• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Divný drnčivý zvuk od motoru

FiskusCZ

člen KLANu
38
Ahoj,
možná poradíte než se s tím dostanu do servisu, zvuk je čím dál víc nepříjemný, teď v těch mrazech se mi moc nechce poskakovat venku kolem auta a zkoušet - zkoušeli jsme plasty kolem motoru a nevypada to že by to byl nějaký z nich, tak už mne napadá jen silentblok, katlayzátor - plech nad katalyzítorem... nevím

https://drive.google.com/open?id=0B1DsCmBY_HOMMWxuN0d1eEhxMzg

mozna lepe MP3 - https://drive.google.com/file/d/0B1DsCmBY_HOMQm9YUWtmOVFNRFU/view?usp=sharing

muj mobil koukam zvik moc dobre nenahrava :/ - ted jak to posloucham pripomina mi to motorovu pilu v záběru :)
 
Poslední úprava:
No trosku to jako deravy vyfuk zni, ale ten je v poradku - pred vymenou filtru a oleju to nedelalo - neco se tam podle mne trese co by se trast nemělo, zítra odkládám do servisu tak snad na to přijdou. Jinak na to že je to nafta je motor celkem tichý, sice na pět válců to nemá ale není to taková hrůza. Když jsem vybíral zkoušel jsem i pár jiných naft, a tišší mi přišly jen nové mazdy 105kw, hondí 2.2 a 1.9 88kw renolt - ten byl fakt příjemný - bohužel zbytek auta už moc ne - hdi všechny na volnoběh nepříjemně duní až z toho bolí hlava, a tak jsem skončil u tehle 100kw di kterou ještě vnimam jako snesitelnou.

Jinak i diesel může mít pěkný zvuk pri vytočení - 0:28 - predjizdeni :
https://drive.google.com/file/d/0B1DsCmBY_HOMLWRnaUFTQWMyUnc/view?usp=sharing
 
Tak jo, na 90% je to vakuová pumpa, jenže, nikde jsem v eshopech s autodíly tu věcičku nenašel. Dá se to někde sehnat nebo jsem odkázaný na předražený originál?
 
číslo dílu je tam 24-4602, nicméně když to zadám do googlu najdu jen ruské stránky
-- edit --
nasel jsem, blbe jsem se dival, RF5C-18-G00
 
Nicmene stejne nejde sehnat, najde mi to par pouzitych na ebay a allegru, máte nějaký zdroj náhr. dílů?
 
Jen tak pro zajímavost, cena vyvevy z original Mazda - 9294,73,-bez DPH - to soudruzi v Mazdě trošku přestřelili...
 
Tak volal mi servisman a drnceni slo od špatně usazene krabice vzduch. filtru ktera narazela na plech karoserie - chybel tam naky gumovy kolicek ci co:) uff tak vetsi vydaje odkladam, ta vyveva je uz taky hlucna ale do jara vydrzi, do te doby sezenu snad levneji.
Jinak teda koukam nektere veci jsou nesehnatelne a originaly drazsi nez na Hondu :( zlatí italové, u tech jsou ceny třetinové - zase to ale člověk musí měnit 2x tak často :D Mapy za 16tis to je fakt uchylarna, ale soft se da vzdycky nejak obejit ne?
 
To jsi z nejakeho levneho kraje, ne?

za 9000 Kč mi je nabízeli před čtyřmi lety na GH, tj v roce 2012. Ovšem byly to podklady 2008/2009 :D

drnceni slo od špatně usazene krabice vzduch. filtru ktera narazela na plech karoserie

řešení problémů bývá většinou jednodušší, než se na začátku zdá :)

A ano, soft se dá "nějak" obejít , nejsem magor jim za starý mapy dát tolik peněz...
 
Tak první "hřebíček", dnes je auto na výměně spojky v Palkovicích - zjištěný špatný setrvačník, prý tam někdo nacpal nějaký repas - ten s sebou pak vzal i spojku. 20k jen to mlaskne, a tak to milé děti dopadá, když se kupuje zbrkle :) no hold nebude stromeček letos asi...
 
když můžou prodávat tři roky starý mapový podklady do navigace za 9000 Kč ........ :-/

Kdyz si predstavim, ze jsem do svyho GHcka chtel navigaci, tak myslim zustanu u mobilu a aplikace Waze, to je zadarmo. :D Docela rana jako no, celeh ten panel 9000 pak podklady pro mapy 9000. :eek:
 
Zdravím - drnčivý zvuk od vakuovky mě taky potkal (RF7J).. Jedná se prý o známou závadu - vymačká se šroub zašroubovaný z boku ve vačce, který pohání vakuovku a ten pak rezonuje s tou pumpou. Výměna není tak hrozná, ale je doporučeno sundat dekl rozvodů a zaaretovat vačku, když se z ní ten šroub vyndavá - aby se to nepáčilo proti rozvoďáku.
Číslo dílu je 9YA02-1242, v Mazdě origo za cca 700Kč.
 
Zdravím - drnčivý zvuk od vakuovky mě taky potkal (RF7J).. Jedná se prý o známou závadu - vymačká se šroub zašroubovaný z boku ve vačce, který pohání vakuovku a ten pak rezonuje s tou pumpou. Výměna není tak hrozná, ale je doporučeno sundat dekl rozvodů a zaaretovat vačku, když se z ní ten šroub vyndavá - aby se to nepáčilo proti rozvoďáku.
Číslo dílu je 9YA02-1242, v Mazdě origo za cca 700Kč.
Ahoj ahoj, mám úplně stejný problém. Chci se zeptat, stačilo vyměnit pouze vymačkaný šroub a drnčiný zvuk přestal? Co jsem tak četl na netu, tak píšou vyměnit zároveň se spojkou, ale ta už stojí origo v mazdě cca 3000,- tak jestli to nejsou zbytečné vyhození peníze když stačí na vyřešení problému výměna pouze toho šroubu...Díky předem za odpověd :)
 
Back
Top