• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika - OBD adaptéry a aplikace

Nemáte náhodou někdo software a HW na kontrolu firmware vnitřních modulů v autě? Když se ptám v autorizovaném servisu na tuto kontrolu, hážou na mě bobek a nechtějí se s tím zabývat. Mám CX-30 a rád bych si ověřil, že jsou všechny moduly aktuální :) Jsem z Brandýsa nad Labem.
Díky za informaci
 
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je ještě jiný rozdíl než jen verze BT mezi tímto adaptérem:


a tímto:


A ještě druhý dotaz. Zda jde přes ForScan lite na androidu s jedním z těchto adaptérů nastavovat různé kravinky jako zamykani, svícení atd. Primárně bych tím chtěl sledovat vypalování DPF, ale když už mám nějaký adaptér koupit, tak ať už to využiji i na jiné věci. Díky
 
Hned první příspěvek, víc v tom nehledej
Bluetooth 3.0/4.0/WiFi volte podle toho, jestli máte Android nebo iOS, iOS neumí zařízení Bluetooth 3.0 připojit jako COM port, umí jen Bluetooth 4.0 a WiFi.
V aplikaci na telefonu jenom prohlížíš. Na PC s placenou licencí už můžeš dělat vícero věcí a jaký adaptér potřebuješ najdeš určitě v tomto vlákně taky.
 
Hned první příspěvek, víc v tom nehledej

V aplikaci na telefonu jenom prohlížíš. Na PC s placenou licencí už můžeš dělat vícero věcí a jaký adaptér potřebuješ najdeš určitě v tomto vlákně taky.
Dobře, pročetl jsem celé vlákno o tom žádná. Jen se ujišťuji, zda tento adaptér podporuje tedy přes PC programování. A ještě jedna věc. Je lepší s BT nebo WiFi?
 
Ve Forscanu (i přes mobil) jde dát povel Reset u jednotlivých jednotek.
to jsem našel ale potřeboval bych kompet továrnu - ( něco se mi nevypne a vytlouká baterku při nižším napětí jednotka odpojí vše - po nastartování vše resetováno - potom znova dokola )
 
Ahoj, měl by někdo zájem o tento adaptér? Koupil jsem si ještě jeden přímo s displayem a tento nevyužiju. Pouze jsme ho vyzkoušel. Jak jsem koupil, tak bych rád prodal 570Kč. Ideálně Praha.

Snímek obrazovky 2023-01-27 v 19.43.04.png
 
Ake PID treba vytvorit na sledovanie teploty oleja na motoroch Skyactiv G120 88kw ? ... Resp da sa zobrazit teplota oleja? Skusil som Car Scanner , Scanmaster a nepodarilo sa mi to.
 
Nic jinýho než FORScan nepoužívej. Bezkonkurenční za ty prachy.
EOT - Engine Oil Temperature
ECT - Engine Coolant Temperature
TFT - Transmission Fluid Temperature
Atd…
 
Poslední úprava:
Ake PID treba vytvorit na sledovanie teploty oleja na motoroch Skyactiv G120 88kw ? ... Resp da sa zobrazit teplota oleja? Skusil som Car Scanner , Scanmaster a nepodarilo sa mi to.
Případně použij OBD-II gauge, ECT a EOT u Mazdy zobrazí bez problémů:
 
Možná se zeptám jako blbec,ale kde se dá ten FORScan stáhnout?Na google play jsme ho nenašel.?Byl by nějakej odkaz prosím?
 
Back
Top