• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

mrvevi

výkonný člen KLANu
420
Zdarek. Mate nekdo zabudovane denni na m6 GG dieslu? A kde... dle vyhlasky moc prostoru na vhodne umístění neni. Idealni by bylo do zaslepek, kde by mohly byt pomocna/ mlhova svetla pod hlavnim reflektorem. A le snizovat průchodnost vzduchu k chlazeni turba na leve strane se mi moc nechce.
 
Pokud správně vidím, tak máš před FL. Teď řešil denní svícení u před faceliftu například Davep a nakonec ho bude mít v mlhovkách v hlavních světlometech. Jak bude mít nainstalováno, tak určitě postne nějakou tu fotku a bude ukazovat toto řešení na pravidelných srazech ;)

Tak já se alespoň rozepíšu o mých řešeních u FL.
Turbo tahá vzduch z větší části středovou dírou, takže přicpání záslepky vůbec nevadí. Testováno a ověřeno.
Jako první řešení, jsem měl skládané LED (viz. foto). Po 3letech mi začalo blbnout stmívání a přestala svítit jedna dioda, tak přišel čas na něco nového.

Objednal jsem z ebay řešení viz. foto a maximální spokojenost. Upozorňuji předem, že tento typ, jelikož je z Číny nemá homologizaci. Nicméně STK i policejní kontroly v pořádku.

Abych přívod vzduchu úplně neucpal, tak jsem vyřezal nad LEDkama díru. I u předchozího řešení bylo na to myšleno. Takže teď jezdím vesele a nehuntuji si zbytečně xenony ;)
 

Přílohy

  • Snímek 004a.jpg
    Snímek 004a.jpg
    346,9 KB · Zobrazení: 126
  • Snímek 012.jpg
    Snímek 012.jpg
    474,3 KB · Zobrazení: 118
  • 2014-12-24-2628.jpg
    2014-12-24-2628.jpg
    367,1 KB · Zobrazení: 120
  • 2014-12-24-2630.jpg
    2014-12-24-2630.jpg
    250,7 KB · Zobrazení: 118
  • 2015-04-18-2925.jpg
    2015-04-18-2925.jpg
    396,2 KB · Zobrazení: 124
  • DSC00321.JPG
    DSC00321.JPG
    90,4 KB · Zobrazení: 122
Natural: Tohle je parádní řešení, taky jsem ho zvažoval :) Ale jelikož mám ještě další jiný plány, tak jsem to nechtěl jen na rok/dva kupovat :)
 
Dík moc za pochvalu ;) Taky se mi toto řešení líbilo, takže jsem ho prostě musel mít :D No já v plánu úpravy vzhledu nemám, takže to byla jasná volba :)
 
No nerad by som ta stretol oproti s dorabanymi xenonami. A tie akoze ostrekovace tam mas iba nalepene? Za toto by mali brat papiere.
 
Mnohem víc, než dodělávaný xenony mě oslňuje jedničková Fabie i na běžných potkávacích světlech s obyčejnou žárovkou. Nedej bože, když je naložená...
Kort pokud je xenon za čočkou, tak to oslňování je hodně minimální a kusová záležitost
 
Lubos1: Naprosto chápu tvůj postoj. Měl jsem to naprosto stejně a dlouho jsem do přestavby nešel. Nyní jsem, ale změnil stanovisko, že za dodělávání xenonů do paraboly by se měly brát papíry.

Když se dodělá xenon do čočky a všechno se vzorně nastaví a otestuje, tak jsme někde jinde.

Velkou slabinou mazdy 6 první generace jsou světla, hlavně halogeny. Jelikož mám období, kdy jezdím hodně ve tmě, tak jsem se musel konat a zlepšit tento prvek aktivní bezpečnosti. Po tom co jsem měl několik skoronehod z důvodu, že jsem prostě neviděl včas překážku provozu..

Moje přestavba nespočívala jen v přehození žárovek a traf. Dělal jsem to trocha důkladněji (viz. foto). Po té se světla nastavovala a testovala i na silnici v provozu, kdy jsme proti sobě jezdili a zkoušeli osvit protijedoucího vozu.

Vše je nyní v naprosto regulérním stavu. Mohou to dosvědčit i účastníci srazů. Žádné z protijedoucích aut na mě zatím za celou dobu co světla mám nebliknulo. Dokonce i policejní kontroly proběhly bez sebemenšího problému.

A hlavně konečně vidím z auta a mohu jezdit o dost bezpečněji a nebát se, že někoho nebo něco v noci srazím. O čemž ukazuje třeba poslední foto, kde je vidět, že obyč halogeny byly úplně přesvíceny (špatná kvalita, ale je tam vidět to co je potřeba). :)

Takže to asi tak k této problematice ;)

edemsx: Přesně moje slova ;)
 

Přílohy

  • 2015-02-13-2670.jpg
    2015-02-13-2670.jpg
    541,3 KB · Zobrazení: 108
  • 2015-02-13-2675.jpg
    2015-02-13-2675.jpg
    454 KB · Zobrazení: 99
  • 11089117_447228912107047_1045259635_o.jpg
    11089117_447228912107047_1045259635_o.jpg
    95,8 KB · Zobrazení: 101
Tvoje stanovisko si mozno zmenil, ale predpisy a pravidla zmenene nie su. Ak ma niekto osvetluje, neblikam na neho, takze to neznamena, ze neosvetlujes soferov oproti.
A vsetko v poriadku nie je, nemas automaticke nastavovanie svetiel, nemas ostrekovace atd.
Toto si clovek bohuzial dovoli iba v SR/CR. Inde by STK nepresiel. A este sa aj chvalis neschvalenymi cinskymi LEDkami :)
 
O předpisech jsem nezmiňoval ani čárku. Je jasné, že přestavba sválená není. A LEDkama se nechválím, jen jsem ukázal jaké jsou možnosti řešení a sám jsem napsal, že nemají homologizaci ;)
Mimochodem ani ostřikovače a senzory automatického nastavení světel na nápravách nedělají přestavbu schválenou. Je potřeba více..
Je mi jasné, že bychom popsali řádků a řádků o této problematice. Ty budeš od stolu tvrdit svoje zkušenosti, a já budu zastávat moje konkrétní zkušenosti.

Necháme zde prostor pro řešení DRL a případně se o této problematice můžeme pobavit na nějakém srazu ;)
 
Jasne, ja od stola, ty s konkretnymi skusenostiami :)
Ved v pohode, mne je to v podstate jedno. Skor ci neskor situacia zmeni a taketo zasahy budu tvrdo postihovane.
Ozaj, DPF este mas alebo mi napises svoje "konkretne skusenosti" s tym, ako je to bez neho lepsie? ;)
 
Já osobně se s nějakejma "homologacema" taky moc nepářu. Když člověk používá zdravej rozum, tak to kolikrát dopadne líp, než když se člověk tupě řídí nějakejma EU normama ;)
 
v pripade nehody mas uvareno na hodne dlouho,pokud zjisti ze mas na aute neco nehomologovaneho,pojistovna komplet vsechno uctuje na stranu poruseni homologaci.Stejne tak i s gumama,rozmer co neni v technicaku se nikdo nepare.Ale kazdej co tohle dela to vi a s tim rizikem jezdi.
 
Lubos1: V pohodě, přesně tak bych to viděl i já. Prostě se na něčem neshodneme :)
Mimochodem nevím jak SK, ale u nás jsou přestavby postihovány hodně už teď. Proto to mám v takovém stavu, že s tím půjdu i na STK. Ale rozhodně tuto úpravu nikomu nedoporučuji. Jen jsem se ohradil na tvou první reakci ;)

Jinak souhlasím s tím co píšou kluci Deri a JaMiJa. U té pojišťovny je to krapet složitější, protože musí být přímo prokázáno, že nehomologovaný díl byl příčinou nehody, ale je to tak, to riziko tam prostě je. Každý si na auto dá co uzná sám za vhodné a když se používá hlava, tak proč ne ;)
 
Mno ale když to vezmeš z jiného pohledu,tak po silnicích jezdí takový vraky,ze nějaký neorigo xenony jsou proti tomu nic...Sem zvědavý na to denní sviceni u Dejva ;)

odesláno z mobilu
 
Tak dneska jsem měnil v dálkových světlech H1 za H1 Osram Nightbraker. Porod... neskutečnej fakt. Jsem myslel, že si zlamu prsty a ruce :D . Tolik japonskejch kur.. co stálo okolo mě když jsem nadával, to jsem dlouho nezažil :D ... Něco přes hodinu jsem se s tím drbal, prostě to nešlo a nešlo ... ,ale na konec se dobrá věc podařila... uuuf... teď ještě sehnat ty denní LED :) nainstalovat a budu moc rodit po druhe s NB do potkávaček :D . Jinak ten rozdíl je setsakra velkej. Bíle vs žluté světlo :D
 
Hlavně ve tmě je to pořádnej rozdíl :) Tak potom informuj, jak to vypadá s montáží DRL. Držím palce ;)
 
tak dneska jsem si hrál s DRL ... nooo zkoušel jsem jit "snazší cestou" , že bych nemusel sundávat nárazník. Drbal jsem se s tím a stejně jsem se nedostal tam, kam jsem potřeboval. Tak jsem došel k názoru, že ho fakt musím sundat. Nikdy jsem to nedělal a tak jsem si nebyl jistej... noo šlo to na pohodu, na to jakej jsem z toho měl strach, kde co bude držet, tak paráda. cca za 15 minut byl dole :) ... pak už to byla otázka pečliveho X-krat přeměřování :D a volby umístěni.
No zkrátím to. Bohužel jsem nefotil postup. Bylo takové vedro, že by se roztekla i čočka :D . No prostě jsem si blbec nevzpomněl :D :D ... výsledek práce je takovýto:
Díky @Tyger za nápad, to umístění se mi fakt líbí :) a @Natural za obrázky, jak má zapojenou elektriku on :D ... funguuujee

18586767509_cc26ffdce5_o.jpg
18767975262_16063a7284_o.jpg
18767983292_39bfba2955_o.jpg
 
mrvevi: Parádní, jak je to i hezky schovaný a žádnej bastl s pilkou apod :) Co jsi dával za moduly, nějaký uni z kelly/elit, nebo někde na netu pořizovaný?
 
Tak přemýšlím o úplně stejný montáži. Světla už mam z předchozího auta... ale moc se mi do toho nechce... bude to takhle vzadu za mřížkou splňovat homologaci?
 
Back
Top