• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

Moc rád jsem pomohl @Doris . Vypadá to peckově a homologované DRL padly do záslepek, jako ulité ;) Opravdu o několik tříd lepší než staré obdélníkové řešení a tyhle kulaté záslepky pěkně ladí k ostatním kulatým prvkům ve světlometech ;)
 
Není problém, píšu SZ ;) Akorát máš před FL verzi, takže ty stejné mít nebudeš. A ještě naftu, takže se musí myslet na chlazení turba..
 
No DRL na GH mi zapojoval Dejvův mechanik, takže v rámci možností o tom něco vím :D Je to přes spínací relé na mlhovky, akorát GH a GY má krapet jinou elektroinstalaci, takže tam jsou rozdíly. Píšu SZ.
 
Není problém, píšu SZ ;) Akorát máš před FL verzi, takže ty stejné mít nebudeš. A ještě naftu, takže se musí myslet na chlazení turba..

Ahoj,
také přemýšlím o instalaci DRL a úplně nejvíce se mi líbít také tato varianta s kulatými DRL místo mlhovek. Mohl bys mi s tím poradit, nebo případně dokázal bych mi zajistit ty plasty i ty homologované DRL kulatá světla. Jsem z Brna, ale nemám problém dojet třeba do Vyškova, když vidím, že jsi od tama. Stejna tam poměrně často jezdím.

Mám M6 GG po FL, 2.3 a trochu se bojím o ty Xenony, tak by byly DRL dobré. Navíc mám Mazdičku z německa, takže režim Auto by měl fungovat správně a spínat světla večer automaticky a s pomocí DRL jednotky vypínat denní svícení při rozsvícení obrysovek. Snad to říkám dobře :D.

Můžeš mi s tím pomoct, poradit, případně jestli umíš zajistit správná světla a ty krytky??? :)
 
Ahoj, koukám že už to je sice starší vlákno ale může mi někdo poslat odkaz na kulaté DRL na GG s FL do těch spodních plastových krytek?
 
no trošku jsem přehlídl poslední 2 příspěvky:)
ok díky, a plastové záslepky se dají taky sehnat u nás, a nebo se objednávají někde z aliexpresu?
 
Zdravím, koupil jsem Mazdu 6 2.0 GY 2005 108kw po FL a chtěl bych si také zařídit tyto 70mm kulaté denní LED. Auto je dovoz z německa a když dám světla na "AUTO" tak přes den nesvítí. Zatím mi to vadí, ale jak tak čtu byla by to výhoda, pokud bych sehnal tyto krytky a ledky. Hledal jsem na Alíku i na Ebay, ale prostě se mi nedaří najít tyto kruhové krytky :(:(. světla bych si sehnal homologované v čr, ale ty krytky vážně netuším jak sehnat. Nabízí se mi tu možnost si je vytisknout na mojí 3D tiskárně, ale netuším jak by se mi to povedlo a vymodelovat to v PC by taky byla pakárna na několik hodin. :D
Předem díky za rady
 
Momentálně třeba tady. Je potřeba počítat s tím, že si za ně celnice vezme ještě DPH navíc. https://www.aliexpress.com/item/for...000&pvid=ff264958-20b8-4eb5-ab87-2b511a260ee9

A do nich se hodí například tyhle, na které je odkaz nahoře: https://www.dobry-obchod.cz/produkt/sj-288-led-svetla-pro-denni-sviceni-kulata-70mm-ece-sj-288/
Taky potom ještě možnost mít DRL + mlhovku v jednom: https://shop.einparts.cz/DUOLIGHT-M-Svetla-Pro-Denni-Sviceni-s-Mlhovkami-MINI-70mm-d2005.htm
 
Díky za odkaz na ty krytky. Opravdu nechápu, co jako napsat do vyhledávače, aby to našlo ty kruhové :woot:.
Počítal jsem s tím, že světla koupím tyto: https://www.alza.cz/auto/compass-svetla-sviceni-4-high-power-led-d4473839.htm
Auto je psané na firmu takže za 900,- bez dph si myslím že je super :).
Pokusím se s prodejcem na Aliexpresu dojednat, že by mi to prodal bez světel, pouze krytky za nějakou slevu ;).
Pak se ozvu jak to dopadlo, zatím díky.
 
Potřeboval bych poradit do jaké pojistky hodit DRL, jestliže to má fungovat na polohu AUTO.
V balení jsou 3 dráty a na 2 nevím kam..
Černý = -12/24V (kostra, to chápu)
Červený = +12/24V po otočení klíčkem (nevím do jaké pojistky)
Žlutý = +12/24V parkovačky (nenašel jsem na schématu jaká je to pojistka)
U pojistky č. 31 je nápsáno parking light, ale to bude spíš couvací světlo

Ještě přikládám foto schématu pojistek.
Díky
20041112.pdf - 2005_mazda6_om_e.ts.1504111449396570.pdf - Mozilla Firefox 5. 3. 2019 0_19_01.png20041112.pdf - 2005_mazda6_om_e.ts.1504111449396570.pdf - Mozilla Firefox 5. 3. 2019 0_17_34.png
 
No.. Moc jsem nepochodil :(.
Když jsem zapojil černý na kostru a červený na baterku jako ty tak mi to svítí trvale. Potřeboval bych to napojit někam kde to je poháněné až po otočení klíčku v zapalování. Zkusil jsem to hodit dle jednoho videa na klakson, ale jakmile jsem to připojil, tak se světla rozsvítila i bez klíčku v zapalování a klakson se rozezněl..
Potom taky nechápu do jakého pinu v tom relay na taillights jsi zapojil ten žlutý kabel.
Díky za ochotu :D
 
No.. Moc jsem nepochodil :(.
Když jsem zapojil černý na kostru a červený na baterku jako ty tak mi to svítí trvale. Potřeboval bych to napojit někam kde to je poháněné až po otočení klíčku v zapalování. Zkusil jsem to hodit dle jednoho videa na klakson, ale jakmile jsem to připojil, tak se světla rozsvítila i bez klíčku v zapalování a klakson se rozezněl..
Potom taky nechápu do jakého pinu v tom relay na taillights jsi zapojil ten žlutý kabel.
Díky za ochotu :D
Ahoj a origo schéma zapojení DRL ? na krabici nic nebylo ?

Zapojoval jsem jedny a ty šly na kostru, na + a žlutý jsem napojil hned za světlo takovou tou kontaktní sponkou. Žluták byl jako spínací od světla a tím pádem by to fungovalo i v auto režimu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj a origo schéma zapojení DRL ? na krabici nic nebylo ?
Na návodu bylo tohle:
Černý = -12/24V (kostra, to chápu)
Červený = +12/24V po otočení klíčkem (nevím do jaké pojistky)
Žlutý = +12/24V parkovačky (nenašel jsem na schématu jaká je to pojistka)
 
Back
Top