• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Demontáž CD mechaniky

Polsonside

rodinný člen KLANu
2 394
Ahoj,
už jsem to kdysi hledal a něco našel.
V podstatě pro americký trh se dělá verze Mazda 3 BM "Touring", která nemá to zbytečné CD, ale místo něco užitečnou větší odkládací díru + USB a 12V.
Taky jsem někde četl, že se dá objednat ten kus plastu, který zaplní místo po CD mechanice.
Už to někdo řešil/měnil/objednával?
Připadá mi to jako fajn investice, pač na odkládací prostory je Mazda celkem strohá.
Děkuji.
 
Mě z Car star Praha napsali že nemají pro tuto úpravu možnost objednat díly Viděl bych to spíše na neochotu.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tiez by som mal o to zaujem, nenasli ste nahodou OEM cislo dielu pre Mazdu 3 BN ?
Potřebuješ IMO jinou konzoli BJS7-64-32X a záslepku BHN9-66-962 a do ní zásuvku 12V CD84-66-290D (CD83-66-297B a CD84-66-295B) a AUX KD45-66-9U0 nebo AUX zaslepit či nahradit třeba nějakým USB dobíjením z Aliexpresu.
https://www.realmazdaparts.com/v-2014-mazda-3--i-sport--2-0l-l4-gas/body--front-console
Lepší objednat komplet z USA (Tascaparts atp.), protože některé ty díly nejsou v Evropě dostupné.
 
Poslední úprava:
Ono to přijde asi na velký peníz. Nicméně je u toho uvedeno že je to pro verzi bez El. Brzdy... Tak nevím.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jo a taky bez CD přehrávače... :D Tak logicky, je to potřeba v katalogu nějak odlišit podle výbav... ;) Plast fakt nemá nic s brzdou společného.
 
Tak v tom případě stačí objednat ty dva díly co uvadis a případně prvky pro zprovoznění USB a 12V což se jeví jako praktické.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já zvazim že bych si to objednal. Všechny ty plasty a konektory vyjdou cca na 2 tisíce. Jen se bojím to tady někde v servisu svěřit k výměně. Pokud k tomu nemají pracovní postup tak ještě někde dolamou úchyty a bůhví co ještě... I to je důvod proč zatím odkládám AA modul.
@shr3k... Děkuji za přínosné info k objednání.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
@Polsonside Tak AA modul ti nainstalují v CarStaru a nebo jiném servise, je to prostě normální úkon kde vyndají středový panel a nainstalují nový modul pro nabíjení. Už jsem si tím prošel a krom toho, že mi špatně nasadily středový panel bylo vše OK ;) Nebál bych se toho.

OT: Ze zajímavosti, k čemu ti bude více místa místo přehrávače? Na brýle stačí loketka nebo přímo k tomu určený šuplík u světel na stropě, peněženka se vejde k CD přehrávači a mobil lze dát jak k CD přehrávači tak i na místo kde je držák na pití a nebo do loketní opěrky přeci jen stačí ti mít spárovaný "modrý zub" a telefon není třeba.
 
Ten AA modul už v servisu vyjednavam. Aktuálně zkouším jak funguje čerstvě zakoupena origos navigace ale právě se bojím o nějaké ulomeni něčeho nebo poškrábání povrchu palubky či lišty apod. No je to asi síla zvyku ale tohle odkládací místo mám nejraději. A ta hlubší varianta pojme peněženku mobil kartu a klíč do práce. V loketce mě nebaví furt hrabat a totéž pod roletu. A vozit ji neustále odhrnutou je přeci škoda. Já vždy výhradně používal toto místo. A ono to zase nevychází nějak draho...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
@MichalDuda @Polsonside Asi bych se k vám přidal. Ale moc jsem to nezkoumal. Ideálně bych chtěl vyhodit CD a mít tam i bezdrát nabíječku na tý plošce. Maj tam nějaký takový díly?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Tak bezdrat by mě taky zajímal ale origo díl to není. Je třeba sehnat tu spodní část dobíjecí a vytáhnout si tam napájení.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Jinak v car star Praha jsou ochotni to namontovat. Nevím jestli na to přistoupí jinde když to není běžný díl pro Evropu. Tohle bez CD je pouze pro americký trh.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já bych to zkusil namontovat i sám asi.
A ještě otázka. Máš konkrétní čísla těch dílů, které je potřeba? Pročítal jsem zahraniční fóra a ten jeden díl se samostatně koupit nedá a musí se kupovat komplet. Tak úplně nevím.

Jinak jsem na alíkovi našel i ten bezdrát:
https://a.aliexpress.com/_dZd5gIX


Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Možná se stačí podívat maličko výše?
Jo, to jsem viděl, myslel jsem spíš ty konkrétní, které by chtěl objednat. V tom nákresu je uprostřed jeden díl bez čísla a ten se údajně nedá objednat samostatně a bohužel je tam potřeba.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Není možné aby nějaký díl byl "tajný". Který konkrétně?

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Back
Top