ťa k tomu uloženiu prednému, mám ho už skoro rok ale nejak neviem kade ho vymeniť, musela náprava dole? Keď sa robila spojka, nápravy sa nechytalo.
 
A prosím ťa k tomu uloženiu prednému, mám ho už skoro rok ale nejak neviem kade ho vymeniť, musela náprava dole? Keď sa robila spojka, nápravy sa nechytalo.
Viem, ze sa napravnica povolovala. Auto bolo 48 hodin v servise, netusim aky je nato postup, ale tipujem, ze tie ulozenia stabilizatora su niekde v miestach, kde je uchytene aj riadenie k napravnici.


edit: podla americkeho M6 fóra sa k ulozeniam stabilizatora da dostat len cez napravnicu. Len pre zaujimavost, poskodene ulozenie mne teda dost vrzgalo, ked sa auto zhuplo na brzdach, ked bolo vonku sucho. Plus to mlatilo, ale len specificky, ked jedno koleso uz vyslo na vyvyseny najazd a druhe bolo stale nizsie na ceste, pri odbocovani atd. Pri sparach a priecnych nerovnostiach to nebolo citit. Pripisoval som to vyschnutym ulozeniam tlmicov, ako mnoho ludi tu. Kto meni spojku, nech si to da vymenit tiez, je to lacna zalezitost.
 
Poslední úprava:
Když se na GH dělá spojka, musí se rozjebat celá přední náprava a pak vytáhnout rám pod motorem. Na tomto ramu je z vrchu taky uchyceno servo řízení a stabilizátor s uložením, bez demontáže toho rámu to člověk nevymění. Proto jsem taky spolu se spojkou delal repas cele přední nápravy a měnil servo řízení :D
 
Když se na GH dělá spojka, musí se rozjebat celá přední náprava a pak vytáhnout rám pod motorem. Na tomto ramu je z vrchu taky uchyceno servo řízení a stabilizátor s uložením, bez demontáže toho rámu to člověk nevymění. Proto jsem taky spolu se spojkou delal repas cele přední nápravy a měnil servo řízení :D
Mne spojku urobil chlap bez zhadzovania nápravy do 3 hodín. Zvonka to uloženie vidím ale neviem ako k nemu, ale ja niečo vymyslím, to len preventívne
 
Tak mam na tom 500km spravenych, to nezdrave cukanie vymizlo s vymenou spojky a ulozenia stabilizatora. Horeuvedenych 90 percent je z dovodu. ze mam asi jeden zo silentblokov motora uz v horsom stave, usudzujem z obcasnych vibracii na neutral, ked auto stoji dole kopcom.
 
To mi nevychádza :) ja som si to predtým nevšímal, spojka má rok a pol. Skôr ma zaujíma či ti to nezačne časom
 
Back
Top