• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

Zdravím.Nemůže mi někdo prosím poradit zapojení denního svícení s blinkrem a? Nemůžu se domluvit s drátem co by měl jít ke spínací skříňce.Tam se to nedá nikde protáhnout!Svítěj pořád aj s parkovačkama.Díky
Tak třeba moje DLR mají 3 dráty +, - a blokování.
Pokud použiješ 2 diody pro každé světlo - jedno od tlumených světel a jedno přímo od blikačky tak to snad zhasneš.
Mě postačí, když to bude zhasínat při aktivaci tlumených světel.
 
No jich tam mám víc.2žluté, černý, červený a bílý s pojistkou!Dva by měli být k blinkrem, bílý by měl být k potkavačce, černý kostra a červený by měl jít k zapalování.Jenže z motoru se nikde do auta protáhnout nedá!!!Tak nevím.
 
Zdravím.Poradí mi prosím někdo kde je na Mazdě gg 2003 svorka 15 na spínací skříňku? Nevím kde mám píchnout drát na DRL světla.Protože se ke spínací skříňce z motoru dostat nedá! Díky
 
Já to dával na relé palivového cerpadla
A normálně to funguje? Když pak zapnnu světla tak to vypne?!Tady je to zabudované už ve světlech.Vyskouším.Diky.

To jakože do pojistky palivového čerpadla nebo tam je teda ještě nějaké relé zvlášť?!

Já to dával na relé palivového cerpadla
Relé jsem asi našel.Na které číslo to mám prosím přidat? Ať něco nespálim.

Tak třeba moje DLR mají 3 dráty +, - a blokování.
Pokud použiješ 2 diody pro každé světlo - jedno od tlumených světel a jedno přímo od blikačky tak to snad zhasneš.
Mě postačí, když to bude zhasínat při aktivaci tlumených světel.
Já tam mám také tři.k blikru,kostru a plus.Automat by měl být ve světlech.Mam napojené blinkry a kostru u baterky.Plus když dám na světla tak to svítí když jich zapnu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Mám jednotku, která na režim auto začne svítit jen za tmy. Rád bych si koupil DRL, které by svítili, když nesvítí potkávačky. Řešil jste to někdo, není tam už připravený někde nějaký výstup? Nebo je potřeba dokoupit nějakou automatiku, která tohole zařídí? Díky
 
Mám jednotku, která na režim auto začne svítit jen za tmy. Rád bych si koupil DRL, které by svítili, když nesvítí potkávačky. Řešil jste to někdo, není tam už připravený někde nějaký výstup? Nebo je potřeba dokoupit nějakou automatiku, která tohole zařídí? Díky
Výstup tam není. K DRL bývá obvykle krabička s ovládáním. Jeden kabel zapojíš na plus, když se zapne klíček - zapneš klíček DRL se rozsvítí. Druhý kabel je také plus, ten připojíš na obrysovky - když zapneš obrysovky, krabička ti vypne DRL.

Mám stejnou jednotku, připojil jsem to na pojistky v motoru, viz foto. Z jedné pojistky beru napájení po nastartování a druhou mám na pojistku od obrysovek.

20210228_171059.jpg
 
Tohle pěkně naštve. 14. 1. 2020 jsem to měl pěkně udělaný a po třech letech 2 moduly odumírají. Ještě, že jsem použil moduly 4. Jak vidíte oběma spodním modulům elektřina nechybí, jen se něco stalo s některýma LEDkama. A to ještě koukám zhebnul vždy sloupeček. Lepší když zhebne tohle než xenony.

20230531_100552.jpg 20230531_100559.jpg
 
Back
Top