• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

Tak přemýšlím o úplně stejný montáži. Světla už mam z předchozího auta... ale moc se mi do toho nechce... bude to takhle vzadu za mřížkou splňovat homologaci?
:D nevím, ale svítí to, je to vidět, homologovany jsou a víc neřeším :) . abych pravdu řekl, tak víš jak, kdo se moc ptá, ..... :D :D
 
Poslední úprava:
Tak super ze se ti to povedlo.Delal jsi tam nejaky dodatecny drzaky?Jinak pro Freauxs normalne jsem prosel stk.vůbec nic nerikali.sviti to dost ze není ani ta mrizka videt a vzdalenosti sedi tak proc by delali problémy.Jinak jsou ty svetla homologovany
 
Tak super ze se ti to povedlo.Delal jsi tam nejaky dodatecny drzaky?Jinak pro Freauxs normalne jsem prosel stk.vůbec nic nerikali.sviti to dost ze není ani ta mrizka videt a vzdalenosti sedi tak proc by delali problémy.Jinak jsou ty svetla homologovany
nene nic dodatečneho jsem nedělal :) jen vypodložil na jedne straně vždycky kvůli rovině, jinak pohoda :) ... taky se mi to líbí :) jsem myslel že bych to prvně zapasoval do mřížky, resp za mřížku, ale byl jsem nemyle překvapen, že tam není žadny material kam by se to dalo dat :D ... tak je to v nosníku :) ... jj testoval jsem to na pohled z SUV a i z normalního sezeni a pokud nejseš bliž jak 4 metry, tak je to vidět naprosto bez problému :)
 
Ja jsem tam musel dodelat takovy uhelniky aby to bylo ok.vse jsem nytoval a do nosniku taky pak a ten byl sakra tvrdej pro vrtat.dve diry a vrtak tupej.jsem na to cumel asi mani kvalitni zakaleny material
 
Ja jsem tam musel dodelat takovy uhelniky aby to bylo ok.vse jsem nytoval a do nosniku taky pak a ten byl sakra tvrdej pro vrtat.dve diry a vrtak tupej.jsem na to cumel asi mani kvalitni zakaleny material
no ja měl dobry vrtáky, šlo to naprosto v poho, akorat to bylo v blbem místě ty vnější strany, tak tam to mám protažene elektrikářskou páskou :D a na vnitřní prošroubované :) ... kdyby se to hybalo tak to hodim na silikon, ale podle mě to bude dobry :)
 
:D nevím, ale svítí to, je to vidět, homologovany jsou a víc neřeším :) . abych pravdu řekl, tak víš jak, kdo se moc ptá, ..... :D :D
Super parádička ;) Jsem rád, že fotky pomohly. Je super, že to nenarušuje ráz auta :)
Přesně tak, homologace tam je a je to hlavní. Budu si muset osvěžit zákon, ale pokud mě paměť nemate, tak o zákazu umístění za mřížkou není nikde ani čárka ;)
 
Super parádička ;) Jsem rád, že fotky pomohly. Je super, že to nenarušuje ráz auta :)
Přesně tak, homologace tam je a je to hlavní. Budu si muset osvěžit zákon, ale pokud mě paměť nemate, tak o zákazu umístění za mřížkou není nikde ani čárka ;)
Joo ovsem v mem pripade si nejsem jisty jestli to nespada do nelegalniho zasahu do konstrukce :D ... nicmene.. nejlepe je se v tom hov.... nerejpat. Cim vic rejpas, tim vic pak smrdi :D ...jinak dekuji za pochvalu byla to teamova skupinova prace :D
 
Bohuzel ne u pred FL ... a jak rikam u ropaka se mi nechce ucpavat privod vzduchu k chlazeni turba

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
 
Tak všechno vypadá pěkně... něco určitě vymyslim a vyzkoušim :). Až bude chvilka čas a peníze. Tak dík za tipy. Jinak v předních světlej je i jedna "volná pozice", kde nic neni, taky by to tam možná šlo nějak dát
 
@mrvevi tvůj příspěvek patří asi k jiné odpovědi :)

@Freaxus taky jsem o tom intezivně přemýšlel, jak to vymyslet s tou prázdnou pozicí, ale jelikož jsem se nakonec rozhodl buď pro angel eyes, nebo pořádnej pruh diod pod světlem, tak čekám až mi přijde odhodlání se do toho pořádně pustit...
 
@tox jo a ne :D ... predpokladam ze M6 MPS z typu GG bude mit stejne umistene chlazeni turba nebo ne? Nevim je to jen moje domnenka. Kazdopadne vseobecne co se tyce chlazeni, ja osobne se snazim pruchodu vzduchu branit co nejmin :) ... ale jinak umístění DRL a jeho variant je nepreberne mnozstvi ;) je to jen otazka vkusu a taky teda penez :D
 
@mrvevi MPS má cooler přímo na motoru :)

@Freaxus ta prázdná pozice je u MPS, ale u klasických to neni podmínkou. Originál mlhy jsou u klasických GG/GY právě v tý pozici, ne dole v nárazníku :) Ale viděl jsem pár fotek, že tam někdo dal DRL ;)
 
Jestli by měl někdo zájem dal bych na prodej svoje DRL na M6 po FL :)

Namontované cca 2 měsíce ale auto teď víc stojí než jezdí. Cena za to co jsem to koupil cca 2400,- ;)
Jediné co nemá to funkci že po rozsvícení obrysovek aby to zhaslo ale odjel jsem s tím Chorvatsko jízda i v noci a žádný problém, ale dá se to změnit dokoupením relátka aby to tuto funkci mělo. Zkoušel jsem to s elektrikářem přepájet na jiný modul bohužel nepomohlo.
 
Já měl na GG (a stále má nový majitel) něco podobného, jako jsou ty z druhého odkazu. Akorát se vzorem na plastu a chromem kolem svícení. Fotky jsou na první stránce ;) Denní svícení - DRL
Svítí to v pohodě. Žádná bludička, na druhou stranu žádný obrovský oslepující šajn. Cena se pohybovala jako u těch z prvního odkazu.
 
Já měl na GG (a stále má nový majitel) něco podobného, jako jsou ty z druhého odkazu. Akorát se vzorem na plastu a chromem kolem svícení. Fotky jsou na první stránce ;) Denní svícení - DRL
Svítí to v pohodě. Žádná bludička, na druhou stranu žádný obrovský oslepující šajn. Cena se pohybovala jako u těch z prvního odkazu.

dobře, dík za info :)
 
Před více jak osmi léty jsme na naši M6 namontovali DRL - tehdy jeden z mála homologovaných typů, jaké šlo u nás sehnat.

http://www.mazdaclub.cz/graphics/msgboard/21852/full/1.jpg
http://www.mazdaclub.cz/graphics/msgboard/21852/full/e.jpg
http://www.mazdaclub.cz/graphics/msgboard/21852/full/3.jpg

Hodně nám ušetřily žárovky ve světlometech a také v palubovce, de facto za těch 8 let jsme nemuseli měnit jedinou žárovku v autě. Pouze zpátečky v zadních světlometech jsme nahradili vysoce svítivými LED (díky moc Robine), které jsou opravdu špičkové a mají výborný osvit: http://www.mazdaclub.cz/graphics/user_images/2041/full/12881_21818244005-4b10528c76-o.jpg
Původní žárovička působí vůči LED jako blinkr....:confused:
Právě díky Robinovi a jeho skvělým nápadům s LED osvětlením jsem začala uvažovat o něčem příhodnějším do předního nárazníku, kde bych použila designově lépe uzpůsobená DRL. Těch typů denních světel přímo vytvořených pro M6 bylo na ebay několik, ale žádný neměl homologaci, což mi dost vadilo. Pak jsem ale narazila na mlhovky, které měly hodně pěkně udělané plasty s kruhovým otvorem.
https://ru.aliexpress.com/item/Fog-..._2&btsid=4a97472f-db61-47b1-963d-ff33b6cf7204
nebo
http://www.ebay.com/itm/Mazda-6-200...Lamps-Pair-Quality-ATENZA-05-07-/272086444482

Místo mlhovek (ty stejně neměly homologaci), jsem do těch plastových záslepek vsadila kvalitní 70mm denní světla a po umístění na auto jsem s tímto řešením velice spokojená; líbí se mi mnohem víc, než jak jsme to měli původně. Vypadá jako originál, svítí to parádně a hlavně je to všechno s homologací, což je pohodička. Níže přikládám fotky z průběhu práce i finále.
Mimochodem chtěla bych touto cestou moc poděkovat právě Robinovi, který mi tato DRL(původně mlhovky) za zahraničí zajistil a došla mi v pořádku domů. :) V ČR bohužel není možné spoustu užitečných a pěkných věcí na auta sehnat.

P9090030.jpg P9090042.jpg P9090027.jpg P9090046.jpg P9090048.jpg P9090055.jpg P9090058.jpg P9090064.jpg P9090065.jpg P9090068.jpg
 
Pár fotek z průběhu práce... Plastové krytky, ač nové, byly vůči mřížce na naší desetileté M6 poněkud šedší, ale po ošetření kvalitním přípravkem získaly tu správnou barvu a saténový lesk. Také jsem při jednom vyčistila a zakonzervovala prostor za předním nárazníkem, na fotkách je to teprve v počáteční fází....:)

P9090002.jpgP9090004.jpg P9090008.jpg P9090009.jpg P9090013.jpg P9090020.jpg P9090022.jpg
 
Back
Top