• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Divný drnčivý zvuk od motoru

Ahoj ahoj, mám úplně stejný problém. Chci se zeptat, stačilo vyměnit pouze vymačkaný šroub a drnčiný zvuk přestal? Co jsem tak četl na netu, tak píšou vyměnit zároveň se spojkou, ale ta už stojí origo v mazdě cca 3000,- tak jestli to nejsou zbytečné vyhození peníze když stačí na vyřešení problému výměna pouze toho šroubu...Díky předem za odpověd :)
Zdravím, měnil jsem jen ten šroub a zvuk zmizel - ale na té spojce už byla také hmatem znatelná hranka, takže nikdo neví na jak dlouho je klid :) Jinak výměna zcela easy - nejhorší je snad sundat dekl rozvodů..
Kdyby se ti chtělo hledat, tak číslo tý spojky je RF2A18V50 - třeba se někde ve světe najde levněji :)
S pozdravem Michal
 
Zdravim, zacal sa mi ozyvat z motoru podobne drncivy plechovy zvuk. Robi to iba pri zabere motora cca okolo tych 3000 otacok, na volnobeh sa to nedeje. Najprv som si myslel, ze je to zvuk vetra zvonku, lebo je to iba take jemne, ale robi to aj v nizsej rychlosti. Este horsi zvuk sa ale ozyva ked zaroven zapnem klimu, tam je to jak keby nejaky ventilator narazal lopatkami do plechu, fakt hlasity zvuk. Nerobi to ale pokial iba zapnem ventilator bez A/C. Mechanik momentalne nema cas to pozriet, lebo maju napilno s prezuvanim, tak neviem ci je bezpecne s tym jazdit. Nema to ziadny vliv na vykon a tah motora, jedine co sa tam prejavuje je ten zvuk. Z poslechu zistil, ze je zrejme praskly vyfuk na viacerych miestach, tak dufam, ze to bude iba ten vyfuk.
 
Zdravim, zacal sa mi ozyvat z motoru podobne drncivy plechovy zvuk. Robi to iba pri zabere motora cca okolo tych 3000 otacok, na volnobeh sa to nedeje. Najprv som si myslel, ze je to zvuk vetra zvonku, lebo je to iba take jemne, ale robi to aj v nizsej rychlosti. Este horsi zvuk sa ale ozyva ked zaroven zapnem klimu, tam je to jak keby nejaky ventilator narazal lopatkami do plechu, fakt hlasity zvuk. Nerobi to ale pokial iba zapnem ventilator bez A/C. Mechanik momentalne nema cas to pozriet, lebo maju napilno s prezuvanim, tak neviem ci je bezpecne s tym jazdit. Nema to ziadny vliv na vykon a tah motora, jedine co sa tam prejavuje je ten zvuk. Z poslechu zistil, ze je zrejme praskly vyfuk na viacerych miestach, tak dufam, ze to bude iba ten vyfuk.
tak toto bolo sposobene prosim pekne rozpadlym klimakompresorom, uz mam objednany novy, ale neni to zadna lace ako vzdy ked je nieco spojene s klimatizaciou :)))
 
Back
Top