• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Dojezdové kolo - nový model Mazda CX-5

taufi

nový člen
3
Ahoj. Zdravím všechny nadšence vozidel Mazda. Jak řešíte dojezdové kolo u nové Mazdy CX-5. Drahý originál nebo jiný výrobce (prodejce) a jaké volíte uložení v zavazadlovém prostoru?
 
Nevím jaký bochník v kufru. Zatím CX-5 není doma, ještě asi týden budu čekat. Jen to řeším napřed, protože rezervu chci.
 
Bochník "Bose" se vejde i do rezervy. Pro předchozí generaci CX-5 KE se prodávala přímo sada, včetně polystyrenů do kufru.

http://www.adj.cz/e-shop/sada-dojezdoveho-kola-7.html

(nebo se používala dojezdovka z CX-7 a polystyreny se řezaly). Na novou CX-5 jsem sadu neviděl, ideálně se asi zeptat dealera.

Rozměry dojezdovky asi mohou být různé, viz.

https://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?123861462-2017-Spare-Tire-Mod-for-U-S

V návodu KF na webu píšou 185/80 R17 (stejný rozměr je i v návodu pro KE)

http://owners-manual.mazda.com/gen/en/cx-5/cx-5_8ft1ee17b/contents/10020109.html
 
Ahoj, včera jsem koupil dojezdovku: T145/90D16 106M. Do prolisu padla jak pr.... na nočník. A vešla se pod originál dno kufru. Dokonce ty ty spodní výstupky na dně kufru přesně sedly na kolo. A vercajk a lékárnu jsem dal do dutiny rezervy. Jen musím zakrojit polystyrénovou výplň, abych tam dal hever.
Jen ta rezerva vypadá na nápravě dost legračně (raději jsem ji hned zkusil, abych věděl, zda to počítač nevyhodnotí jako blbost - mám kola 19" a rezerva je 16".20180703_172500.jpg 20180703_182922.jpg

Zeptal jsem se v Mazde v HK a v Liberci na originál. sadu - chtějí cca 14.000,-Kč za kolo, hever, polystyrény. A to tedy nedám. Za to obuju celé auto :-(.
 
Zkusil jsem tam dát 19", co mám nyní na autě. Průměr pasuje, ale dno kufru bych musel zvednout o cca 5 cm- bylo by to pak zároveň s nakládací hranou kufru.
A pokud se koupí originál set od Mazdy, je v ceně právě i nějaké nové dno. Ale vůbec nechápu proč - pokud je v té sadě "dojezdovka" tak se vejde pod původní víko. Jo a cena toho nového polystyrénu kolem rezervy je prý cca 6.000,- Kč :-(((
 
Tak jsem obdržel už i hever - a světe div se - na štítku je "Made in Japan", včetně "japonských" znaků a loga Mazdy.
Tak teď už jen vyřezat ten původní polystyren ....
 
nazdar, začínám řešit dojezdovku do CX-5 r.v 2018. @Petr68 to vypadá dost dobře. Nevím zda by mi pasovala z mojí CX-3 tu momentálně nemám u sebe, tak se nemůžu mrknout na rozměr, který tam mám, ale na co se chci zeptat, NĚJAKÝ TIP NA HEVER pro CX-5 r.v 2018 ???
 
Na CX-5 používam tento hever https://www.alza.cz/auto/compass-hydraulicky-hever-4t-panenka-d2898824.htm ale len na výmenu zimné/letné, nevozím ho stále.

Kúpil som pôvodne iný hydraulický - taký ten nízky čo majú všade pod rôznym označením, ale auto sa vôbec neodlepilo od zeme, je potrebné, aby mal poriadne veľký zdvih, lebo hlavne zadné tlmiče sú fakt dlhé. Potrebný zdvih by mal mať aj ručný nožnicový hever za pár korún.

Inak k tej dojazdovej rezerve... tiež som nad ňou uvažoval, ale neprišiel som na to, kde by som potom dal to pôvodné deravé koleso (ktoré je kus väčšie, ako rezerva) ak by sme boli v kufri zbalení napríklad na dovolenku (bohate stačí aj kočík + nákup). Prázdny kufor mám len v meste, tu by som zas neriešil výmenu kolesa.
 
Zdar lidi, potřebuji poradit, prodávám CX-3 a jedu pro CX-5. Zbyla mi dojezdovka z CX-3 125/90 R16, mohla by pasovat na CX-5 r.v 2018 ? Jinak ji tu nabídnu k prodeji i s origo výplněmi a pořídil bych to samé co @Petr68, když ma vyzkoušeno že pasuje do kufru i na auto
 
Taky by me zajimalo,co tam dat s Bose aparaturou ve vybave...

Tak už je v to jasno, obrátil jsem se na servis a obratem (hned takhle po ránu) dostal tuto odpověď :


do CX-5 se dává 16ka. Říkal jste, že máte Revolution, takže tam máte subwoofer.

Rozdíl je pouze v délce upevňovacího šroubu, se subwoofrem je delší. Případně se dá šroub objednat
.
 
Back
Top