• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika - OBD adaptéry a aplikace

Pokud máš mazdu z roku 2003, tak to není o softwaru, ale o hardware toho auta. U těch to nejede softwarově/digitálně přes nějakou řídící jednotku vnitřní výbavy, ale většina výbavy jede čistě analog alá kabel s 12Voltama a kostrou. Nic víc, nic míň.
Tomu moc nerozumím "alá kabel s 12V", myslíš VAG diagnostika, protože ten konektor tam mám taky.

ForScan na Mazdě z roku 2003 umí "odkrýt" úplně to samé, co originální M-MDS diagnostika. ;)
Ale jak?Ani se mě to nezeptá na přepínač ms/hs.Jinak je to nejlepší diagnostika, protože test vstřikování nebo test nastartovaného motoru jiná z google play neumí a konfigurace jdou,ale jen as built a seřízení světel,přesný nájezd mi to ale neukáže a m-mds diagnostiku bohužel neznám.
 
Ale jak?Ani se mě to nezeptá na přepínač ms/hs.Jinak je to nejlepší diagnostika, protože test vstřikování nebo test nastartovaného motoru jiná z google play neumí a konfigurace jdou,ale jen as built a seřízení světel,přesný nájezd mi to ale neukáže a m-mds diagnostiku bohužel neznám.
M6 MY2002 má IMO jen jednu sběrnici a to HS CAN. Přepínat nic není potřeba:
1661267801944.png
 
Mám dotaz ohledně připojení diagnostiky. Mám už nějakou dobu ELM adaptér kupovaný na základě zdejších zkušenosti a donedávna fungoval bez problému. Znicehonic se ale přestal pripojovat k ECU auta (M6 2009 2,2 diesel) a všechny aplikace hlásí chybu připojení (Forscan, Car scanner, Auto doctor) Telefon se připojí k adapteru, ale hlásí chybu připojení k ECU auta. Vyzkoušeno na Android i iOS se stejným výsledkem. Koupil jsem tedy nový verzi 2.3 s BT 4.0 ale výsledek úplně stejný. Nějaké návrhy čím by to mohlo být a jak to opravit?
 
Mám dotaz ohledně připojení diagnostiky. Mám už nějakou dobu ELM adaptér kupovaný na základě zdejších zkušenosti a donedávna fungoval bez problému. Znicehonic se ale přestal pripojovat k ECU auta (M6 2009 2,2 diesel) a všechny aplikace hlásí chybu připojení (Forscan, Car scanner, Auto doctor) Telefon se připojí k adapteru, ale hlásí chybu připojení k ECU auta. Vyzkoušeno na Android i iOS se stejným výsledkem. Koupil jsem tedy nový verzi 2.3 s BT 4.0 ale výsledek úplně stejný. Nějaké návrhy čím by to mohlo být a jak to opravit?
U forscanu je někdy dobrý vymazat profil auta a začít od začátku,jinak za mě forscan a s ním adaptér verze 1.5 nebo 2.1,ale může to být ten pin v obd zásuvce.
 
Zkusím ten pin a uvidím. forscan jsem zkoušel i odinstalovat a nainstalovat,a bez úspěchu
 
Vgate iCar2 by měl mít 2.1 a s ForScanem chodit.
Povinná výbava každého mazdaře:
Starší Vgate iCar2 (z CZ skladu dokonce):

Novější Vgate iCar Pro (minimální spotřeba ve standby - možno nechat v OBD portu) případně VLinker MC+ (z CZ skladu dokonce, umí HS-CAN i MS-CAN, ale cena...):

Bluetooth 3.0/4.0/WiFi volte podle toho, jestli máte Android nebo iOS, iOS neumí zařízení Bluetooth 3.0 připojit jako COM port, umí jen Bluetooth 4.0 a WiFi.
ForScan Lite za pár kaček:

příspěvek přesunut nahoru
Po všemožném pročítání a hledání, jsem se nakonec rozhodl pro vLinker MC+ a ForScan. Dnes dorazil, tak jsem hned odzkoušel a vše funguje jak má. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli má ten vLinker taky nějakou nižší spotřebu a můžu ho nechat natrvalo v zásuvce nebo radši vyndavat?
 
vyzkoušeno - s ForScan v češtině rychle načítá , funguje skvěle jen nemůžu najít jestli lze přidat - spárovat přes ForScan další klíč
ví někdo jestli lze a případně jak ? Mazda 6 GJ 2014 - 121Kw
Předem Díky za radu

IMG_20221103_144847.jpg IMG_20221103_144905.jpg
 
Přesně tak. Na Mazdu nic lepšího než ForScan neseženeš. Potom už zbývá jen origo diagnostika IDS s potřebným OBD adaptérem.
Maxi dal jsi sem tento odkaz, sam tuto diagnostiku pouzivas?
 
Maxi dal jsi sem tento odkaz, sam tuto diagnostiku pouzivas?
Na Mazdy používám ForScan + adaptér ODBLink MX, ale na Toyoty/Lexuse potřebuju mimo jiné kvůli hybridnímu pohonu origo diagnostiku TechStream a na to používám adaptér VXDiag NANO a funguje bez problému.
Akorát VXDiag NANO se musí koupit vždy na konkrétní automobilku - takže Ford/Mazda je jeden adaptér. Pokud by jsi chtěl třeba na Mitsubishy, tak musíš koupit jiný/další. K tomu si pak z jejich stránek stáhneš příslušný software - takže opět pro Mazdu diagnostický software Mazda IDS.
 
Poslední úprava:
Ahoj Maxi, primárně to mam na Mazdy a proto resim zda něco univerzálního nebo specifického. Pokud mi univerzál poskytne stejně funkce jako specifický tak nebudu litovat nějakých par stokorun navíc.
 
Akorát VXDiag NANO se musí koupit vždy na konkrétní automobilku - takže Ford/Mazda je jeden adaptér. Pokud by jsi chtěl třeba na Mitsubishy, tak musíš koupit jiný/další. K tomu si pak z jejich stránek stáhneš příslušný software - takže opět pro Mazdu diagnostický software Mazda IDS.
Některé jsou kompatibilní, třeba modrý Ford/Mazda zvládne i Opel, HS/MS i SW CAN, po dokoupení licence, takže pak běží GM GDS.
 
@Initium Já už na univerzální software kašlu (Torque, ODB AutoDoctor, atd....). 99% toho co je na trhnu ať volně ke stažení nebo i placený je pak v tu nejnevhodnější chvíli naprosto k ničemu.

Podle software se pak volí adaptér. Některý softy chtějí svůj specifický adaptér, některým stačí univerzální.
 
Mohu nabídnout Vgate iCar2 PRO WiFi.
Nějak jsem nedomyslel, že WiFi potřebuji kvůli android autu (Headunit Reloaded), tak jsem si objednal bluetooth verzi.
Použitý jednou.

Vgate iCar2 WIFI V2.2 icar pro V2.3 Car Code Reader Scanner OBDII Car Diagnostic Tool for Android/IOS/PC PK ELM327
 
Jo, včera na @trubka32 GH mi šel až třetí adaptér. Asi je to vymačkané... CX-7 občas taky.
Dobrý den, před cca rokem jsem koupila na Amazonu toto OBD.
Použila jsem ho 3x a teď už se nechce přes bluetooth spojit s žádným telefonem. Vidí ho, spárují se, ale nepřipojí se, takže má asi OBD konečnou. Musím tudíž koupit nové.
Doporučil byste znovu to samé, nebo toto?
 
Back
Top