• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Dálkové ovládaní odemykaní a světlo

Laberka

nový člen
6
Zdravím všechny. Prosím o radu. Přestalo mi fungovat dálkové odemykaní na klíči.Myslel jsem si že je to pouze baterkou v klíčku,tak jsem ji vyměnil. Chvilku to fungovalo. Po měsíci a půl opět dálkové ovládání nefunguje. Auto jde odemknout a zamknout jen mechanicky.
A ještě jsem se chtěl zeptat na světlo zpátečky u GH Combi strašně málo to svítí. A nevím jestli mi Led žárovka pomůže. Poraďte prosím jak jste to vyřešily vy??
 
Ahoj a další baterku do dálkáče jsi vyzkoušel ? Nebyl by jsi první ani poslední co koupil polovybitou baterii. Já takhle do obyčejný dálky v Hondě Civic vyházel celý nový plato baterek (značkových maxvellek) před prodavačkou v hodinářství protože byly úplně kaput. Nakonec jsem použil baterku u koupenou u ťamana za pár korun která fungovala až do prodeje auta.
 
Čau, stejná zkušenost s baterkami jako píše @Max6 v Mazdě vydrží půl roku pokud narazíš na dobrou, v opačném případě je do dvou měsíců po baterce... Nejdřív jsem kupoval ty drahé Panasonic apod. V poslední době se mě osvědčily GP které jsou asi víc v oběhu, přesto mám stále zásobu a měním a měním...GP.jpg
Co se týká světla zpátečky, tak trochu pomůže kvalitní, výkonná LED žárovka, ale to se určitě dočteš při pročítání fóra...;););)
 
Díky za radu. Vyměnil jsem starou baterku za novou Vartu a dálkové ovládání zatím funguje tak uvidím jak dlouho vydrží.
 
Koukám že baterky v ovladači je nekonečný příběh.. Byla to první věc co jsem po koupi auta měnil - druhá věc co jsem měnil bylo dálkové ovládání (kdybych začal druhým, nemusel jsem dělat první )

Odesláno z mého Mi 9T Pro pomocí Tapatalk
 
Taky mám uz více než rok problém s dálkačem u klíče, kdy jsem zkoušel několik různých značek baterek (panasonic, maxwell, gp, philips), ale vydržely jen cca jeden měsíc a pak přestaly fungovat. Myslím si, že problém bude v té základní desce v obalu klíče a proto bude lepší vyměnit za novou. Nejlevněji to vychází koupit na aliexpresu. Může mi někdo poradit, jaký typ toho klíče objednat? Je jich tam několik typů. Foto mojeho klíče s identifikačními údaji přikládám. Nebo má někdo nějaký jiný nápad nebo zkušenost? Max6 by nevěděl? Díky moc.
20210207_212253.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
 
Zdravím všechny, nevíte někdo, proč mi nejde naprogramovat nový dálkač z Aliexoressu na M6 GH kombík, r.v. 2/2008 ? Zkoušel jsem to několikràt podle níže uvedeněho nàvodu, ale nejde to. Foto mojeho originálního klíče i klíče z aliexpresu přikládám. Originální je na fotce nahoře, ten z aliexpresu dole.Na třetí fotce je z Aliexpresu i s popisem. Planžetu jsem nenechal frézovat, tu chci použit i s pouzdrem z originálního klíče. Ten originál dálkač mi funguje jen jeden, ale baterka se za 2 týdny vybíjí, proto jsem šel do nového z ali.

Návod, podle něhož jsem to zkoušel:

1. Vytáhněte klíč ze zapalování

2. Zavřete všechny dveře.

3. Otevřete dveře řidiče.

4. Proveďte následující kroky do 24 sekund.
A. Třikrát zapněte zapalování a zpět do polohy LOCK
B. Třikrát zavřete a otevřete dveře řidiče
C. Zámky dveří by se měly automaticky zamknout a odemknout, pokud ne, čekejte 40 sekund a opakujte postup počínaje krokem 1.

5. Stiskněte dvakrát tlačítko UNLOCK na každém dálkovém ovládání, které chcete naprogramovat dvakrát, zámky dveří by se měly po naprogramování každého dálkového ovladače zamknout a odemknout. Pokud se zámky dveří nezamknou a neodemknou, postupujte následovně.
A. Zavřete a otevřete dveře řidiče jednou, dveře by se měly zamknout a odemknout dvakrát. Pokud se zámky dveří nezamknou a neodemknou, začněte znovu postupem od kroku 3.

6. Opusťte vozidlo a vyzkoušejte dálkové ovládání

20210716_092701.jpg 20210716_092550.jpg Screenshot_20210723-201517_AliExpress.jpg
 
Ahoj aj sa ti to podarilo naprogramovať? Ja by som to potreboval tiež nejako poriesit.. Odomykat ide ale zamknúť niekedy ide a niekedy nejde, to mi moc nepripadá na chybu baterky... Dnes pri -6 mi to nešlo zamknúť a navyše keďže bol zámok trochu primrznuty, nešlo to ani manuálne zamknúť :-\ niekedy ma fakt serie že takéto banálne veci nemá výrobca poriesene
 
Pokud ti nefunguje jen občas, není to nic ohledně naprogramování.
Zrovna minulý týden jsem měnil vybitou baterku (v klíči z Číny) - odemykat šlo dobře, zamykat na několikátý pokus.. V zimě to bylo horší..
Nejdřív vyměň baterku

Odesláno z mého Redmi K20 Pro pomocí Tapatalk
 
Baterku som menil pred par mesiacmi.. A mam pocit že aj krátko po výmene baterky mi to občas nešlo... A okrem toho, logicky keď sa zamyslím, proc odomykat ide a zamykat už ne? Dalkac nedáva len povel? Tým pádom náročnosť na baterku by mala byť rovnaká pri zamknuti alebo odomknuti... Predsa zamyka a odomykat už samotný systém v aute

.. Takže nepomôže ani kľúč z Číny? Inak ja mam original, zatial som nekupoval Čínu
 
Může být "frekvenční skladbou" signálu - jinak vypadá signál pro odemknutí, jinak pro zamknutí..
Já když Mazdu koupil, měl jsem originál klíče 2 - a v obou vydržela baterka max 2 týdny. Podle toho co čtu, není to výjimečný stav - něco v klíčích odchází.. Koupil jsem z Číny, nechal vybrousit, podle video-návodu na YouTube otevíráním dveří spároval a teď mi baterka vydržela 2,5 roku..

Odesláno z mého Redmi K20 Pro pomocí Tapatalk
 
Skúsim tiež kúpiť tú Čínu.. A aby som nemusel frezovat, tak stačí prehodiť len vnútro, či je s tým nejaký problém? A to sparovanie ti išlo bez problémov?
 
Broušení ti udělá každý zámečník za 50Kč (2€?)..
Já s párováním problém neměl, hned na první pokus to bylo v pořádku.
Celkově mě to vyšlo na cca 500Kč, v Mazdě chtěli kvůli klíčku měnit i jednotku a vyšlo by to k 10.000Kč - jsem jim to pak říkal, tak si nechávali ukázat odkaz, kde jsem to našel..

Odesláno z mého Redmi K20 Pro pomocí Tapatalk
 
a to stale menis baterky? ach toto mazda nejak nezvladla, lebo to je banalita a pritom dolezita vec, clovek si predsa musi zamknut auto :) keby to aspon riesili na zvolavacej akcii..a tiez sa ti to prejavuje tak ze odomknut ide a zamknut nejde a vtedy menis baterku?
 
pokud jde odemykat ale ne zamykat, hledal bych spis problem v mechanickych vecech(zamku) nez v ovladaci/baterce ktery jen vysila signaly...
 
@Grey horší je to přes zimu, v létě je ten interval delší. Je to ale spíš preventivně, ještě nebliká kontrolka na přístrojovce , ale reaguje kufr na odemknutí když je baterka slabá. myslel jsem si že je to vypínač ve dveřích, ale po výměně baterky to je vždy zase ok, zas tak mě to netíží, daleko víc jsem pocítil výměnu řízení za 50tis, to mě trochu štvalo :D
 
Back
Top